Verslas

2020.07.25 15:25

VMI siūlo atlygį už pagalbą: 100 tūkst. eurų – už konfiskuotos kriptovaliutos konvertavimą

BNS2020.07.25 15:25

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ieško, kas galėtų į eurus konvertuoti konfiskuotą kriptovaliutą. Tam ketinama išleisti iki 100 tūkst. eurų (su PVM). 

BNS skaičiavimu, jei kriptovaliuta būtų konvertuota šiuo metu, į valstybės biudžetą būtų pervesta maždaug 3,6 mln. eurų.

„Konvertavus kriptovaliutą į eurus bendra suma bus didesnė (nei už konvertavimo paslaugas – BNS), tačiau šiuo metu įvardinti tikslios sumos, kuri bus pervesta į biudžetą, negalima, kadangi kriptovaliutos kursas rinkoje nuolat keičiasi“, – BNS komentuoja VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.

Pasak jos, į eurus norima konvertuoti teismo konfiskuotą kriptovaliutą. Valstybei perduota apie 336,85 bitkoino, 360,38 eterio ir 11,993 tūkst. vienetų Monero.

„Konkursu perkama kriptovaliutos konvertavimo į eurus paslauga. Paslaugos tiekėjas parduos kriptovaliutą virtualiojo turto keityklose ar biržose ir visą gautą sumą eurais perves į VMI sąskaitą“, – komentavo I. Gavrilova.

Ji paaiškino, kad tokią paslaugą galėtų teikti įmonė, kuri specializuojasi skaitmeninio turto valdymo srityje.

Konkursas paskelbtas ketvirtadienį, nurodoma centriniame viešųjų pirkimų portale. Potencialūs dalyviai turi pateikti paraiškas iki rugpjūčio 3 dienos, o sutartis su laimėtoju bus sudaroma daugiausiai metams.

Populiariausi

Slidinėjimas

Verslas

2021.01.20 08:45

Armonaitė: laisvėjant karantinui prioritetas bus teikiamas veiklų lauke atnaujinimui siunčia žinią dėl nuomos ir savarankiškai dirbančiųjų subsidijų; atnaujinta 08.58