Naujienų srautas

Tavo LRT2020.03.02 13:09

Kokybiškas kinas: LRT filmų gidas

LRT.lt 2020.03.02 13:09

Kaip ir kiekvieną savaitę, LRT savo žiūrovams pristato išskirtines kino juostas, kurios nepaliks abejingų. Repertuare – 7 ryškiausi savaitės filmai, iš kurių tikrai išsirinksite savo favoritą.

Pirmadienis. Kovo 2 d.

Savaitė prasideda dokumentiniu filmu „Princas Philipas. Nepaprastas gyvenimas“.

Nors visas dėmesys dažniausiai tenka Didžiosios Britanijos Karalienei, bet ją visuomet lydi Jos Didenybės vyras – Princas Philipas. Tai – istorija apie neeilinę asmenybę ir karališkąsias pareigas bei atsakomybes, kurios lydėjo daugiau nei 60 metų. Išskirtinę premjerą apie nepaprastą gyvenimą žiūrėkite 19.20 val. per LRT PLIUS.

Ketvirtadienis. Kovo 5 d.

Šįkart „Elito kino“ rubrikoje pasirodo visas Holivudo žvaigždynas. Filmo „Šlovė Cezariui!” siužetas nukelia į šeštojo dešimtmečio Holivudą.

Filmavimo aikštelėje, kurioje filmuojamas epas „Šlovė Cezariui!”, prasideda nesutarimai. Pagrindinė epo žvaigždė – šlovės išpaikintas Beirdas Vitlokas nuolat pamiršta tekstą, prisigeria, o vieną dieną tiesiog nepasirodo filmavimo aikštelėje.

Neilgai trukus gaunamas anoniminis išpirkos reikalavimas, kuriame prašoma 100 tūkst. dolerių. Norėdami nuslėpti šį sandorį, filmo kūrėjai kreipiasi į Edį Maniksą, kuris nieko nelaukdamas imasi darbo. Prieš pat filmą rubrikoje „3 minutės iki kino” svečiuosis aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas. Kino juostą, persmelktą ironijos ir švelnaus sarkazmo, pamatysite per LRT PLIUS nuo 21.33 val.

Penktadienis. Kovo 6 d.

„Europos kino” rubrikos svečias – režisieriaus Federico Fellini filmas „Kelias”, viena įtakingiausių kada nors sukurtų kino juostų. Pagrindinį vaidmenį atlieka Fellini žmona Giulietta Masina ir žymus amerikiečių kilmės aktorius Anthony Quinnas.

Tai pasakojimas apie našlaitę ir negailestingą cirkininką Dzampaną. Keliaudami po kaimus jie rodo triukus, stengdamiesi užsidirbti pragyvenimui. Dzampanas savo poelgiais gniuždo naivią geros širdies mergaitę, tačiau jam nepavyksta palaužti jos sielos. Jautrus pasakojimas apie svetimą pasaulį, vienatvę ir skausmą LRT PLIUS eteryje 21.40 val.

Penktadienį, 22.50 val., LRT TELEVIZIJOS eteryje – Amerikos laukinių vakarų vesternas „Palikti”.

Filmo veiksmas vyksta 1872 m. Vajominge. Po dešimties metų sunkaus ir pavojingo darbo buvęs samdomas žudikas Džonas Henris Kleitonas grįžta į gimtuosius namus, norėdamas vesti savo mylimąją. Tuo metu, siekdama įvesti savo naująją tvarką, miestelyje ima siautėti gauja. Sustabdyti juos gali vienintelis žmogus – Džonas Henris.

Šeštadienis. Kovo 7 d.

„Kino žvaigždžių alėja” šįkart žiūrovams pristato veiksmo kupiną trilerį „Miražas”. Siužetas nukelia į Niujorką.

Viename kompanijos biure dedasi keisti dalykai: žmogus iškrito iš 27 aukšto, o talentingas mokslininkas prarado atmintį. Pagrindinis filmo herojus Deividas Stilvelas stengiasi ištrūkti iš pastato, tačiau žmonės, kuriuos jis sutinka, tik dar labiau jį suklaidina…

Veiksmas prasideda tuomet, kai paaiškėja, jog Deividas Stilvelas turi paslaptį – jis kenčia nuo amnezijos. Trokšdamas išsiaiškinti, kas iš tiesų vyksta jo gyvenime, Deividas pasisamdo detektyvą, tačiau netikėtai pats tampa nusikaltėlių taikiniu. Nepraleiskite progos pamatyti įtampos ir sumaišties kupiną kino juostą per LRT PLIUS 21.00 val.

Į LRT TELEVIZIJOS eterį atkeliauja nuotaikinga komedija „Dvyniai”. Įvykių centre – valstybinio genetinio eksperimento aukos, du broliai dvyniai, augantys atskirai. Nė vienas iš jų neįtaria, jog turi brolį.

Susitikę po daugybės metų jie supranta, kad yra visiškai skirtingi. Džulijus – išsilavinęs ir geraširdis, bet visai nepažįstantis pasaulio. Vincentas – nuolat bandantis gauti pinigų ir norintis užkariauti kiekvienos sutiktos moters širdį. Siekdami išsiaiškinti tiesą apie savo gimimą, jiedu keliauja per šalį ieškodami savo motinos. Ar pavyks broliams dvyniams sužinoti tikrąją gimimo istoriją, žiūrėkite šį šeštadienį 23.10 val.

Sekmadienis. Kovo 8 d.

Sekmadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS žiūrovai galės mėgautis muzikine drama „Pradėti gyvenimą iš naujo”. Buvęs garsus muzikantas Polas Lombardas trokšta grįžti į sceną. Filmo veiksmas prasideda, kai pas jį gyventi atvyksta dukra.

Džud – maištininkė rožiniais plaukais, gyvenimą siejanti su muzika, bet negalinti pasigirti dideliais pasiekimais. Jos gyvenimas sunkus ir kupinas nesusipratimų. Tėvą ir dukterį sieja vienas dalykas – noras pakeisti gyvenimą ir pradėti viską iš naujo. Išskirtinę tėvo ir dukters istoriją stebėkite 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą