Sveikata

2021.08.01 10:24

Duomenų mokslininkas: tokiais tempais 300 COVID-19 lovų ligoninėse ribą pasieksime per kiek daugiau nei savaitę

LRT.lt, BNS2021.08.01 10:24

Lietuvoje ir toliau kylant koronaviruso atvejų skaičiui, tokiais tempais 300 COVID-19 lovų ligoninėse ribą pasieksime per truputį daugiau nei savaitę, rodo mokslininko Vaidoto Zemlio-Balevičiaus susisteminti duomenys.

Kaip teigiama susistemintoje duomenų analizėje, kuria savo feisbuko paskyroje pasidalino dr. Mantas Puida, liepos 30 dienos duomenimis, naujų atvejų per dieną skaičius augo 80–100 proc./sav. tempu.

„Deja, jei nepavyks „numušti“ tempo, tai rugsėjo 1 dieną galime turėti 4200 ir daugiau atvejų per dieną. Panašu, kad motyvacija skiepytis kyla ne menkesniu tempu, per paskutines 7 d. pasiskiepijo beveik 2.3 proc. gyventojų, pabudo ir Klaipėda (2.4 proc. punkto).

Ligonių skaičius ligoninėse šią savaitę augo sparčiau (90 proc.), su 155 ligoniais esame pusiaukelėje iki ministro ribos, kai jau reikia kažką rimtai daryti. Tokiais tempais 300 ribą pasieksime per truputį daugiau nei savaitę“, – teigiama apžvalgoje.

Kaip rodo susisteminti duomenys, mirčių skaičius pagal apibrėžimą nr. 3 („su COVID-19“) augo 75 proc./sav.

„Deja ankstesnių bangų pradžioje šis rodiklis pranašavo ir mirčių „nuo COVID-19“ augimą (maždaug 1,5 sav. anksčiau). Labai tikėtina, kad kitą savaitę Palanga pirmoji įžengs į juodąją zoną. Virusas dažniausiai buvo nustatytas 20–29, 30–39 ir 10–19 amžiaus grupėse. Įdomu, kad moterims COVID-19 nustatomas 1.26 karto dažniau, galima bandyti spėti, kad arba moterys tikrai dažniau užsikrečia, arba vyrai privengia testuotis“, – dėstoma įraše.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį nutarė sieti būsimus ribojimus su 300 užimtų COVID-19 pacientų lovų šalies ligoninėse. Tai numatyta ministrų kabineto protokoliniame nutarime dėl tolesnio COVID-19 pandemijos valdymo.

Projektą pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtino, kad šiuo sprendimu yra siekiama „susikoordinuoti ir užfiksuoti“, kokių reikia sprendimų valdant koronaviruso pandemiją.

„Siūlome, kad sprendimai būtų priimami tada, kai papildomos įvairios priemonės, ribojimai taikomi, kai šalyje būtų pasiektas asmens sveikatos įstaigose 300 lovų užimtumas. Turėtumėme aiškiai pasakyti, kad tai nėra kažkoks žadintuvas, tikslus laikrodis ar diena X, tai yra indikatorius, momentas, į kurį matome, kad judame“, – sakė A. Dulkys.

Liepos 31 dienos duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 174 COVID-19 pacientai, 24 iš jų – reanimacijoje, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas. Palyginti su ankstesne para, ligonių gydymo įstaigose skaičius išaugo.

Deguonis papildomai tiekiamas 137 žmonių, 13-kai pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 33 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.