Verslas

2020.01.25 20:55

Kupiškio bendruomenė sugalvojo, kaip mažinti nedarbo lygį – sukūrė verslą, kuris atgaivina tradicijas

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.25 20:55

Siekdami mažinti nedarbo lygį Kupiškyje, gyventojai ėmė patys kurti darbo vietas. Aktyvūs bendruomenės nariai įkūrė verslą, į kurį įtraukė tuos, kuriems sunkiausia susirasti darbą: neįgaliuosius ir vyresnio amžiaus žmones. Be to kupiškėnų verslas sieks atgaivinti ir senąsias linų auginimo tradicijas.

Pastate Kupiškio centre daugelį metų buvo alaus darykla ir parduotuvė, tačiau bankrutavus šiam verslui, patalpos kurį laiką buvo nenaudojamos. Galvodama, kaip sukurti naujų darbo vietų, bendruomenė ėmėsi verslo – spausti linų sėmenų aliejų ir taip populiarinti jau daugeliui kupiškėnų užmirštą amatą.

Žinios. Konfrontacija su prezidentu toliau smukdo valdančiųjų reitingus: skaudžiausią smūgį patyrė Skvernelis

„Kupiškis savo laiku, nuo 19 amžiaus, buvo vienu iš linų auginimo centrų Lietuvoje. Neatsitiktinai ir mūsų miesto herbe yra pavaizduoti linai, planuojame atgaivinti tas tradicijas“, – pasakoja Kupiškio miesto bendruomenės pirmininkas Andrius Kleniauskas.

Bendruomenė pati įsigijo įrangą, savarankiškai mokėsi aliejaus spaudimo subtilybių, atidarė parduotuvę. Ieškant darbuotojų pirmenybė buvo teikiama neįgaliesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms.

„Man norėjosi, ar tai verslą savo kokį kurti, nes yra pagalba neįgaliesiems, bet kai mane pakvietė, aš labai apsidžiaugiau, man buvo labai įdomu tokį darbą pabandyti“, – pasakoja pardavėja Rimantė Marcinkevičienė.

Linų sėmenys aliejui spausti surenkami iš vietinių ūkininkų. Dėl gydomųjų savybių vertinamas sėmenų aliejus spaudžiamas prieš jį parduodant, todėl vartotojams visada patiekiamas šviežias. Bendruomenės įkurta aliejaus parduotuvė – vienintelė tokia Kupiškyje.

Kol kas įdarbinti penki žmonės, bet ateityje bendruomenė ketina veiklą plėsti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt