Tavo LRT

2020.10.08 11:51

Jaunimo sporto laidos vedėju tapsiantis Vidas Bareikis: sportas keičia charakterį

LRT.lt2020.10.08 11:51

Šį sekmadienį 12 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ premjera. „Aktyvus gyvenimo būdas visų pirma atsispindi ne sporto pasiekimuose, o žmogaus charakteryje ir gyvenime“, – sako naujosios laidos vedėjas Vidas Bareikis. 

Lietuvos mokyklų žaidynės – didžiausias moksleiviams skirtas sporto projektas, kuriame dalyvauja vaikai iš visos Lietuvos. Vaikų mylimas atlikėjas V. Bareikis kiekvieną sekmadienį keliaus į mokyklas ir, laikydamasis saugumo reikalavimų, dalyvaus žaidynėms besirengiančio jaunimo treniruotėse.

„Dar kartą įsitikinau, kad sportuojantys vaikai – motyvuoti, aktyvūs, turintys kovotojo geną, kuris praverčia ir už sporto aikštelės ribų. Tai, ką žmogus pasiima iš sunkaus darbo treniruotėse, atsispindi jo charakteryje, užsibrėžiamuose tiksluose. Vaikai, su kuriais susipažinau, yra aktyvūs ne tik sporte, bet ir gyvenime: lanko daug būrelių, didžiuojasi pasiekimais moksle. Tokie jaunuoliai yra pavyzdys mums visiems“, – sako V. Bareikis.

Laidos žiūrovai taip pat išvys, kaip treniruojasi Lietuvos olimpiečiai ir kandidatai į juos, o laidos rubrikoje „Urban360°“ profesionalūs riedlenčių, BMX ir kitų jaunimo pamėgtų sporto šakų atstovai dalinsis patarimais, kaip atlikti įvairius triukus.

„Profesionalūs sportininkai yra antžmogiai gerąja šio žodžio prasme. Nors gali atrodyti kaip paprasčiausi žmonės, bet, atėjus kritinei situacijai, sportininkas bus pirmas, kuris puls padėti, į kurį bus galima atsiremti. Pažvelgę į olimpiečių kasdienybę, galėsime pasimokyti, kiek jėgų ir darbo reikia įdėti tam, kad pasiektum trokštamą rezultatą, ir kaip tikslo siekimas augina mus kaip žmones“, – sako V. Bareikis.

Pasak atlikėjo, jis mato didelę prasmę bendraudamas ir dirbdamas su jaunimu. „Iš kiekvieno susitikimo išsinešu daugybę įspūdžių. Mano gyvenimo kredo: „ieškok ir niekada nesustok klausęs“ (angl. „seek, seek, never stop asking“), juo ir vadovaujuosi kurdamas šią laidą. O svarbiausia, ko galės pasimokyti visi žiūrintys „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“, – ne sportiniai rezultatai yra svarbiausia, svarbiausia yra tai, kaip sportas keičia tave kaip žmogų“, – pabrėžia naujosios laidos vedėjas V. Bareikis.

„LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ – kiekvieną sekmadienį nuo 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laida rengiama bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.