Verslas

2020.01.17 13:05

„Google“ patronuojančios bendrovės „Alphabet“ rinkos vertė pasiekė 1 trln. dolerių

ELTA2020.01.17 13:05

„Google“ patronuojančios bendrovės „Alphabet“ rinkos vertė ketvirtadienį pirmą kartą pasiekė 1 trln. dolerių – įmonė tapo ketvirtąja JAV technologijų bendrove, peržengusia šią vertės ribą.

Ši Silicio slėnio bendrovė prisijungė prie 1,38 trln. dolerių vertinamos bendrovės „Apple“, 1 trln. dolerių ribą peržengusios 2018-aisiais, ir „Microsoft“, kuri šiuo metu yra vertinama 1,26 trln. dolerių.

Technologijų milžinė „Amazon“ 1 trln. dolerių rinkos vertę buvo pasiekusi 2018-ųjų rugsėjį, tačiau nuo to laiko bendrovės vertė yra nukritusi iki 930 mlrd. dolerių.

„Google“ yra pirmaujanti pasaulio paieškos sistema, atsakinga už „Android“ operacinės sistemos sukūrimą.

„Alphabet“, 2015-aisiais suformuota kaip kontroliuojančioji (holdingo) bendrovė, valdo dar kelias bendroves, užsiimančias įvairiais ambicingais projektais, – autonominius automobilius gaminančią „Waymo“ ir su gyvosios gamtos mokslais dirbančią „Verily“.

Bendrovė praėjusiais metais paskelbė, kad „Google“ generalinis direktorius Sundaras Pichai eis ir „Alphabet“ vadovo pareigas. Po S. Pichai paaukštinimo iš pareigų pasitraukė bendrovei vadovavę „Google“ bendraįkūrėjai Larry'is Page'as ir Sergejus Brinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt