captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Kodėl gydymas kamieninėmis ląstelėmis nekompensuojamas?

Valstybė nekompensuoja gydymo kamieninėmis ląstelėmis, nes trūksta duomenų apie šio metodo efektyvumą, LRT RADIJUI sako Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Vaida Momkuvienė. Jos teigimu, tai naujas metodas, neįtrauktas į apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą.
Unsplash nuotr.
Unsplash nuotr.

„Atrastos kamieninės ląstelės, kurios atstato sužeistas kūno detales. Kodėl tokiu būdu negydomi ligoniai, o Valstybinė ligonių kasa gydymo kamieninėmis ląstelėmis nekompensuoja?“ – teiraujasi LRT RADIJO klausytoja.

Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėjos V. Momkuvienės teigimu, gydymas kamieninėmis ląstelėmis yra naujas metodas, šiuo metu neįtrauktas į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą.

„Kol kas siūlymas įtraukti šį metodą į sąrašą nebuvo teiktas. Galbūt trūksta moksliniais ir klinikiniais tyrimais patvirtintų duomenų, liudijančių apie šio metodo efektyvumą“, – tikina V. Momkuvienė.

Siūlymus įtraukti naujus gydymo metodus į minėtą sąrašą gali teikti visuomeninės organizacijos, gydytojai, tačiau būtina pagrįsti siūlomo metodo veiksmingumą, pateikti informaciją apie medicinos technologijas, sąnaudų analizę, taip pat įvertinti tai, kaip siūlomas gydymo metodas kompensuojamas kitose Europos Sąjungos šalyse, vardija specialistė.

„Tad siūlymas greičiausiai nebuvo teiktas, nes trūksta informacijos“, – sako Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja V. Momkuvienė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Klausiate – atsakome

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...