Verslas

2019.10.25 15:37

Vingio parką ir „Litexpo“ jungiančio tilto projektas įsibėgėja: savivaldybė skelbia apie projektavimo startą

LRT.lt 2019.10.25 15:37

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja apie numatomą pėsčiųjų tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ teritorijos (Užvingio salos tiltas), Vilniuje, projektavimą.

Kaip teigiama pranešime, už projektinių pasiūlymų parengimą atsakinga įmonė „TEC Infrastructure“ (planuojamo statyti tilto projekto vadovas – Vilius Karieta) ir „KILD architektai“ – autorių kolektyvas Dominykas Daunys, Petras Išora, Ivane Ksnelashvili ir Ona Lozuraitytė.

Statinio projekto Architektūrinės dalies vadovas – Petras Išora.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais savivaldybė kviečia internetinėje svetainėje.

Pamatyti visą projekto vaizdinę medžiagą galite čia.

Visi norintieji kviečiami iki lapkričio 11 d. 16 val. kviečiami teikti pasiūlymus projektuotojui, o jau kitą dieną, lapkričio 12-ąją 17 val., planuojamas viešas susirinkimas ir projekto pristatymas.

LRT.lt primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi tiesti naują ir įspūdingą pėsčiųjų tiltą per Nerį – nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“.

Tai bus pirmasis Vilniuje naujai statomas tiltas nuo 2003 metų.

Naujasis pėsčiųjų tiltas sujungs Lazdynus ir Vilkpėdę su Naujamiesčiu, o pėstiesiems ir dviratininkams leis patogiau pasiekti „Litexpo“ parodų ir kongresų centrą, skatins po miestą judėti dviračiais ar kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis. Tiltas per Nerį padės išspręsti ir mašinų stovėjimo klausimus abiejose Neries pusėse, sukurs geresnį dviratininkų susisiekimą su centrine miesto dalimi.

Orientacinė projekto parengimo ir statybos kaina turės siekti ne daugiau kaip 5 mln. eurų. Planuojama, kad naujasis pėsčiųjų tiltas turėtų būti pastatytas 2021 m.