Tavo LRT

2018.01.21 13:57

U. Galadauskaitė – apie juokingus vaikystės prisiminimus ir istoriją iš taksi

LRT.lt 2018.01.21 13:57

Nuo vaikystės apie darbą žiniasklaidoje svajojusi viena žinomiausių LRT TELEVIZIJOS žurnalisčių Ugnė Galadauskaitė sako dėl savo pasirinkimo niekada nesigailėjusi, nors viešėdama užsienyje ir nemėgsta prisistatyti kaip televizijos žinių vedėja – sako tiesiog nematanti tam reikalo. Ir nors jauna žurnalistė, kitaip, nei dauguma žinomų žmonių, tvirtina, kad visuomenės dėmesys jos nevargina, kartais džiaugiasi, kai jos neatpažįsta – bent jau taip buvo karjeros pradžioje, po pirmosios nesėkmės tiesioginiame eteryje.

„Editos šou“ studijoje viešėjusi LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja turėjo atlaikyti laidos kūrėjų parengtą klausimų laviną. Jais patikrino, kaip gerai U. Galadauskaitę pažįsta jos pačios mama bei išprovokavo žinomą žurnalistę atskleisti savo blogiausius įpročius ir net juokingus prisiminimus iš vaikystės.

U. Galadauskaitė pripažino, kad nors žiūrovų akimis žinių vedėjai yra arti tobulybės – nedaro klaidų, gražiai kirčiuoja, – šių įgūdžių vaikystėje ji neturėjusi. „Iš manęs juokdavosi, kad mama yra anglų kalbos mokytoja, o aš mažiukė švepluodavau ir „š“ ir „ž“ raides tardavau angliškai – „th“. Pavyzdžiui, „thiema“, „thaltibarščiai“, – juokėsi žinoma laidų vedėja.

Žurnalistė, dabar žiūrovams dažniausiai matoma popietės ir vakaro informacinėse laidose, patikino, jog toks darbo ritmas pakeitė jos įpročius. „Prieš tai buvau pavyzdingesnė, nes anksčiau pradėdavau darbą. Pvz., jei dirbdavau nuo 10 val., kas rytą eidavau pasportuoti, sveikai maitinausi, o į greito maisto restoranus užsukdavau labai retai.

Dabar man dažniausiai tenka dirbti „Panoramoje“, tai reiškia, kad į darbą ateinu labai vėlai. Su tuo atsirado daugiau blogų įpročių: pamėgau daug vėliau keltis, valgau nebe tokį sveiką maistą, o sportą pramiegu“, – atviravo televizijos laidų vedėja.

U. Galadauskaitė tikino, kad turi ir daugiau keistų įpročių – pasakiusi juokelį visuomet ima kvailai krizenti, be to, verkia žiūrėdama kone visus filmus. „Daugiausiai verkiau per „Titaniką“ – net esu mėginusi žiūrėti tik pabaigą, ir vis tiek verkiau. Bet tiesa yra ta, kad verkiu ir per kitus filmus. Verkiu ir tuomet, kai nutinka kas nors gero, jei kažkieno svajonė išsipildo, jei labai liūdna – irgi verkiu“, – pasakojo žinoma moteris.

Paklausta, ar jaučia ką praradusi dėl žinomumo, U. Galadauskaitė užtikrino, kad dėmesys jos nevargina. O su tuo susiję kitų žinomų žmonių skundai jai atrodo keisti. „Yra sakančių: vai vai vai, mane atpažįsta, ką dabar daryti, kaip tai paveikė mano asmeninį gyvenimą... Bet manau, kad tai yra nesąmonė“, – nevyniojo į vatą žurnalistė.

Ne paslaptis, kad televizijoje dirbantys žurnalistai neretai susiduria su stresinėmis situacijomis, tačiau, U. Galadauskaitės teigimu, ilgainiui išmokstama su tuo dorotis. Kur kas sunkiau buvo pačioje karjeros pradžioje, kai kiekvienas netikėtumas vedant tiesioginę transliaciją atrodydavo kaip pasaulio pabaiga.

„Tiesioginiam etery pasitaiko visko – dingsta tekstas, režisierius pasako, kad kažkas užstrigo pulte, o tu neturi siužeto... Tuo metu atrodo, kad tai – pati juokingiausia ir baisiausia situacija, bet iš tiesų aš juk vis tiek žinau, kokios naujienos bus žiniose, tad iškilus nesklandumams stengiuosi papasakoti savais žodžiais.

Bet (karjeros) pradžioje vis tiek labai jaudiniesi, nesitiki tokių situacijų, labai nenori, kad jos įvyktų. Pirmą kartą tokia situacija susiklostė, kai dar buvau studentė – pavedus technikai, papasakojau, ką žinau, tuomet susinervinau, ir, nežinodama, ką daryti, kelias sekundes žiūrėjau į kamerą – man tai atrodė kaip visa amžinybė. Tos pačios dienos vakarą važiavau namo taksi, vairuotojas manęs paklausė, ką studijuoju. Atsakiau, kad žurnalistiką. O jis man – „Dieve, koks sunkus darbas. Šiandien žiūrėjau televiziją, tokia jauna mergina vedė žinias, kažkas ten, matyt, nutrūko, dingo, ir ji tokį žvilgsnį į kamerą metė – nežinojo, ką daryti.“ Paklausiau, ir galvoju: Dieve mano, gerai, kad jis manęs neatpažino“, – juokdamasi pasakojo žurnalistė.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Editos šou“ jau šį sekmadienį, nuo 18.30 val.