Verslas

2021.06.16 21:00

Sporto klubų kainos bado akis: ar tikrai sportuoti Kretingoje kainuoja brangiau nei Vilniuje

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.06.16 21:00

Atlaisvėjus karantinui kai kurie galimybių sportuoti nedidelių miestų sporto klubuose ieškantys gyventojai stebisi kainomis. Norintieji sportuoti Kretingoje turi gerokai plačiau atverti pinigines nei Vilniuje. Sporto klubų atstovai atkerta – klientai didmiesčiuose viliojami tik mažų kainų iliuzija.

Vasara ir šiluma praretino sporto klubų lankytojų gretas.

Kaip ir kasmet, šiltuoju metų sezonu nemaža dalis žmonių prioritetą skiria atostogoms ar laisvalaikiui, aktyviai veiklai gamtoje nei kulniuoja į sporto klubus. Teigiama, kad net ir pavasarį atlaisvinus karantino ribojimus ne itin daug žmonių plūstelėjo į sporto sales.

„Kiekvienais metais tas pats. Labai ne laiku atidarė, nes vasara sporto klubams yra badmetis. Nesvarbu, kur jis yra, žmonių lieka apie 30 proc. Vasara visur vasara. Mus paleido gegužės mėnesį, tai jau pabaiga sezono. Tie, kurie eina visada, žinoma, apsidžiaugė, bet sezoninių sportininkų nebuvo labai daug“, – dėstė Kretingoje įsikūrusio sporto klubo „Startas“ vadovas Tomas Andriukaitis.

Vasara sporto klubams yra badmetis.

T. Andriukaitis

Šiuo metu sporto klubų atstovai daugiau lankytojų tikisi sulaukti tik rudenį. LRT.lt kalbinti Kretingos sporto klubų vadovai tvirtino narysčių kainų dėl karantino metu prarastų pajamų didinti neketinantys. Tiesa, vasarą daugiau klientų neketinama prisivilioti ir mažinant kainas.

„Kainos nesikeičia. Nemanau, kad nuo kainos dabar kas priklauso. Kas iš to, kad padarai pigiau – eina tie patys žmonės ir jie tiesiog moka mažiau pinigų, o tie, kurie neina, neina ne dėl kainos. Jie neina dėl to, kad yra vasara ar kitos priežastys. Priežasčių visą laiką yra daug“, – pastebėjo T. Andriukaitis.

Tie, kurie neina, neina ne dėl kainos.

T. Andriukaitis

Kai kurie kretingiškiai pastebi, jog dalies į sporto klubą ketinančių vykti žmonių motyvaciją malšina ne tik į gamtą viliojanti šiluma bet ir, lyginant su didmiesčiais, didokos abonementų kainos.

Akcentuojama, kad Kretingoje ar kai kuriuose Klaipėdos rajono sporto klubuose teks plačiau praverti piniginę nei pačiame uostamiestyje. Sporto klubo narystė mažuose miestuose brangesnė ir negu Kaune ar Vilniuje.

Vis dėlto sporto klubų atstovai atkreipia dėmesį, jog nereikėtų aklai lyginti oficialiai nurodomų abonementų kainų, mat dažnai dideliuose sporto klubuose pigi narystė tėra iliuzija.

„Tokio tipo klubo – klubo su treneriu, kur žmogus gauna pagalbą iš trenerio ir būtų žymiai mažesnė kaina – ir Klaipėdoje nėra. Tiesiog išpopuliarėjo vadinami robotiniai klubai, kuriuose už trenerio žodį turi mokėti eurą. Tokiu būdu vis tiek susidaro kaina. Jeigu perki abonementą už 9 eurus, o po to tau reikia pagalbos, už kiekvieną pasakymą turi mokėti. Tai išeina, ko gero, ir daugiau. Žmogus mažame miestelyje gauna daugiau naudos nei nuėjęs už 10 eurų ir dar papildomai mokėdamas dideliame sporto klube“, – aiškino T. Andriukaitis.

Lankydamiesi didmiesčiuose esančiuose dideliuose sporto klubuose ir už narystę mokėdami pigiau laimi tik tie, kuriems sportuojant nereikalinga profesionalaus trenerio pagalba. Tačiau tokių žmonių nėra itin daug.

„Kiek esu ir pats buvęs, man asmeniškai tokie dideli klubai nepatinka. Kiek pamenu, bandžiau įeiti į vieną klubą, man nepavyko, minkiau, minkiau tą piršto antspaudą, už vartų žiūri į mane treneris ir nei „labas“, nei „viso gero“, nei prieis, nei padės. Toks jausmas mane apėmė“, – asmenine patirtimi dalijosi sporto klubo vadovas.

Kito Kretingoje veikiančio sporto klubo vadovas akcentavo, jog mažuose miesteliuose ir didmiesčiuose sporto klubų kainos skiriasi dėl nevienodos konkurencinės aplinkos.

„Visi laikosi maždaug vienodų kainų. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, aišku, yra daug konkurentų, todėl jie nusileidžia“, – pastebėjo sporto klubo „Akmena“ vadovas Andrius Urkauskas.

Kretingoje ir Gargžduose sporto klubų narysčių kainos svyruoja vidutiniškai nuo 20 iki 35 eurų mėnesiui, o didmiesčiuose veikiančiuose ir bendro tinklo vienijamuose sporto klubuose už mėnesio narystę vidutiniškai teks mokėti nuo 19 iki 48 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.