Sportas

2015.09.08 13:45

Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ vėl kovos dėl taurės

Kauno „Žalgiris“ po sezono pertraukos, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ – po dviejų praleistų sezonų rengiasi sugrįžti į Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyrą.

Kauno „Žalgiris“ po sezono pertraukos, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ – po dviejų praleistų sezonų rengiasi sugrįžti į Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyrą.

Stipriausi šalies krepšinio klubai turės progą šį sezoną iškovoti vienu titulu daugiau, o Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyras atgaus vertę, nes Kauno ir Vilniaus komandos preliminariai sutiko dalyvauti turnyre, kuris pastaraisiais metais vyko be jų, rašo „Lietuvos rytas“.

„Žodinį susitarimą su abiem klubais jau esame pasiekę, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Norėjome sugrąžinti šiam turnyrui vertę. Visos šalys rengia tokias varžybas, ir mes norime atgaivinti tradiciją.“

Pastarąjį kartą ir „Žalgiris“, ir „Lietuvos rytas“ dėl taurės kovojo 2011 metais Alytuje, kur Ilio Zouro treniruojami žalgiriečiai su Marcumi Brownu, Mantu Kalniečiu, DeJuanu Collinsu ir Travisu Watsonu priešakyje įveikė vilniečius, kurių gretose tada žaidė Jonas Valančiūnas, Bradas Newley, Kenanas Bajramovičius.

Pastaraisiais metais LKF taurės varžybos nedomino stipriausių šalies klubų.

Atkūrus šalies nepriklausomybę triskart šį turnyrą laimėjęs „Lietuvos rytas“ nedalyvavo LKF varžybose 2012 ir 2013 metais.

Penkis sykius taurę aukštyn kėlęs „Žalgiris“ dėl įtempto tvarkaraščio nežaidė praėjusį sezoną, kai šį turnyrą laimėjo Prienų „TonyBet“ krepšininkai, finalo serijoje pranokę Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

„Su stipriausiais šalies klubais turnyras įgauna svorį. Šįsyk bandome rasti visas puses tenkinantį susitarimą“, – sakė M. Špokas.

Šių metų LKF taurės turnyras prasidėjo dar spalį nuo pirmojo etapo, kuriame žaidė ir mėgėjų komandos keistais pavadinimais – pavyzdžiui, Šiaulių „Blogiečiai“ ar Klaipėdos „Gobana-Lemminkainen“.

Vis prisidedant aukštesnių lygų klubams, šiuo metu taurės turnyras yra pasiekęs ketvirtąjį etapą, kuriame žaidžia septyni LKL klubai ir šių metų NKL čempionai „Mažeikiai“.

Šeštajame etape į kovą įsitrauks Prienų „TonyBet“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Kaip ir būdavo anksčiau, planuojama „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“ suteikti teisę iškart patekti į finalo ketverto turnyrą, kuris kitų metų pavasarį tikriausiai vyktų Kauno arenoje.

„Tai būtų tarsi krepšinio savaitgalis“, – planavo M. Špokas.

Per dviejų dienų renginį kovo pabaigoje ketinama surengti ne tik finalo ketverto turnyrą, bet ir moterų taurės varžybų finalą bei Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių šventę.

LKF taurės istorija

Lietuvai atgavus nepriklausomybę šalies krepšinio taurės varžybos buvo surengtos 1990 m. (laimėjo Kauno „Žalgiris“) ir 1998 m. (laimėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“), o nuolat pradėtos rengti nuo 2006–2007 metų sezono.

Pastarųjų metų laimėtojai:

2007 m. Klaipėda. 1. „Žalgiris“, 2. „Lietuvos rytas“, 3. Kėdainių „Nevėžis“, 4. „Šiauliai“.

2008 m. Šiauliai. 1. „Žalgiris“, 2. „Lietuvos rytas“, 3. „Šiauliai“, 4. Klaipėdos „Neptūnas“.

2009 m. Panevėžys. 1. „Lietuvos rytas“, 2. „Žalgiris“, 3. „Šiauliai“, 4. Kauno „Aisčiai“.

2010 m. Vilnius. 1. „Lietuvos rytas“, 2. „Žalgiris“, 3. „Šiauliai“, 4. „Nevėžis“.

2011 m. Alytus. 1. „Žalgiris“, 2. „Lietuvos rytas“, 3. Prienų „TonyBet“, 4. „Neptūnas“.

2012 m. Kaunas. 1. „Žalgiris“, 2. Pasvalio „Pieno žvaigždės“, 3. „TonyBet“, 4. „Nevėžis“.

2013 m. 1. Prienų „TonyBet“, 2. „Pieno žvaigždės“.