Eismas

2019.11.13 18:03

Lietuvai nepavyko prisitraukti „Teslos“ – pasirinko Vokietiją savo „gigafactory“ statybai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.11.13 18:03

Bloga žinia Lietuvai – inovatyvių automobilių gigantas „Tesla“ pasirinko Vokietiją plėtoti savo verslo plėtojimui.

Nepaisant to, kad lietuviai buvo gerai pasirengę ir kvietė „Teslą“ investuoti Lietuvoje ir atidaryti savo „gigafactory“ Kruonio pramonės komplekse, šalia Kauno, naujoji Europos rinkai skirta „Tesla“ automobilių gamykla bus pastatyta Vokietijoje, antradienį pranešė bendrovės generalinis direktorius Elonas Muskas.

Prieš porą metų žaidėjų bendruomenė sukūrė filmuką, kviečiantį „Teslą“ investuoti Lietuvoje. Į jį dėmesį atkreipė ne tik užsienio žiniasklaida ir pats „Teslos“ įkūrėjas E. Muskas. Jis tikino, kad lietuviai rado kelią į jo širdį, bet, panašu, kad vis dėlto kelią į jo piniginę rado vokiečiai.

Dar prieš penkerius metus E. Muskas išreiškė norą investuoti Jungtinėje Karalystėje, bet galutinį sprendimą priėmė atsižvelgęs į „Brexito“ suirutę. Nors buvo prognozuojama, kad Anglijoje gali išdygti bent tyrimų centras, vis dėlto šalis liks be nieko ir visa veikla bus vykdoma Vokietijoje.

Kodėl Berlynas?

Viena iš priežasčių – didelė konkurencija, noras įsikurti viename iš didžiausių autopramonės centrų. Berlynas taip pat pasirinktas dėl to, kaip teigia E. Muskas, kad yra vienas kūrybiškiausių miestų pasaulyje, kylančių technologijų ir meno centrų.

Dėl šios priežasties Berlyne bus atidarytas ne tik „gigafactory“, bet taip pat inžinerijos ir dizaino centrai.

Taigi Vokietijoje bus gaminamos ne tik ličio jonų baterijos, bet ir automobilių dalys ir vienas iš „Teslos“ modelių – „y“. Taip pat bus kuriamas dizainas, priimami inžineriniai sprendimai.

Kaip teigia E. Muskas, Vokietijos inžinerijai šiandien pasaulyje vis dėlto nėra lygių.

Tiesa, kol kas nėra atskleista daug detalių apie naują fabriką Europoje.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 44.55 min.:

Laba diena, Lietuva. Į popiežių gyvenimą – per kitokius akinius: kodėl popkultūroje populiarėja religiniai serialai apie Vatikaną?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt