Verslas

2013.02.20 09:44

Gaminti daugiau šovinių trukdo tik maži gamybos pajėgumai

Įsibėgėti vienintelei Baltijos šalyse šovinius gaminančiai Giraitės ginkluotės gamyklai trukdo maži gamybos pajėgumai.  

Įsibėgėti vienintelei Baltijos šalyse šovinius gaminančiai Giraitės ginkluotės gamyklai trukdo maži gamybos pajėgumai.

Įmonės vadovas sako, išeitis – investuotojas iš užsienio. Tačiau pagrindinis akcininkas – valstybė, nežino, ar leis parduoti gamyklos akcijas, praneša LRT televizijos s „Panorama“.

Giraitės ginkluotės gamyklai 2012ieji buvo sėkmingiausi per trylika darbo metų. Pasak įmonės vadovo, apyvarta, lyginant su ankstesniais metais išaugo 55 procentais ir viršijo 20 milijonų, grynasis pelnas, neatskaičius mokesčių – daugiau kaip du milijonai litų. Esą metai iš metų nuostolingai dirbusią gamyklą išjudino eksportas kone po visą pasaulį.

„Pagrindiniai klientai – mūsų ginkluotosios pajėgos, taip pat specialiosios pajėgos, kompanijos, kurios turi licencijas verstis amunicijos prekyba ir kurios platina tą produkciją“, – sako Giraitės ginkluotės gamyklos vadovas Raimondas Monkevičius.

Pasak vadovo, užsienio pirkėjai vertina lietuviškų šovinių kokybę, tačiau plėsti eksportą ir užsitikrinti pelningas sutartis trukdo itin menki gamybos pajėgumai. Juos didinti vienintelei Baltijos šalyse šovinių gamyklai esą padėtų panašia veikla užsiimantis investuotojas iš užsienio.

„Maksimalios investicijos, aš manau, siektų iki 60 milijonų litų, tai investicijos būtų skirtos gamybinės įrangos įsigijimui ir plėtrai, o jei kalbant apie mažesnę plėtrą, tai gali siekti ir 15,7 milijonų litų. Čia yra preliminarūs skaičiavimai“, – teigia Giraitės ginkluotės gamyklos vadovas.

Gamyklos vadovas sako, išplėtus gamybą, pamažu būtų galima grąžinti ir skolą pagrindinei akcininkei – valstybei. Ji siekia 40 milijonų litų. Kalbų apie Giraitės ginkluotės gamyklos pardavimą pasigirsta kone kasmet, tačiau Ūkio ministerija kol kas nežino, ar akcijas parduos, ar papildomai investuos.

„Nepasakysiu nei taip, nei ne – nėra galimybės, reiktų svarstyti ir su Krašto apsaugos ministerija. Jie buvo pirminiai iniciatoriai šitos gamyklos statybos, reiktų apsvarstyti, viziją apibrėžti ar reikalinga ministerijai, Lietuvai tokia gamykla ir kaip mato galimybę tokios gamyklos veikloje“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Anksčiau svarstyta, kad valstybė galėtų parduoti ne visas akcijas – sau pasiliktų apie trečdalį.