Naujienų srautas

Tavo LRT2019.07.29 14:30

LRT naujame sezone: laikas prie ekrano gali būti prasmingas

LRT.lt 2019.07.29 14:30

Visuomeninis transliuotojas seniai neturėjo sezono, kuriame pristatytų tiek naujienų – rugpjūčio 23-iąją, minėdama Baltijos kelio 30-metį, LRT TELEVIZIJA žiūrovus supažindins su netikėtomis ir ambicingomis laidomis, atspindinčiomis LRT misiją ir įrodančiomis, kad laikas prie ekrano gali būti prasmingas.

LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas pasakoja, kad dalis naujų laidų prasidės nuo rudens, kitų debiutas – po Naujųjų metų. Forma ir turiniu projektai bus labai skirtingi, bet kokybiški, gerokai atnaujinsiantys televizijos tinklelį.

„Ieškojome laidų, kurios padėtų išpildyti LRT misiją – informuotų, analizuotų, skatintų savivoką. Siekiame žiūrovo jausmo, kad laikas, praleidžiamas prie televizoriaus, yra prasmingas. Pastaraisiais metais matydami augantį mūsų televizijos žiūrimumą, tikime, kad visuomenė yra pasiruošusi kokybiniams pokyčiams“, – teigia G. Oganauskas.

Tačiau, pasak LRT TELEVIZIJOS programų direktoriaus Aldaro Stonio, tai nereiškia, kad žiūrovai, įsijungę LRT, jos neatpažins – priešingai, visuomeninis transliuotojas dar daugiau dėmesio skirs socialinėms, visuomeninėms temoms, kurios ir dabar išskiria LRT iš kitų transliuotojų.

„Tarp ryškiausių sezono naujienų – „Ypatingas būrys“, unikalus projektas, atskleisiantis žmonių, turinčių negalią, iššūkius, pasirinkus kario kelią ir pasiryžus ginti tėvynę. Nauja mūsų laida „Gyvenk be skolų“ padės spręsti finansinius rūpesčius, suprasti jų priežastis ir atrasti išeitis. O naujoje pokalbių laidoje „Visi kalba“ netikėtais kampais aptarsime visuomenės aktualijas“, – sako A. Stonys.

Jo teigimu, LRT nusprendė naujai pažvelgti ir į gyvenimo būdo laidas – akcentuoti ne tiek žinomų žmonių sėkmės istorijas ar rodyti jų buitį, o pasinerti į asmenybės pomėgius, savanoriškas, pilietiškas jų veiklas, galinčias tapti pavyzdžiu ir kitiems – rudenį žiūrovai išvys naują laidą „Gyvenimo spalvos“.

„O šeštadienius vėl leisime linksmai – iki gruodžio pabaigos rodysime projektą „Šok su žvaigžde“. Iš BBC oficialiai įsigijome teises į šokių projekto formatą, pripažintą daugybėje pasaulio šalių. Tai bus tiesioginė dviejų valandų laida, kurioje dvylika žinomų veidų ir dvylika šokio profesionalų žiūrovams dovanos tikrai prasmingą pramogą“, – pasakoja G. Oganauskas.

Naujame sezone žiūrovai išvys didelę dalį jau pamėgtų laidų – „Auksinį protą“, „LRT forumą“, „Vartotojų kontrolę“, „Tūkstantmečio vaikus“, „Beatos virtuvę“, „Klauskite daktaro“, „Istorijos detektyvus“, „Duokim garo“, „Ryto suktinį“, „Nacionalinę ekspediciją“ ir kitus LRT tapatybės dalimi tapusius projektus.

LRT TELEVIZIJOS eteryje nuo rudens taip pat pasirodys „Bloga mergaitė“. Iki šiol portale LRT.lt matytas aktualus lietuviškas serialas prie ekranų lauks visų šeimos narių. Kaip ir plačiam žiūrovų ratui skirtos „Daiktų istorijos“, atkeliaujančios iš LRT PLIUS kanalo, kurio naujasis sezonas prasidės rugsėjo 30-ąją, o gerokai atsinaujinęs jo turinys bus pristatytas netrukus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą