Naujienų srautas

Verslas2020.02.20 16:53

Lietuvoje lankosi „Tesla“ atstovai, jie svarsto čia kurti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.02.20 16:53

Lietuvoje lankosi JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ atstovai, kurie svarsto apie galimybę jau šiais metais Lietuvoje kurti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą, LRT.lt teigė su įmonės atstovais susitikęs verslininkas Vladas Lašas.

LRT.lt susisiekus su ekonomikos ir inovacijų viceministru Mariumi Skuodžiu, jis patvirtinto, kad ketvirtadienį buvo susitikęs su „Teslos“ atstovais.

„Tai buvo neplanuotas susitikimas. Buvome tam tikroje vietoje, tam tikru metu“, – teigė M. Skuodis.

Plačiau pakomentuoti, ką „Teslos“ atstovai veikė Lietuvoje, M. Skuodis nesutiko, tačiau tikino, kad įmonės atstovai Lietuvoje lankėsi „darbiniais reikalais“.

M. Skuodis mini, kad vienas iš ekonomikos ir inovacijų ministerijos tikslų – pritraukti užsienio investuotojus, kurie Lietuvoje gamintų elektromobilių baterijas: „Tokių investuotojų pritraukimas yra mūsų vienas iš strateginių tikslų. Ties tuo dirbame jau pastaruosius 2 metus“, – sako M. Skuodis.

Verslininkas Vladas Lašas LRT.lt patvirtino, kad „Tesla“ domisi galimybe Lietuvoje plėtoti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą. BNS skelbia, kad bendrovės atstovai ieško vietos ir automobilių prekybos salonui, tačiau V. Lašas tikina, kad tai nebuvo pirminis susitikimo tikslas.

„Apie tai aš nieko negaliu pasakyti. Tiesiog tas „superchargeris“ jau buvo planuotas seniau. Dabar jau vyksta konkretūs veiksmai, kad tie greiti įrenginiai atsirastų jau šiais metais. O dėl salono, tai labai priklauso. (...) „Teslos“ filosofija nėra statyti salonus. Jie įprastai siūlo pirkti internetu ir pristato automobilį.

Kaip jie patys sako, jie visada svarsto variantus. Bet visada lygina rinkas, kur jiems verta investuoti. Jie klausia, kiek pas mus yra „Teslų“ ir kiek Norvegijoje. Ir iš karto aišku, kur jiems reikia strategiškai labiau palaikyti savo klientus. (...) Jie niekada nesako, kad atmeta (galimybę Lietuvoje atidaryti „Tesla“ automobilių saloną – LRT), bet visada svarsto, kur svarbiausia investuoti“, – pasakoja V. Lašas.

Jis tikina, kad susitikimo su „Tesla“ atstovais tikslas buvo elektromobilių įkrovimo stotelių plėtra šalyje. Planuojama, kad jos Lietuvoje turėtų atsirasti jau šiais metais.

„Su „Tesla“ atstovaus bendrauju jau seniai ir ne vienerius metus. Galiu tik pasakyti, kad, rodos, jau netrukus pavyks turėti greitus „supercharger“ įrenginius Lietuvoje. Jau dabar yra konkretus planas, kad aplink visą Baltijos jūrą būtų išplėtotas „Teslos“ įkrovimo stotelių tinklas“, – LRT.lt sakė V. Lašas.

Šiuo metu arčiausiai Lietuvos esanti „Teslos“ greitojo įkrovimo stotelė yra Lenkijoje.

Verslininko teigimu, įmonėje Lietuvoje planuoja pastatyti daugiau nei vieną „Tesla“ elektromobilių įkrovimo stotelę.

LRT.lt primena, kad prieš kelerius metus Lietuva kvietė „Teslą“ čia statyti elektros elementų gamyklą, tačiau bendrovė „gigafabriką“ pradėjo statyti Vokietijoje.

„Tesla“ pasirinko ne Lietuvą, o Vokietiją: Muskas juokavo, kad lietuviai rado kelią į jo širdį, bet vokiečiai – į piniginę

Šią žinią pirmoji pranešė naujienų agentūra BNS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi