Verslas

2019.08.27 19:35

Palangos verslininkai: ši vasara dosni, bet pernykštės nelenkia

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.27 19:35

Paskutinę vasaros savaitę kurortuose rudens nuojautos dar nėra. Rekordiškai karšti orai sutraukia minias poilsiautojų. Pajūrio verslininkams ši vasara dosni, bet pernykštės ji nelenkia.

Palanga paskutinę vasaros savaitę dar neištuštėjo – paplūdimiai pilni, daugybė žmonių gaivinasi ramioje jūroje. Antradienį lauke apie buvo 30 laipsnių karščio, o vandenyje – apie 20 laipsnių. Oro temperatūra neprimena paskutinės vasaros savaitės ir poilsiautojų gausa kurorte tai įrodo.

Palangoje atostogaujantys poilsiautojai džiaugiasi geru oru, vasariška temperatūra.

Palangos verslininkai šios vasaros peikti negalės: pirmą pusmetį viešbučiuose apgyvendinta per 140 tūkst. svečių, tačiau turizmo specialistai sako, kad šį skaičių reikėtų dauginti bent iš trijų: labai daug poilsiautojų nakvynę suteikia privatus sektorius

„Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė sako, kad ši vasara labai gera, tačiau 2018 metų vasara buvo ypatingai gera. Toks skirtumas atsirado dėl šią vasarą liepos mėnesį kelias savaites buvusių lietingų orų, tačiau apgyvendinimo paslaugos vis labiau pinga, artėjant rudeniui: „Vieno kambario butas miesto centre keturiems asmenims kainuoja 50 eurų, čia nuo Žolinių mūsų kainos truputėlį krenta.“

Žuvies pardavėja Palangoje Stanislava sako, kad poilsiautojai nemanė, kad bus taip karšta, todėl žmonių Palangoje padaugėjo jau įsibėgėjus rugpjūčiui.

Kiek šią vasarą bus aplankiusiųjų Palangą dar sunku spėlioti – pagalvės mokestį verslininkai deklaruos tik pasibaigus vasarai. Pagrindiniai svečiai – lietuviai, kaimynai, tačiau daugėja ir turistų iš tolesnių kraštų – Kinijos, Pietų Korėjos, Naujosios Zelandijos.

Pasak turizmo informacijos centro vadovės Rasos Kmitienės, turistai Palangą pastaraisiais metais renkasi ne tik dėl gerų orų, bet ir dėl vis gerėjančių maitinimo, apgyvendinimo paslaugų, įvairių kultūrinių renginių. Nors ir kainos kasmet pakyla.

„Kainos yra šiek tiek gal aukštesnės, tai lemia faktorius, kad yra užimtumas, yra poreikis. Iki šios dienos mes turime virš 100 tūkst. apsilankiusių turistų mūsų turizmo informacijos centre“, – pasakoja R. Kmitienė.

Neringoje sezonas irgi dar neslūgsta. Skaičiuojama, kad lankytojų penktadaliu daugiau nei pernai. Vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą šiemet jau surinkta 1 mln. 450 tūkst. eurų, o tai – 200 tūkst. eurų daugiau nei pernai per tą patį laiką. Be lietuvių, Kuršių Neriją pamėgę vokiečiai, rusai, latviai, prancūzai, o rasti laisvų kambarių net ir besibaigiant vasarai – sunku.

Žinios. Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo Septyneto siūlomą paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.