Veidai

2019.03.07 15:01

Jurijus ruošiasi „Eurovizijai“: daina skambės kiek kitaip, o prisistatys trumpesniu vardu

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.03.07 15:01

„Dabar dedu visas pastangas, kad įsivažiuočiau su muzikine veikla. Man patinka būti susikoncentravusiam ir eiti į priekį – nesidairau į šonus“, – portalui LRT.lt teigia Lietuvos atstovas šių metų „Eurovizijoje“ Jurijus. Jis papasakojo apie pasiruošimą didžiausiam Europos muzikiniam konkursui – pažintį su tikrais muzikos profesionalais ir pakitimus euroviziniame kūrinyje, susikaupimą ir planus iki „Eurovizijos“, kuriuose vakarėliams – ne vieta.

Praėjusį savaitgalį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojas Jurijus praleido darbingai – vyko į Šveicariją, kurioje susitiko su pergalę pasiekti jam padėjusios dainos „Run With The Lions“ autoriais. Dainą parašė trys žymūs dainų kūrėjai – britas Ashley Hicklinas, amerikietis Eric‘as Lumiere‘as ir šveicaras Pele‘as Loriano.

Visi trys dainos autoriai – puikiai žinomi muzikiniame pasaulyje, dirbę su gausybe žymių Europos ir pasaulio atlikėjų. Be to, jų kūriniai ne kartą skambėjo ir „Eurovizijos“ scenoje įvairiose šalyse.

„Nuvykau į Šveicariją sekmadienį vakare, mane pasitiko vienas iš dainos autorių – P. Loriano, kuris gyvena Šveicarijoje. O kitas dainos autorius – E. Lumiere‘as – atskrido specialiai iš Los Andželo. Jie laiko nešvaisto – jei jau dirba, tai pilna koja. Šįkart įrašyti dainos negalėjo tik A. Hicklinas, kuris gyvena Edinburge – su juo įrašiau pirmąją dainos versiją“, – sako Jurijus.

Kitą rytą Jurijus su dainos autoriais susitiko jų studijoje, kur praleido visą dieną. Atlikėjas sako, kad įrašyti dainą – sunkus darbas.

„Reikėjo perrašyti viską – kiekvieną vokalinę liniją, buvo labai daug įvairių pataisymų. Įrašinėjome gal 9 valandas, o dar 4 – papildomai sėdėjome ir tvarkėme vokalus. Teko ir studijoje ant sofos nusnūsti“, – šypsosi Lietuvos atstovas.

Nors dainą „Run With The Lions“ įrašinėjo su didžiulę patirtį turinčiais profesionalais, Jurijų nustebino jų paprastumas ir rūpestis.

„Man labai patiko, kad jie paprasti žmonės, nors pasižiūrėjus į tai, kiek jie visko daro, ir kiek šiais metais turės dainų „Eurovizijoje“, turėtų elgtis kaip pasaulinio garso žvaigždės. Be manęs „Eurovizijoje“ dar skambės jų Vokietijai, Jungtinei Karalystei ir, turbūt, Šveicarijai sukurtos dainos“, – pasakoja jis.

„Jie aukščiausio lygio profesionalai – prieš kiekvieną įrašą vyko ilgas prasidainavimas, aptarėme kiekvieną dainos žodį – ką jis turi reikšti, kokia emocija turi būti perduodama. Jiems svarbu, kaip jaučiasi atlikėjas. Ne paslaptis, kad viskas kainuoja, nieko nėra nemokamo, bet jiems pinigai yra trečiaeilis ar ketvirtaeilis dalykas. Jiems daug svarbiau, kaip jautiesi, kaip dainuoji, ką galima patobulinti“, – priduria dainininkas.

Įrašinėjant dainas čia, Lietuvoje, sako Jurijus, nieko panašaus nėra patyręs: „Po kiekvieno įrašo klausė, kaip jaučiuosi, siūlė, ką dar galima pakeisti. Profesionalumas jautėsi iš visų pusių. Kartais būna, kai įrašinėji dainas Lietuvoje, kad čia į tai žiūri atsainiau ir nepagalvoja apie tokius labai subtilius dalykus, pavyzdžiui, emociją. O ji tikrai atsispindi galutiniame produkte – tai jaučia ir klausytojas.“

Daina skambės naujai

Gegužės mėnesį Izraelyje, Tel Avive skambės kiek atnaujinta dainos versija, atskleidžia Jurijus.

„Tikrai galima tikėtis naujo skambesio. Padarėme naują dainos vidurinę dalį, ji bus gerokai galingesnė. Mums daug reiškia žmonių nuomonės. Nors man ir sako neskaityti komentarų, vis tiek paskaitau. Ir žmonės komentaruose, ir komisijos nariai sakė, kad dainoje nėra vystymo, todėl su dainos kūrėjais galvojome, ką dar galime padaryti“, – sako atlikėjas.

Jis teigia, kad dainą nusprendė atnaujinti ne tik dėl išorės spaudimo – idėjos pakitimams gimė kartu su dainos kūrėjais Šveicarijoje.

Jurijus sako, kad vis dar laukia daug ir sunkaus darbo, o norėdamas pasiekti geriausią rezultatą, būtinai tobulins ir vokalą.

„Treniruojuosi ir namie, bet prieš vykdamas į Izraelį dar tikrai nukeliausiu pas vokalo mokytoją Viktoriją Kalpokaitę. Ji tikra vokalo specialistė, kuri man padėjo ne tik vokaliai, bet ir emociškai, nes tai daro didelę įtaką dainuojant ir pasirodant, nes dainuoji kūnu, o ne balsu. Dar pasimokyti nukeliausime visi – ir aš, ir mano nuostabios penkios pritariančiosios vokalistės“, – tikina jis.

Laukia koncertai užsienyje

Nors iki „Eurovizijos“ liko dar keli mėnesiai, Jurijaus laukia ir specialiai rengiami „Eurovizijos“ koncertai, kurie kasmet vyksta įvairiose Europos šalyse. Šiemet Jurijus ketina apsilankyti Londone, Amsterdame ir Madride, kur susirenka ir kitų šalių atstovai, rengiami specialūs vakarėliai. Tačiau, sako Jurijus, vakarėliai jo nedomina.

„Man koncertai svarbiau, nei vakarėliai, nes nesu didelis jų mėgėjas. Net ir vakarėlyje po laimėjimo buvau labai trumpai. Galvoju tik apie tai, kaip kuo geriau pasirodyti“, – teigia dainininkas.

Tiesa, užsienyje jis ketina prisistatyti kiek trumpesniu vardu, nes pastebėjo, kad užsieniečiams ištarti jo vardą sekasi sunkiai.

„Prisistatysiu kiek kitaip, vardą trumpinsiu. Teko girdėti mano vardą tariant kaip „jury juice“, todėl išmokysiu visus jį trumpinti“, – juokiasi Lietuvos atstovas.

Paklaustas, kaip jaučiasi praėjus šiek tiek laiko po nacionalinės atrankos finalo ir aprimus diskusijoms, Jurijus sako, kad vis dar išlieka santūrus, o į kritiką reaguoja ramiai.

„Juokaudamas sakiau, kad aš turbūt mažiausiai išoriškai reiškiau savo didžiulį džiaugsmą po laimėjimo. Žinoma, viduje krykštavau kaip maža mergaitė. Į visa tai žiūriu realistiškai, puikiai suprantu, kad atlikėjo duona yra sunki, o tai, kas greitai ateina, gali taip pat greitai ir išeiti. Todėl dabar reikia pasinaudoti akimirka, pasidžiaugsiu vėliau, o dabar dedu visas pastangas, kad įsivažiuočiau su muzikine veikla.

Man patinka būti susikoncentravusiam ir eiti į priekį – nesidairau į šonus, man vienodai, kas ką sako. Man ausys neraudonuoja, o su tais, kas manimi džiaugiasi, aš irgi pasidžiaugsiu savo santūriuoju būdu“, – šypteli Jurijus.

LRT.lt primena, kad Jurijus pasirodys antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio antrojoje dalyje, gegužės 16 dieną.