Verslas

2019.12.11 10:48

Puiki žinia aviacijos mylėtojams – Vilniuje išdygo lėktuvų stebėjimo aikštelė

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.12.11 10:48

Šalia Vilniaus oro uosto iškilo pirmoji Lietuvoje lėktuvų stebėjimo aikštelė, iš kurios bus galima stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus. 

Pakelta nuo žemės paviršiaus stebėjimo aikštelė, kuri taip pat pritaikyta neįgaliesiems, įrengta patogioje vietoje, šalia Salininkų sodų, iškart už Vilniaus oro uosto tvoros, į ją galės patekti visi norintieji.

Aikštelėje įrengti suoliukai, 6 vietos automobilių parkavimui, pastogė bei 3 metrų pakyla lėktuvų stebėjimui.

Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas pažymi, kad dėl didėjančių aviacijos srautų ši sritis susilaukia vis daugiau visuomenės susidomėjimo, todėl ir buvo nuspręsta įrengti stebėjimo aikštelę.

„Nemažai oro uostų visame pasaulyje turi aviacijos mėgėjams pritaikytas stebėjimo aikšteles, todėl idėja Vilniaus oro uostui turėti tokią vietą buvo aptariama dar prieš keletą metų. Mums labai smagu, kad šiuo metu jau galime oficialiai pristatyti visiems miestiečiams, miesto svečiams ir tiesiog aviacijos mėgėjams pritaikytą vietą lėktuvų stebėjimui“, – LRT.lt sako T. Vasiliauskas.

Anot jo, stebėjimo aikštelė ne tik sukūrė dar vieną lankytiną vietą mieste, bet ir išspręs kai kuriuos saugumo iššūkius. Iki šiol aplink Vilniaus oro uostą buvo bent keturios neoficialios stebėjimo vietos, kuriose rinkdavosi lėktuvų stebėtojai, o tai keldavo tam tikrus viešosios tvarkos ir saugumo iššūkių, kurių, tikimasi, nuo šiol bus mažiau.

Pirmoji Lietuvoje

T. Vasiliauskas pažymi, kad šalia Vilniaus atidaryta lėktuvų stebėjimo aikštelė yra pirmoji Lietuvoje.

Iki šiol aviacijos mėgėjai Lietuvoje galėjo lėktuvus stebėti tiesiog prie oro uostų tvorų arba iš tų aplinkinių vietų, pro kurias praskrenda lėktuvai.

„Tokia, specialiai orlaivių stebėjimui pritaikyta vieta, yra pirmoji Lietuvoje. Jei lyginsime su mūsų šalimis kaimynėmis, ši Vilniaus oro uosto aikštelė lėktuvų stebėjimui yra bene geriausiai įrengta ir pritaikyta lankytojams“, – komentuoja T. Vasiliauskas.

Kaip skelbia Vilniaus oro uostas, lėktuvų stebėjimo aikštelės prieigos bus įtrauktos į bendrą oro uosto apsaugos sistemą, dėl pačių lankytojų saugumo yra nuolat stebimos kameromis, o tvarką aplink prižiūrės reguliariai patruliuojantys saugos pareigūnai.

„Vieta aikštelei buvo parinkta atsižvelgus tiek į technines galimybes, tiek į geriausią vaizdą, kurį galėtų pamatyti jos lankytojai – visai čia pat nuolat kyla ir leidžiasi lėktuvai, labai gerai matomas aerodromo kilimo ir tūpimo takas“, – rašoma Vilniaus oro uostų pranešime.

Greta šios lėktuvų stebėjimo aikštelės Vilniaus miesto savivaldybė planuoja įrengti ir vaikų žaidimo aikštelę.

Statybos darbus vykdė kompanija „Ginstata“. Orlaivių stebėjimo aikštelės projekto vertė siakia 112 tūkst. eurų.

T. Vasiliausko teigimu, darbai statybos vietoje truko apie du mėnesius, pradedant nuo šio rudens.

„Stebėjimo aikštelė jau atidaryta, tačiau visas projektas dar bus tobulinamas. Matome šią vietą ne tik kaip lėktuvų stebėjimo, bet ir kaip edukacinę erdvę, kuri pasitarnaus kaip praktiškas būdas iš labai arti susipažinti su aviacija. Todėl planuojame dar įrengti informacinius stendus, naudingas nuorodas, oro uoste naudojamos technikos aprašymus“, – sako T. Vasiliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt