Verslas

2021.05.26 13:24

Vyriausybė apsisprendė: kavinių darbo laikas ilgės iki 24 val., renginiuose lauke dalyvių skaičius bus neribojamas

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.05.26 13:24

Vyriausybė trečiadienį nutarė dar labiau švelninti karantino ribojimus. Nuo birželio 1 d. kavinėse bus galima lankytis iki 24 val., duris atvers ir naktinės pasilinksminimo vietos, kurios buvo uždarytos dar nuo praėjusių metų rudens, o renginiuose lauke dalyvių skaičius bus neribojamas.

Vyriausybė apsisprendė nuo birželio 1 d. leisti viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms, barams, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonams dirbti nuo 7 iki 24 val.

Šiuo metu kavinės dirbti gali iki 22 val. Maitinimo paslaugos kavinių viduje ir toliau galės būti teikiamos tik turintiems galimybių pasą.

Taip pat leista nuo birželio 1 d. atverti naktinius klubus, kurie buvo uždaryti dar nuo 2020 m. lapkričio 7 d.

Naktiniams klubams veikti taip pat bus galima nuo 7 iki 24 val. Lankytis naktiniuose klubuose galės tik asmenys, turintys galimybių pasą.

Renginiai

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui švelninti ribojimus ir renginiuose. Pavyzdžiui, renginiuose lauke galės dalyvauti neribotas skaičius žmonių.

Renginiai be galimybių paso:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Renginiai su galimybių pasu:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes;

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse, kai renginyje dalyvauja tik asmenys, atitinkantys šio nutarimo 18 punkte nurodytus kriterijus, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių.

Darbas

Vyriausybė pritarė, kad asmenys be galimybių paso taip pat nuo birželio 1-osios galės grįžti į biurus ar kitas darbo vietas, laikydamiesi operacijų centro vadovo apibrėžtų reikalavimų.

Iki šiol tokią galimybę turėjo tik turintieji galimybių pasą.

Viešasis transportas

Nutarta, kad keliaujant autobusais nebereikės laikytis 1 metro atstumo.

Nuo birželio 1-osios keliaujant keleiviniu transportu reguliariaisiais maršrutais mieste ar tarp miestų nebebus ribojamas sėdimų ar stovimų vietų skaičius.

Iki šiol sėdėti ar stovėti buvo galima ne mažesniu nei vieno metro atstumu.

Ploto reikalavimai

Vyriausybė mažina ir ploto reikalavimus viešose prekybos bei paslaugų teikimo vietose.

Pritarta, kad parduotuvių, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla organizuojama užtikrinant 10 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui.

Paslaugų teikimo vietose plotas vienam klientui taip pat būtų sumažintas iki 10 kv. m.

Kultūros įstaigose, bibliotekose, skaityklose, muziejuose, galerijose ir kitose ekspozicinėse uždarose erdvėse privalės būti užtikrinamas 10 kv. m lankomas plotas vienam asmeniui (išskyrus kai lanko tik asmenys, turintys galimybių pasą), atvirose erdvėse netaikomas ploto vienam asmeniui ir asmenų skaičiaus ribojimas.

Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių paslaugų teikimo vietose privalės būti užtikrinamas 20 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam paslaugos gavėjui.

Karantino režimo trukmė pratęsta iki 2021 m. birželio 30 dienos 24:00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt