Tavo LRT

2018.05.13 14:09

Klausiate – atsakome. Ar būtina laukti eilėje, norint gauti kompensaciją dantims taisyti?

Nemokamos dantų protezavimo paslaugos gali tekti laukti ir kelerius metus, tačiau Valstybinės ligonių kasos sveikatos priežiūros specialistė J. Grigalienė tikina, kad paslaugos teikiamos atsižvelgiant į besikreipiančiųjų pirmumo teisę, o negalintiems laukti siūlo alternatyvą

Ponia Aldona LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ teiravosi, kokia tvarka yra skiriamas nemokamas protezavimas ir kiek ilgai reikia laukti.

„Abu su vyru esame senjorai ir laukiame eilėje dantų taisymo procedūrų kompensacijai gauti. Jei vyras gautų pažymą pirmesnis, ar jis galėtų paslaugą perleisti man, o pats ir toliau laukti eilėje?“ – domisi klausytoja.

Valstybinės ligonių kasos Sveikatos priežiūros paslaugų departamento vyriausioji specialistė Jurgita Grigalienė teigia, kad dantų protezavimo paslaugų teikimą reglamentuojantys aktai nenumato galimybės perleisti savo eilę kitiems, tos pačios paslaugos laukiantiems asmenims.

„Teisė gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas yra individuali ir ją įgyja tik konkretus žmogus, kuris priklauso tam tikrai socialiniai grupei ir kuriam gydytojas odontologas yra nustatęs konkrečias dantų protezavimo indikacijas“, – aiškina J. Grigalienė.

Pasak jos, jei laukiantiems būtų sudaryta galimybė apsikeisti vietomis su kitais eilėje esančiais žmonėmis, būtų pažeistas žmonių lygiateisiškumo principas.

Specialistė primena, kad nebūtina laukti eilėje, norint nemokamai susitaisyti dantis: „Laukiantis asmuo gali savo lėšomis susitaisyti dantis, o atėjus jo eilei visos išlaidos bus kompensuotos įprasta tvarka.“