Verslas

2019.11.23 10:40

Interjero dizainerė: įrengti kambariuko dydžio butą – tikras iššūkis

Lietuviai mėgsta patys atnaujinti savo namus. Žodis „remontas“ girdimas tikrai dažnai. Tačiau pastaruoju metu vis labiau tautiečiai nebepasitiki savo jėgomis ir įvairius remonto darbus patiki specialistams.

Tvirtina, kad padeda sutaupyti

„Interjeras yra asmenybė ir yra kuriamas būtent tam žmogui, kuris ateina pas dizaino specialistą“, – LRT RADIJUI sako interjero dizainerė Dovilė Sakevičė.

D. Sakevičė sako, kad interjero dizaineris kažkada buvo retai sutinkama profesija. Tokio specialisto paslaugomis, pasak jos, naudojosi didesnes pajamas gaunantieji. „Dabar interjero dizaineriai įgauna visai kitą greitį ir veidą – jų paslaugų nori vis daugiau ir daugiau žmonių“, – sako Dovilė.

Specialistės teigimu, interjero dizainerių populiarumas auga kaip ant mielių dėl vienos labai paprastos priežasties – remontus darančiųjų klaidų.

„Žmonės pridaro gausybę klaidų, bandydami patys įsirenginėti būstą. Dažnas pasimeta baldų, medžiagų gausoje. Pabendravęs su meistrais, toks remontininkas dar labiau pasimeta, nes šie ima jo klausti, pavyzdžiui, kokias jis užuolaidas kabins. Žmogui sunku susivokti, nes būna taip, kad dar net sienų pertvaros nepadarytos, tai apie kokias užuolaidas galima galvoti?“, – situaciją pateikia ji.

Dovilė skaldo mitą, kad interjero dizainerių paslaugos įkandamos tik dideles pajamas gaunantiems žmonėms.

Pasak jos, interjero dizaineriai kaip tik padeda sutaupyti, nes savamokslių padarytos klaidos kainuoja brangiau, nei profesionalo darbas.

„Interjero dizaineris ne tik sutaupo klaidų sąskaita, bet ir renkantis tam tikras medžiagas, baldininkus. Turime daugybę kontaktų, tad užsakovui galime pasiūlyti gerą kokybės ir kainos santykį“, – sako D. Sakevičė.

Taupyti neapsimoka tam, kas kainuoja brangiausiai

Dizaino specialistė pastebi, kad dažnas remontą darantis pilietis sunkiai įsivaizduoja, kaip tam tikra medžiaga ar baldas atrodys visumoje kitų daiktų.

„Didžioji žmonių dalis neturi tos vaizduotės, kaip atrodys tam tikra plytelė ar medžiaga, ir ar ji derės su aplinka. Dažniausiai lietuviai sako: „jei jau tu sakai, kad taip bus geriau, tai pasitikiu tavimi ir darom“. Tai rodo, kad interjero dizaineriais yra pasitikima“, – teigia dizainerė.

Daug kalbama apie tai, kad butų nuomininkai, įrenginėdami butus, taupo labiau, nei kad butą įsirengti sau. Dovilė sako, kad ne visur verta taupyti.

„Į daiktus, kuriuos galima lengvai pakeisti, pavyzdžiui, sofą, neverta daug investuoti. Juk po kažkiek metų ją galima lengvai pakeisti kita. Tačiau jei kalbėsime apie santechniką, buitinę techniką, virtuvės plokščių fasadines dalis, tuomet būtina rinktis kokybiškas medžiagas, kad tokie dalykai nenusidėvėtų praėjus 3 ar 5 metams. Kitaip tariant, tam kas kainuoja brangiausiai, taupyti nėra tikslinga“, – tikina interjero dizaino profesionalė.

D. Sakevičė neabejoja, kad interjero dizainerio darbas yra ne tik kūrybingas ir įdomus, bet ir nuolat pateikiantis įvairių iššūkių. Vienas tokių, pasak specialistės, buvo darbas su 12-os kvadratinių metrų butu. „Tai buvo tikras iššūkis!, – emocijų neslepia interjero ji. – Prieš tai buvau dirbusi su 18 kv. m. butu ir galvojau, kad jau mažesnės kvadratūros buto ir būti negali“.

Visiems skeptikams ji atšauna, kad ir tokiame ypač mažame bute galima jaukiai ir gražiai gyventi.

„Baldininkai, kurie tam butui gamino baldus, matydami galutinį variantą, patys buvo nustebę, ką galima padaryti iš tokio nedidelio ploto. Tame 12 kv. m. bute teko išnaudoti ne tik kiekvieną centimetrą, bet net ir milimetrą. Naudojau nepigias medžiagas, kad nusidėvėjimas nebūtų toks greitas. Galutinis rezultatas pavyko puikiai ir kiek dabar žinau, tas butas nuomos rinkoje yra labai paklausus“, – džiaugiasi dizainerė.

Interjeras kaip asmenybė

Interjero specialistė atskleidžia, kad toks butas labiausiai tinkamas jaunam, daug dirbančiam žmogui.

„Butas yra Naujamiestyje, jo savininkas dirba Senamiestyje. Tai reiškia, kad jaunas, daug dirbantis žmogus rinksis, kad ir 12 kv. m. butą, kuris bus geroje vietoje. Taip pat labai svarbu yra jaukumas ir gera atmosfera. Juk to jaukumo taip dažnai pasigendame, tad visai nenuostabu, kad yra pasirenkamas itin mažas, tačiau labai jaukus butas, kuriame tiesiog gera gyventi“, – jaukumo svarbą namų interjere išskyrė D. Sakevičė.

Dovilės teigimu, įvardinti interjero dizainerių paslaugų kainą nėra lengva. „Viskas priklauso nuo individualaus susitarimo. Rinkoje kaina prasideda nuo 20 eurų už kvadratinį metrą. Ties kokia riba ta kaina gali pasiekti maksimumą – labai sunku pasakyti. Tai priklauso nuo dizainerio pripažinimo, gero vardo, padarytų darbų, gerų klientų atsiliepimų“, – sako dizaino specialistė.

Pasak jos, dėmesį reiktų kreipti ne į kainą, o į pačio interjero dizainerio darbą, kad jo kuriama namų aplinka būtų miela ir jauki pačiam užsakovui.

„Interjeras yra asmenybė ir yra kuriamas būtent tam žmogui, kuris ateina pas dizaino specialistą. Visada stengiuosi išklausyti užsakovo lūkesčius ir norus, kokias spalvas jis mėgsta. Vienus mėlyna sienos spalva erzins, o kiti prie tokios sienos jausis gerai. Čia skonio reikalas“, – neabejoja interjero dizainerė ir dar kartą pabrėžia, kad interjeras yra labai individualus dalykas.

Parengė Vismantas Žuklevičius