Verslas

2020.03.20 13:08

Narkevičius įvardijo, kokiais maršrutais iš užsienio dar gali grįžti lietuviai

atnaujinta 19.51
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.03.20 13:08

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius komentuoja situaciją dėl užsienyje užstrigusių ir į Lietuvą negalinčių grįžti šalies gyventojų. Ministerijos duomenimis, šiuo metu jų yra apie 5040.

Tuo metu 1340 šalies gyventojų sugrįžo į Lietuvą per pastarąją parą.

J. Narkevičius mini, kad numatyta skirti apie 1,2 mln. eurų valstybės lėšų skrydžiams iš užsienio, kada orlaiviai skrenda nepilni.

Narkevičius įvardijo maršrutus, kuriais grįžti gali 5 tūkstančiai užsienyje užsilikusių lietuvių

„Visi skrydžiai yra užsakomieji. Tai reiškia jie yra mokami. Esame sutarę, kad tuose skrydžiuose, kuriose dar bus laisvų vietų, kompensuosime oro vežėjų patirtas išlaidas. Esame tam numatę 1,2 mln. eurų.

Darome viską, kad sudarytume galimybę lietuviams sugrįžti, tačiau turime ir tokių atvejų, kada lietuviai, netgi įsigiję bilietus, neatvyksta į oro uostus. Dėl to gali būti skirtingos priežastys. Vieni galbūt nespėja atvykti, o kiti galbūt apsigalvoja. Tačiau kiekvienas atvejis yra derinamas“, – sako J. Narkevičius.

Įvykę maršrutai į Lietuvą:

Kovo 18 d. į Lietuvą atplaukė keltas, kuris atgabeno 95 Lietuvos, 34 Latvijos ir 8 Estijos piliečius.

Kovo 18 d. Vilniuje vakare nusileido du lėktuvai iš Tenerifės. Pirmuoju reisu atskrido 169, o antruoju – 132 keleiviai.

Kovo 19 d. skrydžiu iš Valencijos sugrįžo 186 Lietuvos piliečiai.

Kovo 19 d. specialiu reisu iš Amsterdamo atskrido 180 Lietuvos piliečių.

Būsimi skrydžiai ir maršrutai:

Kovo 20 d. norintiems grįžti iš Varšuvos į Vilnių yra užsakytas skrydis 22 val.

Kovo 20 d. organizuojamas užsakomasis skrydis iš Valencijos į Lietuvą.

Kovo 20 d. organizuojamas skrydis ir Paryžiaus į Lietuvą, tačiau 220 vietų lėktuvas jau užpildytas.

Kovo 20 d. organizuojamas skrydis iš Kopenhagos į Kauną, lėktuve yra 38 laisvos vietos.

Kovo 20 d. taip pat yra galimybė grįžti iš Portugalijos. Reikėtų užsisakyti skrydį iš Lisabonos į Varšuvą, o tuomet grįžti jungiamuoju skrydžiu į Lietuvą, kuris bus 22 val. Taip pat galima skirsti iki Amsterdamo ir užsakomuoju reisu grįžti į Lietuvą, kuris bus kovo 23 d.

Kovo 21 d. organizuojamas užsakomasis skrydis iš Londono į Vilnių.

Kovo 23 d. organizuojamas užsakomasis skrydis iš Londono į Vilnių.

Kovo 23 d. organizuojamas tiesioginis skrydis iš Paryžiaus į Vilnių.

Kovo 23 d. organizuojamas užsakomasis skrydis iš Amsterdamo į Vilnių.

Kovo 23 d. organizuojamas tiesioginis skrydis iš Balio į Vilnių. Norintys pasinaudoti šiuo skrydžiu turi užpildyti apklausos anketą.

Kovo 27 d. Tailande ir Vietname užstrigusiems lietuviams planuojamas specialus skrydis į Kauną.

„airBaltic“ organizuoja papildomus skrydžius

Penktadienio vakarą žiniasklaidai išplatintame pranešime „airBaltic“ nurodė suplanavusi papildomų skrydžių, skirtų pargabenti Baltijos šalių piliečius.

Skrydžiai organizuojami Latvijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos prašymu ir gavus Susisiekimo ministerijos leidimą. Papildomi skrydžiai planuojami iš Londono, Tbilisio ir Amsterdamo. Visi lėktuvai nusileis Rygoje. Kiekvienu skrydžiu galės keliauti iki 140 keleivių.

Kryptimi Ryga–Londonas–Ryga lėktuvai skris kovo 21, 22, 24 ir 25 dienomis. Skrydžio kaina – 205 eurai.

Tbilisis–Ryga skrydis planuojamas kovo 23 d. Skrydžio kaina – 270 eurų.

Ryga–Amsterdamas–Ryga skrydis vyks kovo 24 ir 25 d. Skrydžio kaina – 170 eurų.

Į skrydžių kainą įskaičiuotas vienas registruotas bagažas ir vienas salono krepšys.

Latvijos, Estijos, Lietuvos piliečiai, taip pat nuolatiniai šių šalių gyventojai, norintys grįžti minėtais reisais, gali rezervuoti skrydžio bilietus specialiu „airBaltic“ skambučių centro telefonu, +371 67207771.

Bendrovė taip pat informuoja, kad, užsakant skrydį nurodytu telefonu, bus privaloma pateikti ir patvirtinti savo paso duomenis.

Norintiems toliau keliauti iš Rygos, privaloma įsitikinti, ar turite leidimą įvykti į atitinkamą šalį. Bendrovė ragina prieš susisiekdami su „airBaltic“ patikrinti šią informaciją, kreipusis į atsakingas institucijas.

„airBaltic“ skatina visus keleivius, atvykstančius su bet kokiais ligos simptomais, prieš atsiimant bagažą susisiekti su Rygos tarptautinio oro uosto medicinos personalu atvykimo E ir C sektoriuose. Keleiviai, atvykę iš viruso paveiktų teritorijų, privalo 14 dienų laikytis saviizoliacijos.

„Lietuvos geležinkeliai“ į tėvynę padės grįžti ukrainiečiams

„Lietuvos geležinkelių“ grupei priklausanti keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams“ Lietuvoje esantiems ir dėl uždarytų sienų išvykti negalintiems ukrainiečiams padės grįžti į tėvynę, nurodoma penktadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Taip pat šiuo specialiuoju traukiniu Vilnių ir Rygą pasieks iš Ukrainos namo sugrįžti norintys lietuviai, latviai ir estai, kurie turi tranzitines vizas kelionei per Baltarusiją. Dabartiniais duomenimis, iš Kijevo į Vilnių parvyks apie 30 lietuvių.

Planuojama, kad traukinys iš Kijevo išvyks kovo 21 d. 12.55 val. vietos laiku ir važiuos iki Vilniaus bei Rygos. Vilniuje jo sulaukti planuojama kovo 22 d. paryčiais, apie 3.50 val., Rygoje – apie 8.30 val. Rygoje paėmęs ukrainiečius, traukinys kovo 22 d. vakarą, apie 19.40 val., pajudės link Šiaulių ir Vilniaus geležinkelio stočių – jose bus laipinami kelionės namo Lietuvoje laukiantys ukrainiečiai.

Kaip sako bendrovės „LG Keleiviams“ generalinis direktorius Linas Baužys, specialusis traukinys, atsiliepiant į Ukrainos pagalbos prašymą, organizuotas bendradarbiaujant Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir, žinoma, pačios Ukrainos geležinkelių įmonėms.

„Suprantame, kaip šioje sudėtingoje situacijose svarbu susitelkti ir pagelbėti vieni kitiems. Prieš keletą dienų organizavome lietuvių grįžimą iš Frankfurto į Kauną, dabar – nauja, ne ką mažiau svarbi misija: padėti estams, latviams ir lietuviams pasiekti Rygą bei Vilnių, o ukrainiečiams – Kijevą. Dėsime visas pastangas, kad žmonės saugiai ir patogiai grįžtų namo“, – sako L. Baužys.

Bilietų iš Kijevo į Vilnių ir Rygą pardavimas artimiausiu metu prasidės šioje platformoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt