Tavo LRT

2017.04.29 20:15

Ž. Pečiulis: nieko nenutiks, jei televizija ir numirs

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.04.29 20:15

Nieko neatsitiks, jei televizija numirs, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, sako Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto profesorius Žygintas Pečiulis. Anot jo, net nepastebėsime, kaip tai įvyks, tačiau vyresnės kartos žmonėms tiesiog bus gaila prarasti iki šiol televizijos kurtą vienybę.

„Televizija gimė senutė, labai rimta, rimtai kalbėjo, grojo rimtus kūrinius. Dabar televizija vis jaunėja ir jaunėja. Televizijos atžvilgiu, laikas eina atgal“, – paklaustas, ar televizijai 60 metų yra daug, sako Ž. Pečiulis.

Jo teigimu, jau seniai kalbama apie televizijos mirtį, tačiau viskas iš tiesų priklauso nuo to, kaip televizija suvokiama. Įvairiais būdais rodomų vaizdų tik daugėja, tačiau televizijos mažėja, įsitikinęs profesorius: „Čia televizija suprantama ne kaip tolimas matymas, bet kaip medija, visus vienijanti žiniasklaidos, masinės komunikacijos priemonė, kuri visus vienu metu susodindavo ir visi žmonės kitą dieną šnekėdavo apie tą patį.“

Profesoriaus teigimu, televizijos veikimo pavyzdžiai yra ir dėl svarbių varžybų vieningai griaudėjanti laiptinė, ir, pasibaigus rungtynėms, sirgalių pilnos gatvės.

Dabar, teigia Ž. Pečiulis, kiekvienas rungtynes ar kitas transliacijas žiūri tarsi atskirai – norimą laidą gali atsisukti ir pasižiūrėti, kada panorėjęs, o ne nustatytu metu. „Mano suvokimu, tai jau nėra televizija“, – priduria profesorius.

Ž. Pečiulio teigimu, dėl tokių pokyčių mes nepastebėsime, kada ta televizijos mirtis, apie kurią jau daug metų kalbama, įvyks. „Bet nieko neatsitiks. Tai daug patogiau. Mano kartos žmonėms tiesiog gaila tos vienybės“, – sako Ž. Pečiulis.

Plačiau apie žiūrėkite reportaže.

Gegužės 2 d. LRT TELEVIZIJA minės šešiasdešimtmetį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt