Veidai

2021.02.07 10:17

Stipri energija ir chemija – ekspertai „The Roop“ diskotekai „Eurovizijoje“ prognozuoja aukštumas

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.02.07 10:17

Grupė „The Roop“ ir jų daina „Discoteque“, nurungusi kitus penkis 2021-ųjų nacionalinės atrankos finalo dalyvius ir vienbalsiu komisijos bei žiūrovų sprendimu iškovojusi kelialapį į didžiąją „Euroviziją“, bus vienas ryškiausių šių metų konkurso pasirodymų, neabejoja portalo LRT.lt kalbinti muzikos industrijos atstovai.

Grupė „The Roop“ atranką į didžiąją „Euroviziją“ laimėjo ir 2020-aisiais, tačiau dėl pandemijos atšaukus konkursą, pasirodyti Nyderlanduose progos taip ir neturėjo. Nors buvo abejojančių, ar antrus metus iš eilės įmanoma sukurti ryškų hitą „Eurovizijai“, grupės nariai abejones išsklaidė sausio pabaigoje, pristatę dainą „Discoteque“, iškart tapusią viena iš nacionalinės atrankos favoričių.

Vos per pirmąją parą „Youtube“ platformoje daina surinko šimtus tūkstančių peržiūrų, o populiarūs užsienio tinklaraštininkai grupei žarstė pagyrimus. 74 512 žiūrovų balsų nacionalinės atrankos finale surinkę „The Roop“ iškovojo teisę atstovauti Lietuvai šių metų gegužę vyksiančiame konkurse.

Eurovizija 2021. Finalas. „The Roop“ – „Discoteque“

„Vien jau tai, kad Lietuva dar nebuvo išrinkusi savo atstovo, o užsienyje jau buvo kalbama, kad „The Roop“ – vieni didžiosios „Eurovizijos“ favoritų, rodo, kad jų kūrinys patraukė tarptautinės bendruomenės dėmesį“, – portalui LRT.lt sakė muzikologas, LRT OPUS vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, neabejojantis, kad daina „Discoteque“ bus labai ryškus pasirodymas gegužę vyksiančioje „Eurovizijoje“.

„Iki smulkmenų apgalvotas pasirodymas jau dabar yra išbaigtas. Tai įrodo ir žiūrovų palaikymas – grupė beveik 12 kartų aplenkė antrojoje vietoje likusį dalyvį“, – pastebėjo D. Užkuraitis, negailėjęs komplimentų šių metų šalies atstovams.

Pianistė, žurnalistė ir laidų vedėja Gerūta Griniūtė taip pat neabejoja – grupė „The Roop“ tikrai išsiskirs ir didžiojoje „Eurovizijoje“ Nyderlanduose bei bus viena jos favoričių.

Ji, kaip ir kolega D. Užkuraitis, pažymėjo, kad geras ženklas ir tai, jog grupės daina dar tada, kai nebuvo išrinkta atstovauti Lietuvai, jau buvo patraukusi užsienio žiūrovų ir lažybų kompanijų dėmesį, jiems buvo žadama aukšta vieta, o gal net ir pergalė.

„Discoteque“ neliko nepastebėta, o ją atliekanti grupė labai tiki savo kūriniu ir žino, ką daro. Taigi manau, kad tikrai turėtume sužibėti, – portalui LRT.lt sakė G. Griniūtė. – Trijų minučių trukmės pasirodymas gali papirkti tik tada, kai jame puikiai dera visi elementai: gera daina, puikus jos atlikimas ir įtraukiantis pasirodymas scenoje. Manau, kad grupės „The Roop“ pasirodymas yra būtent toks – į tai įdėta daug darbo, kūrinys nušlifuotas iki smulkiausių detalių.

Svarbu paminėti ir stiprią energiją bei vadinamąją chemiją, kuri geriausiai veikia gyvuose pasirodymuose, bet kai kurie ją sugeba ištransliuoti žiūrovams prie ekranų. Mano nuomone „The Roop“ tai puikiai pavyksta.“

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad dainoje daug subtiliai pateiktų šiandienos aktualijų. „Kadangi pastaruoju metu visi esame atskirti nuo bičiulių, draugų, susitikimų, grupės daina primena, kad ir būdami vieni galime pasijusti gerai, kviečia patiems susikurti šventę tiesiog savo namuose – buvimas kartu, bet atskirai, tampa visus mus šiandien vienijančiu elementu.

Gražu, kad dabar, kai visiems reikia optimizmo, grupės nariai visais įmanomais būdais sugeba tuo optimizmu uždegti. Be to, jau matau, kaip klausydamiesi ir stebėdami „The Roop“ dainą „Discoteque“ žiūrovai bando teisingai sušokti šokį pirštais“, – pridūrė ji.

„Eurovizijos“ užkulisius matęs atlikėjas ir vienas šių metų atrankos vedėjų Vaidas Baumila 2015-aisiais Vienoje su Monika Linkyte ir pats pasirodė ant konkurso scenos.

„Pasirodymas, šou, kostiumai – tikiu, kad tai patrauks dėmesį“, – apie „The Roop“ dainą kalbėjo jis. Atlikėjas neabejoja, kad grupė bus įdomi ir užsienio žiniasklaidai, kas taip pat yra ganėtinai svarbu dalyvaujant konkurse.

„Vis tik stipriausia jų pasirodyme – bendrystė, kurią pavyko sukurti grupei, šokėjams. Ta vieninga grupės atmosfera, kai jie viską daro kartu ir pilna koja, yra puiku. Nors tikrai daug išskirtinių sumanymų yra visame pasirodyme, tai, kad jie viską atlieka kaip vienas, suteikia labai daug žavesio“, – svarstė V. Baumila.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos komisijoje buvusi atlikėja, grupės „Skylė“ vokalistė Aistė Smilgevičiūtė taip pat tiki, kad „Discoteque“ bus vienas ryškiausių šių metų konkurso pasirodymų: „Kruopščiai sudėliotas šou yra labai stiprus ir gyvas. Ši daina išties išskirtinė ir platesniame kontekste.“

2021-ųjų „Eurovizija“ šiemet vyks gegužės 18–22 dienomis Roterdame, Nyderlanduose. Atsižvelgiant į nuolat kintančią pandemijos situaciją, šių metų „Eurovizijai“ buvo numatyti keturi galimi scenarijai: nuo įprasto iki nuotoliniu būdu. Tiesa, trečiadienį konkurso rengėjai pranešė atsisakantys įprasto scenarijaus. Daugiau apie tai skaitykite čia.