Tavo LRT

2019.11.05 10:10

Laidoje ,,(Ne)emigrantai“: prasiskolinusio lietuvio ir nepilnametės jo širdies draugės pabėgimo į Angliją istorija

LRT.lt2019.11.05 10:10

Mariaus gyvenimo planai pradėjo griūti, kai vaikinas ryžosi pasiimti greitąjį kreditą. Už minimalų atlyginimą dirbęs vaikinas įklimpo į skolas, išsigando ir nusprendė pabėgti iš gimtinės. Šį vakarą LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ vaikinas papasakos, kaip susiklostė jo gyvenimas Anglijoje su tuometine nepilnamete širdies drauge.

Profesinio rengimo centre besimokantis vos 19-likos metų vaikinas gyveno nerūpestingą gyvenimą, kol vieną dieną pritrūko pinigų. „Kuo daugiau turi, tuo labiau tave vertins. Žmonėms taip atrodo“, – atvirauja vaikinas.

Marius pasiėmė greitąjį kreditą, po jo sekė dar keli, o vėliau ir kitos paskolos, skirtos padengti susidariusias skolas. Vaikinas pyksta ant savęs, bet kaltina ir kompanijas, skolinančias pinigus.

„Duoda pinigus tokiai asmenų grupei, kurie nėra pasiruošę sutikt su ta atsakomybe. Buvo taip, kad ėmiau negalvodamas, kaip reiks juos atiduot“, – apmaudo neslepia Marius.

Kai vaikinas pradėjo gauti laiškus iš antstolių, nusprendė krautis lagaminus ir greičiau išvažiuoti iš Lietuvos: ,,Per kokias 3-4 dienas susiradau kontaktą, pas ką išvažiuot, kažkokio draugo draugo draugas. Jis gyveno Londone. Sakė gerai, atvažiuok, paimsim“.

Gyvenimo Anglijoje pradžia buvo labai sunki, sekė apgavystė po apgavystės, nelegalūs bei prastai apmokami darbai. „Kaip dauguma galvoja, atvažiuoji į tokį miestą kaip Londoną ir ant medžių pinigai auga. Tikrai taip nėra“, – skausmingus prisiminimus pasakoja vaikinas.

Negana to, kad nesisekė su darbais, Marius jautėsi vienišas, su tuometine širdies drauge, kuriai tebuvo 17 metų, daug bendravo internetu ir vieną vakarą suplanavo merginos pabėgimą iš Lietuvos pas jį – į Angliją. „Susikrovė daiktus ir ryte turėjo eit į mokyklą, mama galvojo, kad išėjo į mokyklą, o ji išvažiavo į Angliją. Pas mane“, – sako Marius.

Merginos mama labai supyko, Lietuvoje buvo paskelbta paieška. Kol Lietuvoje mergina buvo ieškoma, Londone ji slėpėsi po musulmonišku hidžabu ir dirbo nelegalius darbus, pora stengėsi iš visų jėgų „kabintis“ į gyvenimą ir įsikurti.

Neilgai trukus Mariui ir jo merginai pavyko rasti kompromisą su merginos tėvais, jie leido merginai likti Anglijoje. Pora buvo vis laimingesnė ir net slapta suplanavo kūdikį. „Aš tai nenorėjau to slėpt. Žinojau, kad išauš ta diena ir vis tiek reikės pasakyt, ankščiau ar vėliau“, – atvirai pasakoja Marius.

Porai gimė vaikas, į Angliją atsikraustė gyventi merginos tėvai, kurie padėjo prižiūrėti naujagimį. Kai jau atrodė, kad viskas tvarkosi, tarp poros vis dažniau kildavo ginčai, slėgė namų rutina, nuovargis. Marius pastebėjo, kad mylimoji slepia telefoną ir trina žinutes, o neilgai trukus jis išsiaiškino, kad mergina turi romaną su bendradarbiu vaikinu anglu.

Marius skambino savo draugės meilužiui, prašė negriauti šeimos, bet tai nepadėjo. Pora ir toliau pykosi, merginos vis dažniau nebūdavo namuose, kol galiausiai ji susirado antrą meilužį.

Po išsiskyrimo vaikinas puolė į depresiją ir grįžo į Lietuvą pas draugus. Lietuvoje vaikinas daug gėrė, švaistėsi pinigais, bet vieną rytą susiprato, kad tiek ilgai kankintis negali ir reikia grįžti į Angliją.

Pamokanti Mariaus istorija – jau antradienį, 19.30 val., laidoje „(Ne)emigrantai” per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt