Naujienų srautas

Tavo LRT2020.01.10 15:21

Jau šį šeštadienį – „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos pirmoji laida

LRT.lt 2020.01.10 15:21

Šį šeštadienį, sausio 11 d., prasideda „Eurovizijos“ nacionalinė atranka „Pabandom iš naujo!“. Pirmojoje laidoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA, pasirodys 12 grupių ir atlikėjų: „Gossarium“, „Baltos Varnos“, Justinas Lapatinskas, Aistay, Petunija, Lukas Norkūnas, Donata Virbilaitė, Andy Vaic, Aika, MEANDI, Monika Marija, Gabrielius Vagelis. Su šešiais iš jų, sulaukusiais mažiausio žiūrovų ir komisijos įvertinimo, bus atsisveikinta.

Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios penki nariai keisis kiekvienos laidos metu. Pirmosios laidos metu dainas vertins populiariosios ir džiazo muzikos atlikėja, dainų autorė, vokalo dėstytoja Giedrė Kilčiauskienė, muzikologas, laidų vedėjas Darius Užkuraitis, muzikos kūrėjas, prodiuseris, LATGA atstovas komisijoje Leon Somov, pianistė, žurnalistė, kultūros laidų ir renginių vedėja Gerūta Griniūtė ir muzikos agentūros „M.P.3“ vadovas, prodiuseris Vaidas Stackevičius.

Kaip balsavo komisijos nariai, žiūrovai pamatys tik laidos pabaigoje – taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui. Šiemet taip pat keičiasi kūrinių komentavimo tvarka. Atrankos laidose didžiausias dėmesys bus skiriamas patiems dalyviams ir jų prisistatymui. Komisija stebės pasirodymus ir juos vertins atskiroje patalpoje, o savo apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose laidos metu.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Nacionalinės atrankos rengėjai primena, kad iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Siekiant neskatinti telefoninio balsavimo varžybų, žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą visų nacionalinės atrankos laidų transliacijų metu stebės nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo!“ scenoje pasirodys 36 muzikos atlikėjai ir grupės. Kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 12–16 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 15 dieną nacionalinės atrankos finalo metu.

Šių metų „Eurovizijos“ nacionalinę atranką ves LRT laidų vedėjai Gabrielė Martirosian ir Giedrius Masalskis bei dainininkė Ieva Zasimauskaitė, 2018 m. atstovavusi Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Iš viso bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės, dvi pusfinalių laidos ir nacionalinės atrankos finalo laida. Atrankinės laidos yra filmuojamos likus kelioms dienoms iki jų transliacijų. Žiūrovų balsavimas vyksta tiesiogiai, laidos per LRT TELEVIZIJĄ transliacijos metu.

Pirmosios laidos „Pabandom iš naujo!“ transliacija – sausio 11 d. 21.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą