Muzika

2021.01.27 19:30

„The Roop“ vokalistas: dėl Lietuvos atrankos jaudinuosi labiau nei dėl pačios „Eurovizijos“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.01.27 19:30

Lietuvos „Eurovizijos“ atranka „Pabandom iš naujo!” artėja prie kulminacijos. Po pirmųjų dviejų atrankos koncertų šį šeštadienį įvyks jos pusfinalis, o vasario 6-ąją – finalas, kuriame paaiškės, kas šįmet atstovaus Lietuvai didžiausiame Europos dainų konkurse.

Pusfinalyje šį šeštadienį rungsis dešimt atlikėjų ir grupių „Be U“, Aistė Brokenleg, Gabrielius Vagelis, Martyna, Norbertas, Evita Cololo, Titas ir Benas, Voldemaras Petersonas, Milita ir Gebrasy. Iš šių dešimties pretendentų į finalą žengs penki.

Viena grupė pusfinalio metu dar neturės jaudintis – pernai atranką laimėjusi, tačiau atšaukus „Euroviziją“ šiame konkurse dalyvauti negalėjusi grupė „The Roop“ atrankos rengėjų sprendimu keliauja tiesiai į šių metų atrankos finalą.

Prieš kelias dienas grupė pristatė eurovizinę dainą ir vaizdo klipą „Discoteque“, sulaukusią didelio dėmesio. Režisieriaus Sauliaus Baradinsko sukurtas dainos klipas grupės oficialioje paskyroje „YouTube“ jau peržiūrėtas daugiau nei 1,6 milijono kartų, internete pasklido ir dešimtys „Eurovizijos“ gerbėjų sukurtų įrašų, kuriuose jie įamžino savo reakciją į „The Roop“ dainą.

„The Roop“ dainos klipas:

The Roop – „Discoteque“

Nenuostabu, kad net kai kurie kiti atrankos dalyviai apie „The Roop“ jau prabilo kaip apie ryškius favoritus. Tačiau grupės dainininkas Vaidotas Valiukevičius LRT.lt sakė, jog prognozuoti atrankos baigtį – dar per anksti.

„Negaliu sakyti, kad mes ne favoritai, nes labai tikiu tuo, ką darome. Bet kaip viskas finale susidėlios – kol kas tai tik fantazijos.

Mes stengiamės viską geriausiai atlikti esamoje situacijoje, nieko neprifantazuodami. Nemanau, kad be kovos į Roterdamą pateksime.

Atranka visada nenuspėjama. Yra ir kitų smagių pasirodymų. Gali būti visaip. Labiau jaudinuosi dėl „Eurovizijos“ atrankos, o ne pačios „Eurovizijos“. Žinau, kad ten, tarptautiniame kontekste labai gerai atrodytume.

Visai grupei mūsų daina labai patinka. Daug kas klausinės, ar ji geresnė už pernykštę „On Fire“. Pasakysiu taip – mums ši daina atrodo labiau subrendusi, o geresnė ar blogesnė – skonio reikalas. Tikiu, kad ši daina „Eurovizijoje“ išsiskirtų iš kitų, o tai svarbiausia“, – pasakojo V. Valiukevičius.

Nors pernai nepavyko išvykti į „Euroviziją“, o šįmet vėl tenka rungtis atrankoje, 2020-uosius „The Roop“ vadina geriausiais metais grupės karjeroje.

Prieš septynerius metus susibūrusi grupė pernai patyrė tikrąjį karjeros proveržį – rengė didžiausius solinius koncertus, pirmoji Lietuvoje pasirašė sutartį su tarptautiniu muzikos verslo gigantu „Warner Music Group“, LRT Metų apdovanojimuose buvo išrinkti Metų ambasadoriais, o kovą vyksiančioje muzikos apdovanojimų ceremonijoje M.A.M.A. pretenduoja į net penkias statulėles.

„Kartėlis dėl neįvykusios „Eurovizijos“ jau kažkur toli paliktas. Kiek tu žiūrėsi atsisukęs ir dejuosi, kad kažkas neįvyko. Kai konkursas buvo atšauktas, pasakėme, kad turime laikytis principo – mes geriausiai veikiame esamose sąlygose. Ką galim geriausio tuo metu padaryti, tą ir darome“, – svarstė V. Valiukevičius.

Vis dėlto jis neslepia – viduje liko jausmas, kad eurovizinis darbas liko neužbaigtas. Grupė tikisi laimėti atranką ir tai padaryti šįmet.

„Norisi tęsti kelionę, kuri buvo brutaliai nutraukta. Nesame tiesiog eurovizinė grupė. Vien tik „Eurovizija“ nėra mūsų tikslas. Tikrai nebus taip, kad dalyvausime dešimt kartų.

Bet norisi laimėti, nunešti į „Euroviziją“ Lietuvos vėliavą, pasakyti „ačiū“ ir judėti toliau. Manau, ši daina turi viską, kas galėtų užtikrinti pirmąją vietą. Turime įdirbį, turime patirties bendrauti su užsienio spauda, nebijome didelių scenų, turime įsimintiną, ir dar keistą, šiek tiek išsiskiriančią dainą.

Turime visus pliusus, kad galėtume gerai pasirodyti“, – kalbėjo V. Valiukevičius.

„The Roop“ pasirodymas šių metų atrankoje:

Eurovizija 2021. „The Roop“ – „Discoteque“

Darbas su didele užsienio leidykla – tuo pačiu ir kalnas planavimo ir biurokratijos.

„The Roop“ neslepia jau turintys 15 naujų dainų, tačiau kada ir kaip jas leisti ar pristatyti – dabar jau ne tik jų reikalas ir rūpestis.

„Su didelėmis leidyklomis yra taip – tai lyg garvežys, kuris lėtai įsivažiuoja, bet įsivažiavęs jau lekia visu greičiu.

Žinoma, buvo nekantru pasidalinti nauja muzika. O jos daug. „Discoteque“ yra viena šviežiausių dainų. Bet ir iki tol buvo kelias, dėl kurių svarstėme „Eurovizijos“ kontekste. Bet ši labiausiai patraukė. Tikiuosi, kad jau šįmet galėsime ir daugiau dainų pristatyti.

Man patinka, kad leidykla mumis labai tiki, duoda didelę laisvę, nenori mums nurodinėti, bet pakomentuoja, pasiūlo. Tikiu, kad dabar galėsime dar plačiau paskleisti žinią – ne tik apie save, bet ir apie Lietuvą.

Man tai labai svarbu. Mano kartos žmonės dažnai jautėsi, kad Lietuva kažkodėl yra tarsi „trečioji šalis“. Na, Europa, bet mes tokie – maždaug, ne iki galo geri, ne iki galo. Dabar taip nebesijaučiu“, – pasakojo „The Roop“ dainininkas.

Jis prisipažino – grupė turėjo ir kūrinį, šiek tiek primenantį „On Fire“. Tačiau pasirinko kitą kelią – nors dainos vaizdo klipe yra užuomina į pernykštį eurovizinį kūrinį, šįkart į atranką „The Roop“ žengė su kitokio skambesio daina.

„Nusprendėme eiti į priekį ir būti drąsūs. „Discoteque“ yra apie vidinę diskoteką, nes per šokį galime grįžti į vaikystę, kai būdavome laisvi ir negalvodame, kaip šokame, kokius judesius darome. Aš apie tai ir dainuoju, su malonumu dažnai šoku vienas.

Vienaip ar kitaip, nebus visi patenkinti. Manau, daina turi „razinų“, judesių, kuriuos kiti gali pasiimti ir irgi tai daryti, kelti įrašus į internetą, norėdami palaikyti mus“, – svarstė Vaidotas.

Nufilmuoti vaizdo klipą pandemijos metu buvo didelis iššūkis. Grupė dar prieš metus, ruošdama klipą „On Fire“ norėjo dirbti su gerai žinomu Lietuvos klipų režisieriumi, geru Vaidoto bičiuliu S. Baradinsku, tačiau tąsyk jis buvo užsiėmęs. Šįkart režisierius laiko turėjo, bet filmuoti buvo itin sudėtinga.

„Dabartinis laikas yra tragedija kažką kurti, daryti, įgyvendinti. Kiekvienam dalyvavusiam reikėjo atlikti COVID-19 testą. Nė vienas žmogus nepateko į filmavimo aikštelę be to. Net smulkiausius darbus darę pagalbininkai.

Klipe yra paslėptų minčių, sudėtingų sprendimų. Dainoje yra muzikinių užuominų į lietuvių folklorą, o klipe – į serialą „Tvin Pyksas“. Kodėl? Įkvėpė devintas dešimtmetis, mano vaikystė, paauglystė. Tuo metu labai žavėjausi šiuo serialu“, – kalbėjo Vaidotas.

Būsimųjų konkurentų pasirodymus atrankoje stebėjęs „The Roop“ lyderis prisipažino, kad jo niekas ypatingai nenustebino, tačiau įžvelgė ir perliukų.

„Smagu, kad žmonės dalyvauja ir bando save parodyti. Mačiau dideles pastangas, lipimą per save ir norą įsitvirtinti po saule“, – sakė V. Valiukevičius.

Lietuvos „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!” pusfinalis – šį šeštadienį, 21 valandą, per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.