Tavo LRT

2017.12.22 10:12

LRT.lt lankytojai nusprendė, kuri „Dainuoju Lietuvą“ daina keliauja į finalą

Tris savaites LRT.lt lankytojai galėjo balsuoti už anksčiau iškritusias „Dainuoju Lietuvą“ dainas ir išrinkti vieną, kuri keliaus tiesiai į finalą. Jų sprendimu, tai – „El fuego“ atliekama daina „Dieve, laimink Lietuvą“.

Jau įvyko trys „Dainuoju Lietuvą“ pusfinaliai, iš jų po tris dainas pateko į finalą. Likusios turėjo teisę dalyvauti balsavime, kuris vyko LRT.lt portale. Pirmąją savaitę portalo lankytojų favoritė buvo daina „Trys Milijonai“ („Colours of Bubbles“), antrąją – „Oi neverk, motušėle“ (Veronika Povilionienė), trečiąją – „Dieve, laimink Lietuvą“ (El Fuego).

„Dainuoju Lietuvą“ – svarbus valstybės 100-mečiui skirtas projektas. Dainos pasirodė ne tik televizijos eteryje, bet skambėjo ir radijuje, tūkstančiai peržiūrų buvo mediatekoje. Portalas LRT.lt taip pat atliko svarbų vaidmenį, nes būtent čia buvo renkama daina, kuri grįžta į finalą ir kovos su kitais devyniais konkurentais. [...] Paaiškėjo, kad į finalą keliauja grupė „El fuego“ su daina „Dieve, laimink Lietuvą“, – sako LRT.lt projektų vadovė Lina Patskočimaitė.

Gruodžio 23-ąją tiesioginės transliacijos metu paaiškės valstybės 100-mečiui skirto LRT projekto „Dainuoju Lietuvą“ daina nugalėtoja.

Žiūrovai ir profesionalų komisija vertins 10 dainų, patekusių į projekto finalą. Devyni kūriniai buvo išrinkti trijų pusfinalių metu, o dešimtąją į finalą delegavo LRT.lt skaitytojai.

Kitos devynios dainos, kurias išgirsime finale, yra šios:

1. Jurga Šeduikytė „Laisvė“

2. Paulius Bagdanavičius „Švelnumas“

3. O. Ditkovskis ir Neda „Aš mylėjau tave tau nežinant“

4. Jazzu „Rudens naktis sustojo“

5. Mia „Laužo šviesa“

6. Liudas Mikalauskas kartu su choru „Ąžuoliukas“ „Šaukiu aš tautą“

7. Merūnas Vitulskis „Lietuva brangi“

8. Bjelle „Baltas paukštis“

9. Kostas Smoriginas „Paukščiai“

Finalas vyks LRT Didžiojoje studijoje, tiesioginės transliacijos pradžia – šeštadienį 21 val.

Daugiau apie tai, kaip vyko balsavimas, – vaizdo įraše.