Verslas

2019.08.21 18:08

Palangoje vietoj dušinių išdygęs dviaukštis pastatas sėja abejones: tikrins, ar turi leidimus

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.21 18:08

Palangoje, šalia paplūdimio, vietoj senų dušinių iškilo dviaukštis pastatas. Palangos savivaldybė ir Statybų inspekcija patikrino visus dokumentus – pažeidimų nerado, esą įvykdyta rekonstrukcija. Kilus abejonėms, ar čia nebus įrengtas gyvenamasis namas, ar apartamentai, valdininkai žada tikrinti, kad nebūtų vykdoma veikla, kuriai neišduotas leidimas.

Retas pro šį pastatą prie pat jūros, Botanikos parko pašonėje praeina abejingai. Kai čia nebeliko viską dengusių tvorų, statinys atsivėrė visu grožiu – oficialiai čia įvykdyta dušinių rekonstrukcija į poilsio aptarnavimo pastatą.

„Labai naujas, man tai čia nelabai jis ir tinka, bet jeigu žmogus pasistatė, matyt, gavo leidimus. Apie tai ir šnekam, kad reikia per kelnes duot tiem, kurie rašo leidimus, ir duot taip, kad pajaustų“, – pykčio neslepia vietiniai gyventojai Marytė ir Marijus.

„Labai gražus, atkreipiantis praeivių žvilgsnį“, – teigia šiaulietė Ingrida.

Palangiškiai neatsistebi, kaip tokioje vietoje išdygo šis pastatas.

„2014 m. tuo metu buvusiam savininkui išduotas leidimas rekonstruoti esamą statinį į negyvenamosios paskirties rekreacinį pastatą“, – tvirtina Vytautas Korsakas, Palangos savivaldybės juristas.

Nors Palangos savivaldybė siekia, kad pajūrio juosta nebūtų užstatyta, esą neišduoti leidimo pagrindo nebuvo, nes Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija konstatavo, kad projektas neprieštarauja nei įstatymams, nei pajūrio tvarkymo specialiajam planui. Pažeidimų nerado ir Aplinkos ministerija.

„2015 m. mes atlikome patikrinimą. Statybos leidimo ir patikrinimo metu pažeidimų nebuvo nustatyta“, – aiškina Lilija Misiulienė, pirmojo statybos priežiūros skyriaus vedėja.

Dar 2007 m. šioje vietoje tuometis savininkas buvo pradėjęs savavališkas statybas, teismas įpareigojo gauti statybą leidžiančius dokumentus. 14-aisiais parengtas projektas, gautas leidimas, o dušinių čia niekas ir nežadėjo.

„Pagal pajūrio juostos įstatymą viešbutis negali būti pastatytas. Nei laikinai, nei nuolatinai negalima ten gyventi ir tai yra užfiksuota pačiame projekte“, – tvirtina V. Korsakas.

Pastate, kuriame gyventi negalima, matyti čiužinys, čia galima įrengti, pavyzdžiui, kavinę. Savivaldybė arba statybų inspektoriai dabar čia ateis tikrinti, jei bus skundų, kad vykdoma ne tokia veikla, kuriai išduotas leidimas.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Vijūnėlės „dvaro“ atomazga: pastatas bus griaunamas, Malinauskas gėdijasi valstybės sprendimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt