Tavo LRT

2017.12.22 10:03

LRT šventės – su Europos žiūrimiausiu koncertu, kalėdiniais filmais ir religinėmis transliacijomis

LRT.lt2017.12.22 10:03

Prie Kūčių stalo sėsti bus ramiau atlikus gerą darbą, kad ir nedidelį, bet prasmingą. LRT TELEVIZIJA kviečia jau šį vakarą prisijungti prie tradicinės kalėdinės labdaros akcijos „Maltiečių sriuba” ir praskaidrinti gyvenimą tų, kurių niekas nelanko.

Jau dvyliktą kartą Maltos ordino pagalbos tarnyba rengia labdaros akciją „Maltiečių sriuba” ir kviečia paaukoti kelis eurus vienišiems savanorių lankomiems seneliams.

Akciją vainikuoja iškilmingas koncertas LRT Didžiojoje studijoje. Scenos žvaigždės – Merūnas Vitulskis, Romas Dambrauskas, Mia, Bjelle, Česlovas Gabalis, Justinas Jarutis ir Monique, Egidijus Sipavičius, Ieva Zasimauskaitė, Gabrielius Vagelis, Sasha Song, Rūta Ščiogolevaitė – už šviesą ir viltį senoliams, gražiausios dainos – padėka už jų viso gyvenimo darbus. LRT ir maltiečiai kviečia įsijungti šventinį paramos koncertą jau šį vakarą 21 val. Koncerto vedėjai – Eglė Daugėlaitė, Marijus Žiedas ir Gabrielė Martirosianaitė.

Kūčių išvakarėse, gruodžio 23 d., 21 val. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirto projekto „Dainuoju Lietuvą” (ved. Gerūta Griniūtė ir Andrius Rožickas) finale paaiškės, kuri lietuviška daina gali vadintis šimtmečio daina. 100 gražiausių, populiariausių, mylimiausių Lietuvos 100-mečio dainų Lietuvos radijo ir televizijos eteryje skambėjo kiekvieną šeštadienį. Žiūrovai ir profesionalų komisija išrinko devynias, o portalo LRT.lt skaitytojai delegavo dar vieną. Visas dešimtukas skambės finale, o žiūrovai išrinks tą vienintelę – „Dainuoju Lietuvą“ šimtmečio dainą.

Šviesiausią ir krikščionims prasmingiausią šventę – Šv. Kalėdas – žiūrovams priartins LRT TELEVIZIJA. Kūčių vakarą, gruodžio 24 d., 21 val. – Bernelių mišių transliacija iš Vilniaus arkikatedros. Po jų, 22.30 val. – Kalėdų mišios iš Vatikano Šv. Petro bazilikos (ir per LRT KULTŪRĄ). Tradicinis Popiežiaus Pranciškaus sveikinimas miestui ir pasauliui „Urbi et orbi“ – Kalėdų dieną, gruodžio 25 d., 13 val. tiesiogiai iš Vatikano Šv. Petro aikštės.

Kiek anksčiau, 12 val., per LRT TV – pasaulio dokumentika: „Šventojo Petro ir kitos popiežiškosios Romos bazilikos“ (St. Реtеr’s аnd thе Рараl Bаsіlісаs оf Rоmе). Režisierius Luca Viotto. Filmas sukurtas Šventųjų Gailestingumo metų (2015–2016) paskelbimo proga. Žiūrovai kviečiami į keturias pagrindines Romos bazilikas iš arti pasižiūrėti Amžinojo miesto lobių. Išsamūs garsių architektūros ir meno žinovų komentarai žingsnis po žingsnio atskleis legendinių statinių istoriją ir nūdieną.

LRT KULTŪROS priešnaujametinėje programoje, gruodžio 31 d. 17.30 val. – Steveno Spielbergo penkiems „Oskarams“ ir „Aukso gaubliui“ nominuotu filmu „Kablys“ su sunkiąja Holivudo artilerija: Robinu Williamsu, Dustinu Hoffmanu ir Julia Roberts. Vos tik įžengę į rūpesčių pilną suaugusiųjų pasaulį, vaikai pamiršta pasakas. Piteris Penas taip pat užauga ir tampa verslininku. Jis nuostabiai derina darbą su žaidimais auklėdamas savo paties vaikus, bet pasakos šalim nebetiki… Ir staiga kapitonas Kablys pagrobia Piterio Peno vaikus, tad jis priverstas kartu su fėja grįžti į Amžinosios vaikystės šalį. Prarastų berniukų padedamas jis turi prisiminti, kaip vėl būti Piteriu Penu, kad galėtų dar kartą susikauti su kapitonu Kabliu ir išgelbėti savo vaikus.

Pirmą kartą LRT TELEVIZIJA šiemet pakvies į „Kalėdinių filmų naktį“ – gruodžio 25-ąją nuo 23 val. iki paryčių bus rodomi iš eilės net keturi švenčių dvasia alsuojantys filmai – „Nuostabios Kalėdos“, „Kalėdų giesmė“, „Šuniški stebuklai“ ir „Šeima Kalėdoms“.

Naujuosius pasitikti LRT KULTŪRA pakvies su legendine dar 1979-aisiais Bobo Fosse’o režisuota muzikine drama „Visas tas džiazas“ (All That Jazz), kurioje vaidina Roy`us Scheideris ir Jessica Lange (gruodžio 31 d. 00.20 val.). Filme pasakojama apie talentingo choreografo ir režisieriaus Džo Gideono kūrybinę karjerą. Jis egoistas, egocentriškas darboholikas, plėšosi tarp naujo miuziklo Brodvėjuje repeticijų ir eilinio filmo montažo. Jis sunkiai serga, tačiau kasryt nusimaudęs po šaltu dušu, išgėręs stimuliatorių, pradeda įtemptą darbo dieną. Cigaretė po cigaretės, kūrybinės kančios, nesibaigiantys išgyvenimai ir santykiai su moterimis – buvusia žmona, meiluže, dukterim. Vienintelė būtybė, kuriai jis ištikimas, – paslaptinga būtybė baltais drabužiais, gal jo mūza, gal mirties angelas. Beprotiškas gyvenimo ritmas baigiasi širdies smūgiu, tačiau net mirties grėsmė negali sustabdyti Gideono kūrybinio polėkio. Pramogų pasaulis negailestingas ir mirštančio menininko vaizduotėje gimsta nuostabus miuziklas...

1980-ųjų Kanų tarptautiniame kino festivalyje pelnė „Auksinę palmės šakelę“. Apdovanotas 4 „Oskarais“: už geriausią scenografiją, geriausius kostiumus, geriausią montažą ir geriausią muziką. „Auksiniam gaubliui“ nominuotas aktorius Roy‘us Scheideris. Iš viso pelnė 10 apdovanojimų ir 14 nominacijų.

Šventiniam laikotarpiui LRT parengė ir ne vieną puikų Lietuvos atlikėjų koncertą. Bene verčiausi dėmesio – Martyno Levickio „Classic Live Show“ (gruodžio 26 d. 18.30 val., LRT TV), Merūno „Gražiausios dainos“ (gruodžio 31 d. 14.05 val., LRT TV), grupės „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas „Untol Story“ (gruodžio 30 d. 23 val., LRT KULTŪRA).

Sutikus Naujuosius, LRT kviečia įsijungti Naujametį Vienos filharmonijos koncertą – vieną gražiausių šventinių Europos transliacijų. Klasikinės muzikos sostinės Vienos naujametė dovana – Riccardo Muti  diriguojamas Víenos filharmonijos simfoninis orkestras sveikina pasaulį, pasitinkantį 2018-uosius. Įspūdìngas tradicinis naujųjų metų koncertas, kuriuo gėrėsis 90-ties šalių žiūrovai – sausio 1-ąją 12.45 val  per LRT TELEVIZIJĄ. Koncertą transliuos ir LRT RADIJAS.

LRT RADIJAS Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga savo klausytojams dovanos pasaulio popmuzikos, roko ir soul atlikėjų koncertus, vykusius šiais metais EBU Eurosonic, BBC Proms Europos festivaliuose ir garsiausiose koncertų salėse.

„Planuodami šių metų šventinę Kalėdų ir Naujųjų metų muzikinę programą, kaip ir praėjusiais metais,  nusprendėme ją paįvairinti visa plejada skambių koncertų, kuriuos turime galimybę gauti iš Europos transliuotojų sąjungos (EBU) Euroradijo projekto, pasakoja LRT RADIJO muzikos vyriausioji redaktorė Birutė Paškevičienė. – Pradedant gruodžio 25-ąja kasdien transliuosime pasaulio popmuzikos, roko ir soul muzikos atlikėjų koncertus.“

Pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25d., po vidudienio žinių, į šventinius radijo klausytojų namus džiaugsmingai pasibels Londono gospelų chorai, ansambliai ir solistai. Jų atliekami gospelai skambės iš Londono karališkosios Alberto salės.

Antrosios  Kalėdų dienos muzikinę programą papuoš Portugalijos fado karalienės, koncertuojančios visame pasaulyje ir portugališkuoju fado džiuginusios Lietuvos melomanus, Maros Pedro  koncertas Vilniaus Botanikos sode. Koncerto transliacijos pradžia –  po 17 val. žinių.

26 d. arčiau radijo imtuvų pakviesime amerikiečių džiazo atlikėjos Madeleine Peyroux gerbėjus nuoširdžiam, intymiam vakaro koncertui.

„Ir kitoms dienoms parengėme muzikines dovanas: naujus,  Lietuvoje negirdėtus, koncertus. Nuo Šv. Kalėdų iki pat Naujųjų metų turėsite galimybę mėgautis JAV roko atlikėjo „Radical Face“ koncerto įrašais iš EBU Eurosonic festivalio Halderne (Vokietija). Pasirinkdami koncertus galvojome ne vien tik apie anglosaksiškos publikos muzikinį skonį, daugelis mūsų klausytojų pageidauja italų, prancūzų kalbomis atliekamų dainų. Gruodžio 28 d., po vidudienio Žinių, arčiau radijo imtuvų pakviesime itališkos muzikos gerbėjus. Jiems skirsime  atlikėjų Ermalis Meta, Francesco Gabbani, grupės „Thegiornalisti“ ir kt. koncertinius įrašus.  O gruodžio 29 d. „Muzikinio vidudienio“ laiku transliuosime kanadiečių grupės „Bears of Legend” koncertą Radio France studijoje“, – pasakoja B. Paškevičienė.

Naujuosius sutiksime transliuodami Naujametinį muzikinį karnavalą per LRT RADIJĄ, o LRT KLASIKOS programos klausytojams skirsime koncertą  „Simfoninė salvė Naujiesiems“. Gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistai V. Talerko (sopranas), P. Kabongo (tenoras). Dirigentas M. Pitrėnas. Tiesioginė koncerto transliacija iš Nacionalinės filharmonijos.

Išaušus Naujųjų metų pirmai dienai šventinėje Euroradijo koncertų  galerijoje – dar vienas  koncertas iš Londono karališkosios salės. Jis skirtas soul muzikos 50-čiui. Jame pasirodys jauni populiarūs atlikėjai ir scenos: veteranai seras T. Jones, J. Morrison, B. Knight, R. Tuner ir J. Hollando ritmenbliuzo orkestras ir kt.