Tavo LRT

2021.08.02 09:43

Naujajame LRT sezone – išskirtinis muzikinis projektas „Maestro“: ryškiausios žvaigždės sieks tapti tikrais dirigentais

LRT.lt2021.08.02 09:43

Naujajame LRT sezone nuo rugpjūčio 28 dienos startuoja viena labiausiai intriguojančių premjerų – muzikinis projektas „Maestro“. Aštuonios ryškiausios scenos žvaigždės, kurias vienija meilė muzikai, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre surems dirigento lazdeles ir kovos dėl maestro titulo.

Išskirtinis projektas pagal BBC formatą dovanoja prasmingą pramogą. „Maestro“ vienija skirtingų kartų, profesijų ir pomėgių žmones, kurių tikslas – išeiti iš komforto zonos, išbandyti savo jėgas ir garsiai tarti: „Muzika – mano rankose!“

Muzikinio šou metu žiūrovams griaunami stereotipai, kad dirigento lazdelę ir simfoninį orkestrą gali valdyti tik išrinktieji. Tai – netiesa: reikia daug noro, pastangų ir aistros, tačiau kiekvienas gali tapti maestro. „Maestro“ misija – už ekrano projektą stebinčius žiūrovus įkvėpti nepasiduoti ir nesustoti siekti savo svajonių, net jei ir jos atrodo neįgyvendinamos.

„Maestro” dalyviai Zita Kelmickaitė ir Free Finga su orkestru atvyksta į Palangą. Kviečiame rugpjūčio 28 d. nuo 11 val. atvykti prie Palangos Kurhauzo, kuriame turėsite galimybę pabendrauti su projekto dalyviais, pasiklausyti visiems puikiai žinomų kūrinių ir išbandyti savo jėgas diriguojant. Renginys nemokamas.

Projekto dalyviai magiškoje scenoje šešias savaites iš eilės diriguos Operos ir baleto teatro simfoniniam orkestrui. Dalyvius vertins profesionalų komisija. Kažkas triumfuos, kažkam nepasiseks, o po savaitės repeticijų su profesionaliais dirigentais jie grįš atlikti naujo kūrinio. Tiesa, ne visi – kiekvieną savaitę vienas iš dalyvių turės palikti projektą.

Projekte dalyvauja visiems žinomi savo sričių personalai: aktoriai, dainininkai, laidų vedėjai. „Maestro“ projekte jėgas išbandys muzikologė ir LRT laidų vedėja Zita Kelmickaitė, režisierius Vytenis Pauliukaitis, aktoriai Dainius Kazlauskas, Lina Rastokaitė, etiketo žinovas, TV laidų vedėjas Giedrius Drukteinis, atlikėjai Monika Pundziūtė-Monique ir Free Finga ir didžėja Samanta Savickytė (Dj Samanta).

Dalyvius vertins profesionalų komisija. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, pasaulinio garso mecosopranas Justina Gringytė.

Projekto vedėju tapo charizmatiškasis tenoras Merūnas Vitulskis.

Kad įtikintų, jog tikrai verti maestro vardo, dalyviai privalės daryti tai, ką daro geriausi pasaulio dirigentai. Skaityti natas? Nebūtina. Skaičiuoti iki keturių? Gali padėti. Spinduliuoti magišką energiją? Be abejo. Būsimųjų maestro laukia ne tik visų iki skausmo žinomi klasikos kūriniai, tačiau ir geriausi kino filmų muzikos takeliai, bei popmuzikos ir roko dainos.

„Maestro“ – muzika mano rankose! Jau nuo rugpjūčio 28 dienos tik per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.