Verslas

2019.06.17 05:30

Gera žinia nesuspėjusiems susiplanuoti atostogų – jums dar gali pavykti sutaupyti

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2019.06.17 05:30

Geriausius atostogų pasiūlymus paprastai gauna tie, kurie atostogomis pradeda rūpintis iš anksto, tačiau šiemet kelionių organizatorių konkurencija itin didelė, tad išlošti ir sutaupyti gali ir apie atostogas tik dabar galvoti pradedantys poilsiautojai.

Populiariausi viešbučiai gal ir užimti, bet gero pasiūlymo dar galima sulaukti

Bendrovės „Traveldeals LT“ vadovas Rimvydas Širvinskas-Makalius atkreipia dėmesį, kad vasaros sezono metu šiemet veiklą vykdo net keli nauji kelionių organizatoriai, todėl iš padidėjusios konkurencijos turėtų išlošti poilsiautojai.

„Manau, pasiūla didesnė nei paklausa. Tikrai dar galima susiplanuoti gerą, kokybišką kelionę už priimtiną, žemą kainą. Tai labiau galioja tiems, kurie mėgsta medžioti paskutinės minutės pasiūlymus“, – LRT.lt sako R. Širvinskas-Makalius.

Vis dėlto jis siūlo kiekvienam nesusižavėti paskutinės minutės pasiūlymais, nes jie tinka ne visiems. Kaip teigia R. Širvinskas-Makalius, paprastai tokiais pasiūlymais sunkiau gali pasinaudoti šeimos, nes specialūs pasiūlymai dažniausiai taikomi standartiniams, o ne šeimyniniams kambariams.

Be to, tokiu atveju savo atostogų laiką tenka derinti prie pasiūlymo, todėl tai gali būti nepatogu žmonėms, kurie negali pakeisti jau numatyto atostogų laiko.

„Galbūt nerekomenduočiau paskutinės minutės laukti ir per patį atostogų piką, rugpjūčio mėnesį. Liepą turėtų jų pasitaikyti, gali pasirodyti, bet rugpjūčio mėnesį kiekvienais metais išlieka tokia tendencija, kad visi Europos kurortai ir viešbučiai būna absoliučiai pilni“, – tvirtina R. Širvinskas-Makalius.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė taip pat pastebi, kad išlieka nemaža galimybė rasti paskutinės minutės pasiūlymų, bet, kaip minėta, jie gali tikti ne visiems: „Tik paskutinės minutės pasiūlymai, kuriais kartais galima susivilioti dėl patrauklios kainos,  būna kelionių likučių išpardavimas, kai viešbučių ir datų pasirinkimas labai ribotas. Mat populiariuosiuose viešbučiuose vietų jau nebebūna arba jų kaina – aukšta.

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ viešųjų ryšių ir rinkodaros projektų vadovė Dovilė Zapkutė pastebi, kad populiariausi viešbučiai vasaros sezonui jau dabar gali būti užsipildę, tačiau taip pat teigia, kad vis dar įmanoma rasti tiek trijų, tiek penkių žvaigždučių kategorijos viešbučių pasiūlymų, pasirinkti norimą maitinimo tipą, atostogų trukmę, rinkis viešbučius, skirtus šeimų poilsiui arba orientuotus į porų atostogas.

Populiariausios kryptys nesikeičia: Turkija, Graikija ir Bulgarija pozicijų neužleidžia

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė teigia – atostogas dar tik planuojantys poilsiautojai turėtų žvalgytis į Turkijos kurortus, kurie tarp lietuvių itin populiarūs. Ieškantys alternatyvos Turkijai gali pasižvalgyti ir po Europą.

„Šiltuoju metų laiku rekomenduojame Turkijos kurortus, į kuriuos mūsų poilsiautojai jau vyksta kaip kadaise į Palangą – nuolat. Turkijoje mūsų poilsiautojai renkasi iš Antalijos, Bodrumo, Marmario ir Izmyro kurortų. Ieškantys alternatyvos Turkijai gali rinktis ir europines kryptis, pavyzdžiui, poilsiautojams iš Lietuvos itin patinka Graikija – Kretos, Rodo salos, taip pat gana neseniai siūlomas Peloponeso pusiasalis“, – teigia I. Aukštuolytė.

Kiti LRT.lt pašnekovai taip pat atkreipia dėmesį, kad šiltuoju metų sezonu iš mėgstamiausiųjų pozicijų nesitraukia Turkija, Graikijos salos ir Bulgarija. Vis dėlto kelionių ekspertai pastebi, kad lietuviai pradeda atrasti ir kitas kryptis.

Anot I. Aukštuolytės, iš Lietuvos tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais galima vykti į Italijos Markės regioną, Ispanijos Maljorkos salą ar Barseloną. Taip pat vasarą siūlomas poilsis Bulgarijoje ir Egipte.

D. Zapkutė priduria – tarp Lietuvos keliautojų taip pat populiarėja Tuniso kurortai, vis daugiau klientų dėmesio sulaukia Balkanų šalys: Juodkalnija, Kroatija ir Albanija.

R. Širvinsko-Makaliaus pastebėjimu, dalis keliautojų ieško ir tokių krypčių, kurios pasižymėtų vėsesniais orais: „Vis daugėja žmonių, kurie nenori skristi ten, kur dideli karščiai, vasaros sezono metu dideli karščiai praktiškai yra visoje Europoje, tačiau galima atrasti tų krypčių, kur yra šiek tiek vėsiau: Kanarų salos (Tenerifė, Grankanarija, Lanzerotė, Fuertė Ventura), taip pat Portugalijos sala Madeira, kuri jau gal kokius trečius metus yra „ant bangos“.

Savaitės atostogoms užsienyje užteks kelių šimtų eurų

Kelionių organizatoriai pastebi, kad didelė dalis bendrovių didesnį dėmesį teikia išankstiniams pardavimams, todėl ir kainos tuo metu būna geriausios, tačiau ir dabar dar galima rasti puikių pasiūlymų.

LRT.lt pašnekovų teigimu, savaitės trukmės poilsis užsienyje, keliaujant lėktuvu, vienam žmogui turėtų vidutiniškai atsieiti 480–700 eurų.

Keliaujant poroje R. Širvinskas-Makalius rekomenduoja nusimatyti 800–1000 eurų biudžetą, o šeimai – 1500 eurų biudžetą.

„Tai nereiškia, kad tik už tokią sumą galima išvykti atostogų. Galima jas tikrai pigiau susiplanuoti, ypač kai pagriebiami paskutinės minutės pasiūlymai. Manau, šiais metais net ir vasaros sezonu, liepą–rugpjūtį, taip pat bus paskutinės minutės pasiūlymų. Galima suplanuoti atostogas ir už 300 eurų“, – pastebi R. Širvinskas-Makalius.

D. Zapkutės tvirtinimu, tiksli kaina priklauso nuo kelionės krypties, tačiau vidutiniškai vienas žmogus turėtų savo biudžete atsidėti 550–600 eurų.

„Pavyzdžiui, vidutinė atostogų kaina Turkijoje praėjusiais metais buvo apie 580 eurų asmeniui, o Bulgarijoje – apie 420 eurų asmeniui. Skirtinga vidutinė atostogų kaina bus tiems klientams, kurie atostogas planuoja Portugalijoje ar Ispanijoje“, – nurodo D. Zapkutė.

I. Aukštuolytė skaičiuoja, kad keliaujant dviese kelionė vienam žmogui turėtų atsieiti vidutiniškai apie 600–700 eurų.

Pataria, kaip sutaupyti: arba planuokite iš anksto, arba laukite paskutinės minutės

Paklausti, kaip būtų galima sutaupyti, planuojant atostogas, LRT.lt pašnekovai vieningai tvirtina – geriausia atostogas planuoti iš anksto, nes tuomet bendrovės pateikia pirmos minutės pasiūlymus, kurie vėliau brangsta.

„Pats pirmasis žingsnis, kurį reikia padaryti, kad atostogos kainuotų mažiau, yra atostogų planavimas iš anksto. Perkant atostogas išankstinių pardavimų metu sutaupoma ne tik finansiškai, bet klientas gauna ir kitos naudos, pavyzdžiui, pakitus planams pasikeisti atostogas“, – sako D. Zapkutė.

Jos nuomone, jei klientai išankstinių pardavimų metu nespėjo įsigyti atostogų, planavimas turi dar didesnę vertę: „Patartume atkreipti dėmesį į viešbučių klasifikaciją. Pavyzdžiui, mūsų pasiūloje tam tikri viešbučiai yra pažymėti „Economy“ ženkliuku – tai viešbučiai, pasižymintys žemesne kaina nei kiti atitinkamos kategorijos viešbučiai toje kryptyje. Išsirinkus viešbutį reikėtų išsirinkti ir tinkamiausią planuojamoms atostogoms maitinimo tipą.“

Pašnekovės aiškinimu, jeigu poilsiautojai planuoja daugiausia laiko skirti poilsiui viešbučio teritorijoje, reikėtų rinktis „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipą. Jei planuoja aktyviai leisti atostogas, gali užtekti ir pusryčių su vakariene.

„Galimas variantas yra ir laukti paskutinės minutės pasiūlymų. Jei klientui nėra labai svarbu konkreti atostogų kryptis, viešbutis ar jo kategorija bei gali laisvai planuotis savo atostogų laiką – tada galima „medžioti“ paskutinės minutės kainos pasiūlymus“, – sako D. Zapkutė.

I. Aukštuolytė taip pat pastebi, kad geriausios kelionių kainos būna tuomet, kai skelbiamas naujas sezonas, pavyzdžiui, rudenį, kai pradedama prekiauti jau ateinančios vasaros kelionėmis. Kuo anksčiau iki kelionės ji įsigyjama, tuo labiau sutaupoma, nes išankstiniams pirkimams viešbučiai taiko nuolaidas.

Jeigu atostogauti planuojama dar šią vasarą, I. Aukštuolytė pataria kelionę įsigyti kuo anksčiau: „Jei viešbutis, t. y. apgyvendinimo paslauga ar kelionės data nesvarbi, tuomet gal ir galima rizikuoti ir laukti paskutinės minutės. Vis dėlto, jei norisi kokybiškų ir lūkesčius atitinkančių atostogų, reikėtų paskubėti.“

R. Širvinskas-Makalius taip pat siūlo atostogas pradėti planuoti kuo anksčiau. Vasaros atostogomis rūpintis galima pradėti iškarto po Naujų metų ar netgi vos pasibaigus vasarai. Be to, tuomet derėtų palyginti ir skirtingų kelionių organizatorių kainas, nes šios gali skirtis net keliais šimtais eurų.

Bet, jeigu visu dėlto norima laukti paskutinės pasiūlymo, atkreipia dėmesį R. Širvinskas-Makalius, jį derėtų griebti kuo greičiau: „Mūsų praktika šį sezoną, gegužės mėnesį, parodė, kad paskelbus pasiūlymą, jis išparduodamas per mažiau nei valandą. Gegužės mėnesio pradžioje turėjome tokį rekordinį pasiūlymą, kur paskutinės aštuonios vietos lėktuve buvo nupirktos per 16 minučių. Seniai kada teko taip matyti. Pasiūlymas buvo neįtikėtinai geras – savaitės atostogos Turkijoje su „viskas įskaičiuota“ maitinimu kainavo 199 eurus asmeniui.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.