Naujienų srautas

Sportas2019.01.09 09:30

Š. Jasikevičius savo vyrų po sutriuškinimo neteisia ir kviečia susitelkti: po vieną mes neturim jokių šansų

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.01.09 09:30

Šarūnas Jasikevičius lemiamą rungtynių su „Anadolu Efes“ ketvirtį „Žalgirio“ arenoje pradėjo ramiai sėdėdamas šalia savo trenerių štabo. Paprastai emocingas Šaras panarinęs galvą stebėjo beviltišką savo komandos žaidimą ir skaudžiausią sezono nesėkmę Eurolygoje. Po rungtynių Š. Jasikevičius ragino savo krepšininkus šiuo sunkiu periodu išlikti kartu.

Pačioje rungtynių pabaigoje kone visi „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai pakilo iš savo kėdžių ir palaikydami komandai skandavo „žaliai-balti“. Nors keli pralaimėjimu nusivylę sirgaliai paliko areną dar nesibaigus rungtynėms, tačiau dauguma „Žalgirio“ sirgalių parodė išskirtinę ištikimybę komanda. Už tai dėkojo ir treneris.

„Anadolu Efes“ stebint sausakimšai arenai iškovojo pergalę 79:58.

„Norisi padėkoti sirgaliams, tikrai smagu turėti tokį palaikymą. „Sold-outas“ tikrai yra labai malonu, ypač antradienio vakarą. O dar maloniau buvo tie plojimai tokiu sunkiu momentu ketvirtam kėliny. Gaila, kad kaip komanda šiuo metu esame gerokai išsibalansavę. Šiuo momentu, tikrai nepasisekė su tvarkaraščiu ir su situacija. Daug kas nepasisekė su mūsų sprendimais. Nebuvo komandos šiandien. Buvo daug epizodų, kuomet tikrai, liaudiškai tariant, lipom į medį. Bandėme tai akcentuoti per pertrauką, tačiau išėję trečiam kėlinį tai kartojom.

Esame nesavanaudžių komanda, tad dabar yra tas momentas, kada reikia kartu, išlikti kartu. Galvoju, kad šiai dienai negalime kautis su elitinėmis komandomis. Pažiūrėsime, kaip bus ketvirtadienį, tačiau su top-4 komandomis dabar mums per sunku“, - kalbėjo Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“ šį sezoną Eurolygoje dviženkliu skirtumu pralaimėjo tik antrą sykį, o tiek mažai taškų dar nebuvo įmetęs. Nė vienas žalgirietis nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, nė vienas nepasižymėjo ir dviženkliu naudingumo balų skaičiumi, o jau ketvirtadienį laukia dar vienas sunkus egzaminas – kova su „Fanerbahče“ išvykoje.

- Prieš rungtynes sakėte, kad tai bus didelis išbandymas „Žalgirio“ sistemai. Kodėl jis neišlaikytas?

- Sunku pasakyti, kodėl, bet nebuvo išlaikytas. Pradžioje buvo labai daug klaidų iš mūsų sistemos pusės. Ta besikeičianti gynyba momentais veikė tikrai gerai, bet kažkuriais momentais sugriūdavom ir varžovas nubausdavo.

16 taškų pirmam kėlinyje iš jų pusės mane nuteikė optimistiškai, bet mes paskui neišlaikėm tempo. Nesuradom vedlio, kuris kurtų, ardytų, draskytų. Neskaitant M. Grigonio, kuris dėjo visas pastangas.

- 23 taškus pelnė Adrienas Moermanas, kodėl nepavyko jo sustabdyti?

- Jis nebuvo labai daug akcentuotas. Tačiau imant visumoje, gynyba buvo nebloga. Jeigu mes vieną geriausių Eurolygos puolančių komandų paliekam su mažiau nei 80 taškų, yra neblogai. Bet puolime mūsų sprendimai buvo labai jau blogi. Bandėm spręsti reikalus po vieną – tas dalykas trenerių štabui labai nepatiko.

- Sakėte, kad dabar labai svarbu išlikti visiems kartu. Ar yra ženklų, kad žaidėjai vienas kitu nebepasitiki?

- Nežinau, bet šiandien buvo daug žaidimo po vieną. Tai labai akcentavom per pertrauką, bet išėjus buvo labai daug žaidimo po vieną, iširusių derinių. Nežinau, kodėl. Gal nuovargis, kai kuriose situacijose detalių nesupratimas. Kaip sakiau, mums dabar sunkus periodas ir mes turime iš jo išlipti. Tačiau po vieną, kaip tai buvo šiandien, mes neturim jokių šansų.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ treneris Erginas Atamanas po mačo džiaugėsi, kad jo komanda sužaidė kone idealias rungtynes.

„Tai geriausios mūsų išvykos rungtynės šį sezoną. Visų pirma, noriu pasakyti, kad čia buvo fantastiška atmosfera. Mano žaidėjams turbūt labai patiko čia rungtyniauti.

Žaidėme visai kitaip, nei paprastai. Beveik nebėgome į greitą puolimą, stengėmės pasilikti kuo daugiau jėgų gynyboje. Bandėme žaisti kuo geriau gynyboje, ypač akcentavome kovą dėl atšokusių kamuolių. Šį sezoną tai mums labai kišdavo koją išvykose.

Manau, kad „Žalgiris“ vėliau palūžo psichologiškai, kai nepataikė daug lengvų metimų. Tai leido mums sužaisti kone idealias rungtynes“, - kalbėjo 11-ąją pergalę per 17 rungtynių iškovojęs E. Atamanas.

 
 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi