Tavo LRT

2020.03.09 16:13

Kino savaitė: LRT filmų gidas

LRT.lt 2020.03.09 16:13

Kaip ir kiekvieną savaitę pristatome kiekvienam žiūrovui tinkantį ir kaskart netikėtų staigmenų pasiūlantį kino gidą. „Elito kino“, „Kino žvaigždžių alėjos“ ir „Europos kino“ rubrikose – išskirtinės kino juostos, kurias parinkome kiekvieno skoniui. Nepraleiskite progos surasti savo mėgstamiausią filmą!

Trečiadienis. Kovo 11 d.

Šventinį Kovo 11-osios dienos vakarą LRT PLIUS eteryje pasirodys jautri kino juosta, kuri tikrai nepaliks abejingų. Įtempto siužeto drama „Emilija iš Laisvės alėjos“ nukelia į prislėgtą sovietinės priespaudos Lietuvą.

Juostoje pasakojama apie našlaitę Emiliją, kuri atvažiavusi į Kauną tikisi pradėti naują gyvenimą. Gyvenimas čia neprimena to, apie kurį ji svajojo. Emilija įsisuka į melo, išdavysčių ir keršto sūkurį, kuris priverčia ją priimti sunkiausią sprendimą savo gyvenime.

Įkvėptą tikrų įvykių dramą žiūrėkite trečiadienį, 18.30 val.

Ketvirtadienis. Kovo 12 d.

„Elito kino“ rubrikoje – 2017 metais pasirodžiusi drama „Paskutinė Leanderio kelionė“. Joje pasakojama istorija apie 92-ejų metų Berlyno gyventoją Eduardą Leanderį.

Po žmonos mirties vyrą kankina nemalonūs atsiminimai. Norėdamas išpildyti savo svajonę – surasti savo jaunystės laikų mylimąją ukrainietę Svetlaną – Eduardas leidžiasi į kelionę kartu su savo mylima anūke Adele. Kelionėje Eduardas jai papasakoja neįtikėtiną ir skaudžią savo gyvenimo istoriją, kuri ją sukrečia.

Senelis buvo karininkas ir vadovavo daliniui, kuris tuo metu buvo dislokuotas Luhanske, į kurį vyksta Eduardas, tikėdamasis surasti savo prarastą mylimąją. Kaip tik tuo metu Ukrainoje prasideda kariniai nesutarimai...

Įtraukiančią ir sukrečiančią istoriją žiūrėkite per LRT PLIUS, šį ketvirtadienį, 21.33 val.

Prieš pat filmą rubrikoje „3 minutės iki kino“ šią juostą pristatys istorikas ir rašytojas Tomas Vaiseta.

Penktadienis. Kovo 13 d.

21.30 val., LRT PLIUS rubrikoje „Europos kinas“ išvysite kino juostą, pelniusią net 16 kino apdovanojimų. Ekranuose – režisieriaus Federico Fellini filmas „Kabirijos naktys“, kurio pagrindinį vaidmenį atlieka Fellini žmona Giulietta Masina.

Moteris už pagrindinį vaidmenį juostoje pripažinta geriausia aktore, o jos šypsena finalinėje scenoje tapo šeštojo dešimtmečio simboliu.

Kino juostos sukūryje – aštrialiežuvė Romos prostitutė Kabirija. Pardavinėdama savo kūną miesto kvartaluose, ji naiviai tiki, kad sutiks savo svajonių vyrą ir taps dora moterimi.

Vieną dieną ji susipažįsta su banko darbuotoju, kuriam patiki savo santaupas, o jis netikėtai ją apgauna. Kabirija atsiduria gatvėje, tačiau ir vėl ima šypsotis, gatvėje pamačiusi grojančius muzikantus.

Penktadienio vakarą LRT TELEVIZIJA žada veiksmo kupiną kino juostą „Programišiai“.

Niekam nežinomas programuotojas ima atakuoti bankus, kurie patiria didžiulių nuostolių. Norėdami sustabdyti nusikaltėlį, slaptosios tarnybos kreipiasi į kompiuterių genijų – Niką Hatavėjų, kuris atlieka bausmę kalėjime.

Jis paleidžiamas į laisvę su sąlyga, jog suras programuotoją, keliantį grėsmę pasaulio saugumui. Prasideda pavojinga kova ne tik kibernetinėje erdvėje, bet ir realiame gyvenime.

Veiksmo trilerį žiūrėkite penktadienį, 22.50 val.

Šeštadienis. Kovo 14 d.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ pasirodo „Oskaro“ premijos laureatas Gregory Peck filme „Lemtinga dvikova“.

Pagrindinis filmo herojus – bankų plėšikas Klėjus Lomaksas, trokštantis keršto už tai, jog aštuoneris metus praleido kalėjime. Klėjaus gyvenime atsiranda aštuonerių metų mergaitė, kuri galbūt yra jo dukra...

Ji yra vienintelis žmogus, galintis priversti Lomaksą atsisakyti grįžimo į nusikaltėlių pasaulį.

Kokybišką vesterną žiūrėkite 21.00 val., LRT PLIUS kanale.

Sekmadienis. Kovo 15 d.

Savaitę baigsime nuotaikinga komedija „Amerikietiška svajonė“. Antrosios kadencijos pradžios rytą JAV prezidentas nusprendžia atsiversti laikraštį, kurio naujienos jį pribloškia: pasaulis visai ne toks, kokį įsivaizdavo prezidentas.

Norėdami išvengti nesusipratimų, prezidento patarėjai sugalvoja genialų planą. Amerikos prezidentas privalės pasirodyti populiariausiame televizijos šou ir taps talentų konkurso „Amerikietiška svajonė“ teisėjų komisijos nariu.

Ar pavyks prezidentui susitvarkyti su šiomis pareigomis, žiūrėkite šį sekmadienį, 22.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.