Sportas

2018.12.19 12:36

„Manchester United“ turi naują trenerį

LRT.lt 2018.12.19 12:36

Trečiadienį paskelbta, kad „Manchester United“ komandai iki sezono pabaigos vadovaus buvęs šios komandos puolėjas 45-erių Ole Gunnaras Solskjaeras.

Tokį pranešime klubas išplatino viena diena po to, kai iš vyriausiojo trenerio pareigų buvo atleistas pustrečių metų komandai vadovavęs portugalas Jose Mourinho.

„Manchester United“ yra mano širdyje ir yra nuostabu sugrįžti. Laukiu darbo su labai talentinga komanda, personalu ir visais esančiais klube“, – klubo pranešime cituojamas O. G. Solskjaeras.

Žudiku kūdikio veidu vadintas norvegas „Old Trafford“ stadione praleido 11 sezonų (1996–2007 m.), per kuriuos sužaidė 366 rungtynes ir pelnė 126 įvarčius.

2008 metais jis treniravo komandos rezervų komandą, o po trejų metų ėmėsi vyriausiojo trenerio darbo „Molde“ komandoje.

Trenerių štabe taip pat dirbs ilgametis sero Alekso Fergusono asistentas Mike`as Phelanas, praėjusiame sezone dar komandoje žaidęs, o šiemet J. Mourinho talkinęs Michaelis Carrickas bei taip pat komandoje išlikęs Kieranas McKenna. Šis airis yra mažiausiai visuomenei žinoma figūra, tačiau, anot įvairių pranešimų, yra populiari figūra klube.

Pirmasis išbandymas norvego laukia jau šį šeštadienį rungtynėse su „Cardiff City“. Tai komandą, kurią jis treniravo 2014 metais – po iškritimo iš „Premier“ lygos ir prasto kito sezono starto „Championship“, jis buvo atleistas iš vyriausiojo trenerio pareigų vos po 9 mėnesių.

Reuters/Scanpix nuotr.

Tačiau dabar futbolo ekspertai mano, kad norvegas turėtų būti kur kas labiau pasiruošęs darbui vienoje stipriausių Europos futbolo lygų. Kaip BBC.com teigė Norvegijos klubo „IK Start“ sporto direktorius Toras-Kristianas Karlsenas, O. G. Solskjaero treniruota „Molde“ ekipa buvo geriausią vaizdą aikštėje šį sezoną Norvegijoje rodžiusi komanda. Ir netgi šiek tiek priminė „Liverpool“, kurios pergalė sekmadienį ir išvertė J. Mourinho iš trenerio kėdės.

„Ironiška, tačiau atrodė lyg žiūrint „Liverpool“ ir Manchester United“ dvikovą – „Rosenborg“ komanda sunkiai galėjo gauti kamuolį savo aikštės pusėje“, – reziumavo antrą vietą čempionate užėmusios jau buvusios O. G. Solskjaero komandos pasirodymą T.-K. Karlsenas.

Tačiau Mančesteryje jo laukia kur kas didesni iššūkiai. Apie problemas klube „Facebook“ paskyroje rašė ir futbolo ekspertas Nerijus Kesminas.