Naujienų srautas

Verslas2020.04.30 19:10

Baltijos šalių ir Lenkijos verslo organizacijos ragina atverti sienas tarp regiono šalių

BNS 2020.04.30 19:10

Lietuvoje veikiančios dvišalės ekonominio bendradarbiavimo organizacijos kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir premjerą Saulių Skvernelį, prašydamos po gegužės 11 dienos panaikinti Šengeno sutartyje įtvirtintos erdvės be vidaus sienų kontrolę tarp Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Kreipimąsi pasirašę Estijos prekybos rūmų Lietuvoje, Latvijos įmonių rūmų bei Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų vadovai pabrėžia, kad sugrąžinti laisvą asmenų ir prekių judėjimą būtina siekiant padėti verslui atsigauti. Analogiški kreipimaisi teikiami ir kaimyninių valstybių vadovams, teigiama Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų pranešime.

Daugiau kaip 70 Baltijos šalyse ir Lenkijoje veikiančių įmonių vienijančios asociacijos teigia palankiai vertinančios Europos Sąjungos valstybių atsaką į koronaviruso grėsmę ir pritaikytas priemones COVID-19 plitimui suvaldyti. Tačiau verslo atstovai pažymi, kad labai svarbu laikinųjų priemonių taikymo neužtęsti pernelyg ilgai. Europos valstybėms viena po kitos švelninant apribojimus, būtina rūpintis ekonomikos atsigavimu.

„Perteklinius apribojimus panaikinti delsiančios šalys gali susidurti su negrįžtamais padariniais verslui ir ekonomikai. Tuo tarpu net ir nedideli žingsniai link įprastų veiklos sąlygų sugrąžinimo prisidėtų prie ekonomikos atgaivinimo, o spartesnis laikinos vidaus sienų kontrolės panaikinimas padidintų Baltijos regiono šalių gyventojų ekonominį aktyvumą", - pranešime sakė Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Robertas Juodka.

"Raginame Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos valstybių vadovus elgtis solidariai ir lanksčiai bei nepamirštant saugumo, kuo greičiau atverti vidaus sienas laisvam prekių ir asmenų judėjimui“, - pridūrė jis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį BNS sakė, kad sienos tarp Baltijos šalių galėtų būti atvertos nuo gegužės vidurio. Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį per spaudos konferenciją sakė, kad sprendimą dėl tarpusavio sienų atvėrimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai turėtų priimti gegužės 6 dieną.

Siekdamos stabdyti koronaviruso plitimą Baltijos šalys vidaus sienų kontrolę įvedė kovo viduryje. Lietuvoje kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, jis šiuo metu galioja iki gegužės 11 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi