Sportas

2019.01.07 00:55

Dakaras prasideda: kada laukti lietuvių ant starto pakylos?

DELFI.lt2019.01.07 00:55

Sekmadienis, sausio 6-oji, iškilminga 2019-ųjų Dakaro ralio starto pradžia. Tiesa, šiandien lenktynininkų laukia vienintelis greičio ruožas – reikės užvažiuoti ant starto pakylos ir pasirodyti miniai stebėtojų bei šimtams tūkstančių žiūrovų 

Nors visi pabrėžia, kad Dakaro ralyje pasirodymo ant podiumo procedūra dažnai paini ir komplikuota, neretai – chaotiška, jau žinomi laikai, kada ant podiumo pakylos pasirodys lietuvių komandos. 

Limą, Peru, ir Lietuvą skiria 5 valandų laiko skirtumas, tad visa podiumo procedūra, kuria Pietų Amerika galės gerėtis vakarėjant ir leidžiantis saulei, Lietuvoje bus matoma esant giliai nakčiai.

Tiesioginę podiumo transliaciją nuo 22 valandos galite matyti čia:

Jau aišku, kad Dakaro podiumo procedūra prasidės apie 22 val. vakaro Lietuvos laiku. Numatyta, kad ant podiumo lenktynininkai važiuos atvirkštine tvarka, tai yra, tie, kurių numeriai didžiausi, ant pakylos pasirodys anksčiausiai.

Numatoma, kad Arūnas Gelažninkas, „East and Nord by Lituanica“ pilotas, paženklintas 92 numeriu, ant podiumo pakylos turėtų pasirodyti apie 22.34 val.

Balys Bardauskas, „Ąžuolas team“ komandos pilotas, turintis 82-ą numerį, važiuojantis motociklininkų vienišių klasėje, miniai mojuos keliomis minutėmis vėliau, apie 22.39 val.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, „Agrorodeo“ ekipažas, pažymėtas numeriu 337, ant podiumo pasirodys 23.50 val.

Benediktas Vanagas, „General Financint team Pitlane“ pilotas drauge su šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu ant podiumo pakylos pasirodys jau po vidurnakčio, 00.35 val.

Paskutinieji iš lietuvių pasirodys Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, pažymėti numeriu 315. Jie ant starto pakylos pasirodyti turėtų 00.48 val.

Po pasirodymo ant starto pakylos, visa technika uždaroma uždarame parke ir tik pirmadienio rytą, sausio 7 d., kai bus duotas startas pirmajame greičio ruože, automobiliai vėl bus pajudinti iš vietos.

B. Bardauskas neužtruko ant podiumo ir perdavė linkėjimus šeimai

Pasak pačių lenktynininkų, Dakaras nė iš tolo neprimena to Dakaro ralio, kuris vykdavo Afrikos žemyne, tačiau vis dar masina daugybę žiūrovų. Ne tik todėl, kad Dakaras išlepo, vilnietis Balys Bardauskas šiemet ėmėsi naujo iššūkio – sportininkas jau rytoj startuos išgyvenimu vadinamoje lenktynininkų kategorijoje „Original by Motul“.

 „Balys visiškai ramus. Net gavęs kelionių knyga vadinamą ritinėlį, Balys su pirmojo etapo trasa dar nesusipažino. Ruoštis pradės po podiumo“, – pasakojo „Ąžuolas Team“ komandos narė Marija Dubickienė.

Ant simbolinės starto rampos pirmiausiai važiavo keturračiai, vėliau – motociklininkai atgalinės eilės numeriais.

Balio Bardausko numeris yra 82-asis ir sportininkas ant podiumo anksčiau, nei pasirodė 83-ąjį numerį turintis lenktynininkas. Ant simbolinės starto rampos B. Bardauskas neužtruko. Vos po akimirkos jis nuvažiavo, kai kiti sportininkai neretai nulipdavo nuo plieninių žirgų ir darėsi asmenukes.

Paklaustas, kaip podiumas, B. Bardauskas kreipėsi į savo šeimą.

„Gerai, podiumas. Viskas tvarkoje. Šeimai linkėjimai, kad neliūdėtų. Greit grįšiu su dovanomis“, – pasakė B. Bardauskas.

Motociklininkas tikisi sėkmingai įveikti dešimties etapų Dakaro ralį. Kartu su juo „Original by Motul“ klasėje varžysis dar 25 motociklininkai.

Praėjusiais metais B. Bardauskas bendroje įskaitoje užėmė 82-ąją vietą, pakartojęs iki šiol geriausią Lietuvos motociklininkų užimtą vietą.

B. Bardauskas, Stop kadras

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.