Tavo LRT

2016.12.13 11:28

Pasirodymo metu R. Petrauskas šėlo ant komisijos stalo

Artėjant didžiosioms metų šventėms „Auksiniame balse“ naują skambesį įgavo jau anksčiau projekte atliktos dainos. Iki projekto finalo likus trims savaitėms atlikėjų kova tapo dar įnirtingesnė, o pasirodymai – nepamirštami.

Vakarą įspūdingu pasirodymu pradėjo Rokas Petrauskas su daina „Let me entertain you“. Odiniu kostiumu atsitempęs atlikėjas staigiu judesiu užšoko ant projekto komisijos stalo, šveitė ant jo gulėjusius užrašus į orą taip įaudrindamas ne tik publiką, bet ir komisijos narius.

„Kiekviena detalė pasirodyme yra svarbi. Rokas visada ieško sceninio įvaizdžio. Šiandieninė Roko kaukė buvo akiplėšiška“, – susižavėjusi pasirodymu kalbėjo Zita Kelmickaitė.

Tačiau R. Petrauskui pavyko įtikinti ne visus griežtosios komisijos narius.

„Šį kartą labai nusivyliau, nes pritrūko vidinio užtaiso“, – išrėžė Zbignevas Levickis.

Nors pasirodymas komisijos narei Nomeda Kazlaus iliustravo gyvenimo džiaugsmą ir pasitenkinimą, ji R. Petrauskui pasiūlė pasimokyti vokalinio meistriškumo.

Žodžių kišenėje, apibūdinant energingą pasirodymą, neieškojo Kristina Kazlauskaitė: „Man tai buvo pragaro melodija.“ Tačiau jai neatrodė, kad atlikėjas pats išgyveno ir jautė savo dainos jėgą – jo vidus neatitiko muzikos.

Po R. Petrausko sceną užpildė jaukus šeimyninio dueto pasirodymas – Vidas Bareikis su žmona, atlikėja Jurga Šeduikyte atliko dainą apie meilės dienos – vasario 14-osios – pažadus. Tiek publika, tiek komisija, atrodo, patikėjo V. Bareikio pažadais šią dieną lepinti savo mylimą žmoną.

Z. Kelmickaitę sužavėjo atlikėjo su pasimėgavimu vartojamas jaunatviškas žargonas – „valenteškė“ ir „apteškės“. Norėdama žengti koja kojon su jaunimu, komisijos narė nė negalvojusi V. Bareikiui skyrė aukščiausią balą.

Z. Levickis pritarė, kad daina vartojant žargoną buvo drąsus sprendimas ir greičiausiai yra skirtas paprastam žmogui. Vis tik komisijos nariui pasirodė, kad V. Bareikis buvo pririštas prie fortepijono lyg kompiuterio. Kelias pastabas Z. Levickis turėjo ir vokaliniam atlikimui.

Tuo tarpu poros meilė ir jų atlikta daina nesukėlė nė menkiausios abejonės K. Kazlauskaitei.

„Šis dviejų mylinčių žmonių žaidimas prie fortepijono buvo originalus ir nuoširdus“, – apibendrino komisijos narė.

Gilius pėdsakus scenoje paliko Giedrius Arbačiauskas – apsivyniojęs šiltą šaliką jis atliko žiemišką dainą „Pėdsakai“, sukurtą pagal Algimanto Baltakio eiles. Šio pasirodymo metu uždainavo net komisijos nariai.

„Valiūkiškas, snieginis pasibuvimas buvo vykęs, nes Giedrius buvo vilioklis, jis dūko“, – Giedriaus pasirodymą vertino Z. Kelmickaitė.

N. Kazlaus ir Z. Levickis kritikos strėlių už neprofesionalumą metė tik atlikėjui padėjusioms šokėjoms.

„Pasijutau lyg būdamas šokių susirinkime „Kam per 30 metų“ – Giedriui padėjusias šokėjas įvertino Z. Levickis. Tačiau G. Arbačiauskas atsikirto, kad merginos tyčia taip šoko, nenorėdamos jo neužgožti. Nepaisant to, Z. Levickiui G. Arbačiausko pasirodymas patiko labiau nei ankstesnis E. Sipavičiaus dainos atlikimas.

Marius Jampolskis žiūrovus nukėlė į kalnus. Jausmingą dainą apie vienišus keliautojus ir Matildą M. Jampolskis atliko nuo scenoje išdygusio kalno viršūnės.

Paklaustas, apie ką buvo daina, atlikėjas pareiškė, kad ją kiekvienas turėtų pajausti ir suprasti pats.

„Kiekvieną kartą mane žavi jūsų sugebėjimas išartikuliuoti kiekvieną žodį, kalbėti širdimi. Esate aukšto lygio aktorius“, – puikiai vokalinius sugebėjimus įvertino N. Kazlaus.

Pagyrų atlikėjui negailėjo ir Z. Levickis.

 „Pavydžiu, kad negaliu būti toks jautrus kaip jūs, kad negaliu suprasti, kas ta Matilda ir kitų dalykų. Džiaugiuosi, kad projektas baigiasi, nes išvis nebesuprasiu, ką norite pasakyti“, – žodžių M. Jampolskio nepakartojamam pasirodymui apibūdinti ieškojo Z. Levickis ir, išreikšdamas pagarbą atlikėjui, jam nusilenkė.

Svarbu tai, kad šį vakarą vietoj šešių dalyvių scenoje pasirodė penki atlikėjai. Žiūrovai galės vertinti sunegalavusios Linos Rastokaitės ankstesnio pasirodymo įrašą.

Neringa Nekrašiūtė savo pasirodymu iliustravo žiūrovui nematomus atlikėjo užkulisius ir jausmus. Stipraus balso atlikėja prikaustė ir publikos, ir komisijos dėmesį.

„Sumanymas perteikti chaotišką filmavimo aikštelę buvo puikus“,  – apibendrino Z. Kelmickaitė.

Su ja nesutiko Z. Levickis: „Man atrodo, kad sceninis vyksmas neleido susikoncentruoti į kūrinio visumą, kad galėtumėte jį vystyti“.

„Nepaisant klaidelių ir prikimusio balso, jūs esate tikrai prie tų auksinių balsų“, – atlikėjos vokalinius sugebėjimus pagyrė K. Kazlauskaitė.

Užburiančiu pasirodymu publiką nustebino komisijos narys Z. Levickis, pristatęs savo kūrybos dainą. Jis smuiko griežimu akomponavo svajingam Vaidos Genytės vokalui.

Svarbu tai, kad šį vakarą vietoj šešių dalyvių scenoje pasirodė penki atlikėjai. Žiūrovai galės vertinti sunegalavusios L. Rastokaitės ankstesnio pasirodymo įrašą.

„Auksinis balsas“ – šeštadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.