Naujienų srautas

Tavo LRT2018.08.23 06:52

Naujame projekte „Poetų dainos“ – jaunatviška energija ir elektrinės gitaros griausmas

Nuo rudens LRT sezone dar viena muzikinė naujovė – projektas „Poetų dainos“, kur žinomiausių lietuvių poetų eilės bus atliekamos geriausių šalies atlikėjų. Vis dėlto žiūrovai neturėtų apsigauti – eilėraščiai nuskambės taip, kaip dar niekada neskambėjo, o jaunųjų atlikėjų interpretacijos į poeziją leis pažvelgti kitu kampu.

Drauge su LRT grupe ir styginiu oktetu buvo atliekamos romantiškos baladės pagal Aukštaitijos poezijos titano Pauliaus Širvio eiles. Skirtingų atlikėjų lūpose poeto eilės nuskambėdavo vis kitaip – melodija tapdavo žodžio bendrininku ir sukurdavo po naują neužmirštamą kūrinį.

Jaunieji Zarasų krašto bardai, P. Širvio konkurso nugalėtojai Paulius Zakarauskas ir Simonas Navickas pasirinko netikėtą P. Širvio eilėraščio „Saulėlydį rausvą regėjo“ interpretaciją ir sentimentalioms eilėms apdainuoti pasirinko elektrinės gitaros skambesį ir roko dainininkų įvaizdį.

„Reikia pasileisti plaukus, kad dar geriau atrodytume“, – prieš pasirodymą juokavo S. Navickas.

Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblis „Nalšia“, susikūręs dar 1984 m., atliko dainas pagal P. Širvio eilėraščius „Baltoji pasaka“ ir „Sartų žuvėdros“.

„Nalšia“ siekia atgaivinti ir populiarinti rytų Aukštaitijos tautosaką. 27 metus daina prie dainos buvo kraunama ansamblio repertuaro skrynia, o iš pasakojimų ir įrašų buvo atkuriamas specifinis dainavimo būdas, muzikavimo tradicijos. Ansamblį sudaro dainininkai, šokėjai ir instrumentinė grupė. Beveik visi 27 ansamblio nariai – miškininkai bei jų šeimų nariai.

Prancūzijoje gyvenęs ir mokęsis romantinių baladžių atlikėjas Vygantas Kazlauskas atliko jautrią meilės dainą „Girdėjau tavo atodūsį“ pagal tokio paties pavadinimo  P. Širvio eiles.

V. Kazlauskas, Lietuvos publikai žinomas kaip muzikinių televizijos projektų dalyvis, autorinių dainų atlikėjas, sukūręs ne vieną dešimtį dainų ir baladžių sulaukė didelio žiūrovų palaikymo

Scenoje pasirodęs žinomas autorius Giedrius Arbačiauskas atliko dainą pagal eilėraštį „Liepsnabokščiai klevai“, o atlikėja Indrė Dirgėlaitė prisiminė žiemą ir sudainavo „Elegantiškai sninga“.

Vakarą užbaigė jautrus duetas – bardas Kazimieras Jakutis su I. Dirgėlaitė sudainavo „Aš tą kraštą seniai bemačiau“.

Su Marijumi Žiedu kiekvieną šeštadienį projektą ves dainininkė bei moterų vokalinio ansamblio „Eglė“ vadovė Eglė Juozapaitienė. Abu laidos vedėjai susipažino daugiau nei prieš 20 metų. M. Žiedas prisimena, kad tai įvyko Čikagoje 1996-aisiais, kai kartu su E. Juozapaitiene dainavo kasmet vykstančioje Čikagos lietuvių operoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą