2019.02.22 23:37

Kaip oras reikalinga pergalė: „Žalgiris namuose palaužė N. Cole`o užkurtą „Budučnost“

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.02.22 23:37

Pergalę po trijų pralaimėjimų iš eilės Eurolygos turnyre iškovojo namuose rungtyniavęs Kauno „Žalgirio“ klubas (9-14) 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14) įveikęs Podgoricos „Budučnost“ (6-17) krepšininkus. Ši pergalė Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams leido išsaugoti viltis pakovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Pirmojo kėlinio pirmoje pusėje žalgiriečiai agresyviu žaidimu privertė „Budučnost“ ekipą greitai prisirinkti pražangų – keturias komandines nuobaudas „Budučnost“ jau buvo susirinkusi po pustrečios minutės susitikime. Tiesa, ryškiau „Žalgiris“ atitrūko tik 6-ąją dvikovos minutę po spurto 8:0 – 13:7.

Visgi per kitas tris minutes šeimininkų puolimo apsukos sustojo, o „Budučnost“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo – 14:13. Netrukus Paulius Jankūnas pataikė dvitaškį, Edwinas Jacksonas atsakė tolimu metimu, o Rokas Jokubaitis ir Norrisas Cole‘as ketvirčio pabaigoje apsikeitė taikliomis baudų metimų serijomis – 18:18. Paskutinius taškus su lyg kėlinio pabaigos sirena gražiu prasiveržimu pelnė Thomas Walkupas – 20:18.

Antrajame kėlinyje pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį pataikė Marius Grigonis, o po Edgaro Ulanovo baudų metimų ir Aarono White‘o dėjimo šeimininkai pirmavo 4 taškų skirtumu – 29:25. „Žalgirio“ spurtą tritaškiu pratęsė Artūras Milaknis, o dėjimu po perimto kamuolio netrukus pasižymėjo Brandonas Daviesas – 34:25.

Žaidimui vėl kiek išsilyginus, žiūrovus iš savo vietų pakėlė greitoje iš viršaus dviem rankomis kamuolį į krepšį įkrovęs A. Milaknis – 39:29. Tiesa, kėlinio pabaigoje taškus rinko tik „Budučnost“ klubas, surengęs spurtą 7:0 ir gerokai priartėjęs prie žalgiriečių – 39:36.

BNS nuotr.

Po didžiosios pertraukos N. Cole‘o taškų serija gerokai aptirbdė žalgiriečių pranašumą – 46:44. Nors E. Ulanovo tritaškis ir B. Davieso taškai leido laisviau kvėpuoti „Žalgiriui“ – 51:44, žalgiriečių nesustabdytas N. Cole‘as tęsė savo šou puolime bei su ekipos draugų pagalba išvedė „Budučnost“ į priekį – 57:56.

„Žalgirio“ puolimą budino B. Davieso ir M. Grigonio taškai, tačiau po 30 žaidimo minučių priekyje buvo 16 taškų vien per trečiąjį kėlinį surinkusio N. Cole‘o vedami „Budučnost“ krepšininkai – 62:60.

BNS nuotr.

Lemiamo ketvirčio metu toliau siautėjo tritaškį pataikęs N. Cole’as bei leidęs „Budučnost“ išlaikyti pranašumą – 67:64. „Žalgirio“ spurtą netrukus pradėjo dvitaškį pataikęs A. Milaknis, tritaškį realizavęs T. Walkupas bei dvitaškį su pražanga pridėjęs E. Ulanovas – 72:67.

Tiesa, žalgiriečių spurtą sudėtingu tritaškiu pristabdė Earlas Clarkas, tačiau B. Davieso, E. Ulanovo ir T. Walkupo metimai leido šeimininkams išlaikyti pranašumą – 80:74.

Likus žaisti minutę „Žalgirio“ pozicijas 4 taškais iš eilės sustiprino M. Grigonis – 84:74, o per likusį laiką „Budučnost“ jokių netikėtumų nepateikė – 84:76.

„Žalgiris“: B. Daviesas (8 atk. kam., 5 rez. perd., 34 naud. bal.) 21, M. Grigonis 16, T. Walkupas (6 rez. perd.) 14, E. Ulanovas 12, A. White’as 8, A. Milaknis 7.

„Budočnost“: N. Cole‘as (4/7 trit.) 26, E. Jacksonas 12, D. Williamsas 10, E. Clarkas 9.

Tai devintoji Kauno ekipos pergalė Eurolygoje, leidžianti pavyti šį vakarą tarpusavyje žaidžiančias Atėnų „Panathinaikos“ ir Maskvos srities „Chimki“ ekipas.