Veidai

2020.06.07 20:19

Angela Lansbury – apie Džesiką Flečer, pietus su Sinatra ir draugystę su Elizabeth Taylor

LRT.lt2020.06.07 20:19

95-uosius metus einanti legendinė aktorė Angela Lansbury, išgarsėjusi dėl Džesikos Flečer vaidmens, nė pati nenumanė, kad serialas sulauks tokios sėkmės, o vienu ištikimiausių jo gerbėjų bus pats Frankas Sinatra.

Daugeliui detektyvų gerbėjų A. Lansbury yra tiesiog Džesika Flečer – to paties pavadinimo serialo herojė, detektyvų rašytoja, įžvalgiai narpliojanti nusikaltimus ir tikrame gyvenime. „Džesika Flečer“ – vienas sėkmingiausių detektyvinių serialų, pelnęs šešis „Auksinius gaublius“, du „Emmy“ ir užkariavęs žiūrovų simpatijas 50 pasaulio šalių. Jis iki šiol rodomas ir per LRT TELEVIZIJĄ.

Tiesa, pagrindinį D. Flečer vaidmenį atlikusi A. Lansbury tokios sėkmės nesitikėjo – ne viename interviu ji yra prisipažinusi, kad šis vaidmuo iš pradžių jai atrodė kvailokas, o jo imtis sutiko tik dėl pinigų.

„Kiekvieno aktoriaus gyvenime būna akimirkų, kai tenka pripažinti, jog to, ką uždirbi teatre, nepakanka. Mano sprendimas buvo televizija“, – kalbėjo ji CNN. Ir nors tikėjosi, kad televizijoje dirbs tik metus ar porą, serialas buvo kuriamas daugiau nei dešimtmetį, o prie jo kūrimo prisidėjo ir aktorės vyras, brolis bei sūnus.

„Pamenu garsusis Frankas Sinatra pakvietė mus su vyru į svečius. Pasirodo, jis buvo didžiulis Džesikos Flečer gerbėjas. Tik pamanykite, pats Sinatra! Negalėjau patikėti, kad kažkoks lengvabūdiškas serialas galėjo jį taip sudominti“, – stebėjosi aktorė Larry Kingo laidoje.

Su Sinatra aktorė jau buvo pažįstama – jiedu drauge vaidino filme „Mandžūrijos kandidatas“, nors nė vienoje filmo scenoje kartu taip ir nepasirodė.

Interviu, duotame CNN, aktorė sako, kad atsisveikinti su Džesika sunku tikrai nebuvo – serialo filmavimai užėmė labai daug laiko ir buvo labai rimtas įsipareigojimas, o teatro sceną bei kiną įsimylėjusią aktorę tai be proto vargino.

„Didžiausias džiaugsmas buvo tai, kad visus tuos metus dirbome kartu su vyru – ištikimiausiu mano partneriu ir draugu“, – prisipažino aktorė.

Peteris Shaw buvo antrasis Angelos vyras, drauge jiedu pragyveno 53-ejus metus. Daugelis pažinojusių vadino juos tiesiog neišskiriamais, o jiedu vienas apie kitą visada atsiliepdavo su didžiule pagarba ir meile. Pora kartu pragyveno 53-ejus metus, 2003-aisiais A. Lansbury liko našle.

Laikotarpį po vyro netekties aktorė vadina juodžiausiu savo gyvenime. Net ir praėjus daugiau nei dešimtmečiui po netekties ji vis dar sunkiai tramdė ašaras: „ Man buvo depresija, tačiau žinojau, kad turiu išlaukti tą sunkų laiką. Klausiau savęs, kaip jis norėtų, kad gyvenčiau. Žinojau, kad jis nori, kad gyvenčiau toliau.“

Išbandymų A. Lansbury gyvenime netrūko, ypač vaikystėje. Angela gimė Londone, politiškai aktyvioje šeimoje: mama buvo kovotoja už moterų teises, senelis – Leiboristų partijai vadovavęs George`as Lansbury. Tėvas mirė, kai būsimai žvaigždei tebuvo devyneri. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Angela su mama nuo karo siaubo pabėgo į JAV, Niujorką, vėliau Los Angelą.

Būdama penkiolikos ji įsidarbino vienoje kosmetikos krautuvėlėje, kurią netrukus paliko – paraginta draugo ji nuėjo į atrankas garsiojoje MGM kino studijoje ir būdama vos septyniolikos pasirašė septynerių metų sutartį. Jau po poros metų A. Lansbury už tarnaitės vaidmenį „Gaslight“ buvo nominuota „Oskarui“.

Daugiau nei 70 filmų suvaidinusi aktorė yra pelniusi penkis „Tony“ apdovanojimus ir šešis „Auksinius gaublius“ ir daugelį kitų. Angela yra dirbusi kartu su Elviu Presley, Franku Sinatra, Judy Garland, Elizabeth Taylor ir kitais žinomais aktoriais.

Beje, neturėdamos nė aštuoniolikos filmavimo aikštelėje susitikusios A. Landsbury ir E. Taylor visą gyvenimą išliko artimos draugės.

„Jos grožis buvo universalus, pripažintas ir giriamas viso pasaulio. Atrodo, kad net patirdama sunkiausias savo gyvenimo akimirkas ji jautėsi turinti atitikti tą gražiausios pasaulio moters statusą. Ja domėjosi gerbėjai, žiniasklaida ir akylai sekė kiekvieną žingsnį. Nežinau, kaip ji su tuo dorojosi. Aš ją pirmiausiai mačiau kaip nuostabią mamą, žmogų tikėjusį meile“, – apie bičiulę „Studio 10“ sakė A. Lansbury.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt