Verslas

2016.03.18 14:37

STT: Lietuvos banką paveikti žadėjusiam asmeniui pareikšti įtarimai

15min.lt2016.03.18 14:37

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša apie įtariamą prekybos poveikiu atvejį, kai žadėta paveikti pagrindinės šalies finansų institucijos – Lietuvos banko – sprendimus.

Pranešama, kad įtariamasis žadėjo parūpinti vienai kredito unijai reikalingus Lietuvos banko sprendimus. Kredito unijos STT neįvardija, įtariamojo taip pat – nurodomi tik jo inicialai: A. V.

„Įtariant prekyba poveikiu STT pareigūnai pareiškė įtarimus A. V. Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad asmuo A. V. siekė neteisėtai pasipelnyti iš tariamos įtakos Lietuvos banko Priežiūros tarnyboje priimamiems sprendimams atliekant kredito įstaigų patikrinimą. Vienos iš Lietuvos banko Priežiūros tarnybos tikrinamų kredito unijų atstovams A. V. nurodė, kad jis, pasinaudodamas savo įtaka, gali padėti išvengti sankcijų, kurias dėl Kredito unijos padarytų pažeidimų neva taikys Lietuvos Bankas ir už tai pareikalavo didelės vertės (didesnio nei 50 000 Eur) kyšio“, – pranešė STT. 

Atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.