Verslas

2020.03.07 15:29

Lukašenka žada, kad Baltarusija greit gali gauti virš 6 mln. tonų naftos

ELTA2020.03.07 15:29

Baltarusija artimiausiu metu gali gauti daugiau kaip 6 milijonus tonų naftos. Tai šeštadienį per susitikimą su Baltarusijos koncerno „Belneftechim“ pirmininku Andrejumi Rybakovu ir vicepremjeru Jurijumi Nazarovu pareiškė šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Aš jus sutrukdžiau poilsio dieną, nes šio klausimo negalima atidėlioti. Mes turime priimti sprendimą ir jau nuo pirmadienio ar antradienio gabenti šią naftą. Nes kiekis didelis – daugiau kaip 6 milijonai tonų“, – sakė A. Lukašenka, kurį cituoja naujienų agentūra „BelTA“.

Pasak prezidento, gauta jau nemažai pasiūlymų dėl naftos tiekimo ir perdirbimo Baltarusijoje. „Dabar tokių pasiūlymų, ačiū Dievui, jau nemažai. Noriu suderinti su jumis kai kuriuos klausimus. Ir pasitarti, kaip mums geriau pasielgti (pirkti šią naftą ar ne), kad būtų naudingiau ekonominiu požiūriu“, – pabrėžė A. Lukašenka.

Anot jo, Baltarusija nepagrįstai susisaistė su keliais tiekėjais ir neturi ilgalaikių alternatyvių žaliavos šaltinių. „Nafta nėra monopolinė prekė, ir norinčių dirbti su mumis pakanka netgi pačioje Rusijoje. Reikia rasti tiekėjų, reiki su jais tartis. Ir tai pirmučiausias uždavinys. Ypač dabar, kai pasaulyje susiklostė sudėtinga situacija, turint omenyje ir mūsų partnerę monopolininkę“, – sakė Baltarusijos lyderis.

Rusijos naftos tiekimas Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms buvo nutrauktas sausio 1 d., kadangi Maskva ir Minskas nesusitarė dėl jos tiekimo sąlygų šiais metais. Vėliau tiekimą iš dalies atnaujino grupės „Safmar“ kompanijos.

Sausio viduryje Baltarusijos pirmasis vicepremjeras Dmitrijus Krutojus pranešė, kad jo šalis nusiuntė pasiūlymus dėl naftos pirkimo Ukrainai, Azerbaidžanui, Kazachstanui, Lenkijai ir Baltijos šalims.

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka gruodžio 31 d. įpareigojo naftos ir chemijos komplekso vadovybę artimiausiu metu užtikrinti naftos tiekimą šaliai iš alternatyvių šaltinių. Kaip buvo sakoma naujienų agentūros „BelTA“ pranešime, pirmiausia omenyje turimas naftos tiekimas geležinkeliais iš Baltijos uostų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt