Verslas

2019.05.14 16:10

„Achemos grupės“ pelnas pernai ženkliai mažėjo

Koncerno „Achemos grupė“ valdomos įmonių grupės pelnas pernai siekė 46 mln. eurų ir buvo 28 mln. eurų mažesnis nei 2017 metais. Tuo metu pajamos 2018-aisiais siekė 914 mln. eurų ir buvo 12 proc. didesnės nei prieš metus.

Kaip nurodo koncernas, pernai „Achemos grupė“ investavo 69 mln. eurų į gamybos plėtrą, modernias šiuolaikines technologijas, naujų produktų kūrimą ir verslų įsigijimą.

„Koncerno rezultatus labiausiai lėmė didžiausia grupės bendrovė „Achema“, kuri praėjusiais metais patyrė nuostolį dėl nepalankių kainų žirklių ir didelių jai taikomų papildomų mokesčių. Nors tai turėjo įtakos kitų koncerno bendrovių veiklai, dauguma jų pasiekė panašius ar geresnius nei 2017 metais veiklos rezultatus“, - pranešime cituojamas „Achemos grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Deksnys.

Pranešime nurodoma, kad koncernas 2018 metais įsigijo 60 megavatų (MW) instaliuotos galios vėjo parkų Čekijoje ir Kroatijoje. Kartu su Lietuvoje veikiančių bendrovių „Renerga“ ir „Renerga-1“ valdomais vėjo parkais praėjusiais metais „Achemos grupės“ įmonės pagamino 278 tūkst. megavatvalandžių (MWh) žaliosios energijos, teigiama pranešime. 

Koncerno „Achemos grupė“ bendrovėse dirba daugiau nei 4800 darbuotojų. Praeitais metais koncerno darbo užmokesčio fondas sudarė 91 mln. eurų, o vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių siekė 1248 eurus, nurodo koncernas. 

Koncernas „Achemos grupė“ jungia daugiau kaip 50 bendrovių, įsikūrusių įvairiose ES šalyse.