2019.02.23 08:59

Gausiai sirgalių Amsterdame palaikoma Lietuvos rinktinė palaužė kovinguosius olandus

LRT.lt2019.02.23 08:59

FIBA pasaulio taurės atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė (10-1) iškovojo dešimtąją pergalę, išvykoje po labai atkaklios kovos 78:69 (25:20, 20:15, 17:14, 16:20) palaužusi Nyderlandų (3-8) krepšininkus. Po šios pergalės Lietuva užsitikrino pirmąją vietą J grupėje, o atranką užbaigs pirmadienį rungtynėms su Italijos rinktine Klaipėdoje.

Pirmajame ketvirtyje rungtynių tempas buvo aukštas, o lietuvius į priekį vedė tritaškiai. Pataikė Eimantas Bendžius, Renaldas Seibutis, galingu dėjimu nudžiugino Rokas Giedraitis. Vienu metimu Lietuva pirmavo 9 taškais (20:11), tačiau olandai atsakė atkarpa 6:0.

Kovingi šeimininkai pirmajame ketvirtyje puolime atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo net 7 pražangas ir surinko daug lengvų taškų.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinėje pirmuosius taškus karjeroje pelnė Dovis Bičkauskis. „Juventus“ gynėjas pasižymėjo dviem taikliais tritaškiais.

Vis dėlto, olandai ir toliau kvėpavo Lietuvos krepšininkams į nugaras. Didžiausia Dainiaus Adomaičio auklėtiniu bėda ir toliau buvo atkovoti kamuoliai, olandai turėjo per daug antrų šansų.

Po pertraukos lietuviai pagaliau išsprendė savo didžiausią bėdą ir leido varžovams puolime nusiimti tik vieną kamuolį. Olandus į priekį vedė gynėjas Charlonas Kloofas, vienu metimu jis buvo pataikęs vienintelius olandu tritaškius.

Lietuvos rinktinę į priekį vedė rezultatyvus R. Seibutis bei puikiai iš toli metęs E. Bendžius. Po spurto 8:0 lietuviai buvo įgiję didžiausią persvarą rungtynėse – 62:47.

Šeimininkai rankų nenuleido, vis taikliau metė iš toli ir prasidėjus lemiamam ketvirčiui vėl priartėjo. Užsivedę olandai ketvirčio viduryje spurtavo 13:4 ir likus žaisti 3 minutes komandas skyrė vos 3 taškai – 68:65.

R. Giedraitis tada sumetė baudas, tačiau Ch. Kloofas pataikė ketvirtą tritaškį, dar labiau sumažindamas skirtumą. Prasidėjus paskutinei minutei lietuviai pirmavo 72:69 ir pražanga buvo sustabdytas R. Seibutis. Teisėjai peržiūrėjo vaizdo pakartojimą ir nusprendė skirti nesportinę pražangą. Likus žaisti 39 sek. R. Seibutis sumetė baudas, įtvirtindamas Lietuvos rinktinės pergalę.

Lietuvos krepšininkai šiose rungtynėse pataikė visus baudų metimus (22/22), bet kovą dėl kamuolių pralaimėjo 28:36.

Nyderlandų rinktinė: Ch. Kloofas (4/6 trit.) 17, W. De Jongas 13, R. Schaftenaaras 10.

Lietuvos rinktinė: R. Seibutis (2/4 trit., 6/6 baud.) 20, E. Bendžius (3/7 trit., 6 atk. kam.) 15, R. Giedraitis 14, D. Bičkauskis (2/3 trit.) 10, A. Juškevičius ir M. Echodas po 5.