Sportas

2018.12.02 22:58

D. Adomaitis po pergalės prieš Kroatiją: ačiū sirgaliams

LRT.lt2018.12.02 22:58

Devintą pergalę po dešimties atrankos į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą iškovojusios Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis džiaugėsi ne tik puikia pergale, bet ir nuostabia „Siemens“ arenoje sukurta atmosfera. Tačiau akcentavo, kad rungtynės buvo itin permainingos.

„Ačiū sirgaliams. Buvo labai malonu žaisti esant tokiai atmosferai. Žaidime buvo pakilimų ir nuosmukių. Kai tapome agresyvesni, protingesni puolime, kai nuo suolelio pakilę žaidėjai suteikė jėgų gynyboje, žaidimas pradėjo klostytis taip, kaip mums reikėjo“, – apie rungtynes atsiliepė D. Adomaitis

Ir iš tiesų, po pirmojo kėlinio aikštės šeimininkai pirmavo net 15 taškų, tačiau pailsėti įpusėjus rungtynėms žengė turėdami vos keturių taškų persvarą. 

Rezultatyviausias mūsiškių gretose krepšininkas Renaldas Seibutis, kuris pelnė 15 taškų, spaudos konferencijoje teigė, kad geriau sužaistą antrąją rungtynių pusę lėmė ir trenerio pastabos ilgosios pertraukos metu.

„Žinojome, kad nebus lengva. Po pirmojo kėlinio turint didžiulį skirtumą mes praradome žaidimo ritmą, kuriuo turėjome žaisti. Antrajame kroatai mus prisivijo, tačiau per ilgąją pertrauką treneris mus nuramino ir privertė laikytis žaidimo plano. Mes pradėjome žaisti geriau ir nugalėjome“, – teigė R. Seibutis.

R. Seibutis, E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Trečiąjį ketvirtį mūsiškiai laimėjo net 24:10 ir priešininkams iškėlė itin sukiai įgyvendinamą misiją – panaikinti net 18 taškų deficitą.

„Noriu pasveikinti Lietuvos komandą, ji nusipelnė laimėti. Rungtynes pradėjome prastai, leidome lengvai pelnyti taškus. Labai sunku žaisti esant tokiam rezultatui po pirmojo kėlinio. Antrajame kėlinyje pagerinome gynybą, pagavome gerą ritmą. Trečią kėlinį pradėjome taip pat, tačiau pernelyg daug perimtų kamuolių ir mes negalėjome laimėti esant tokiai padėčiai“, – pripažino vos keturis taškus per rungtynes sukrapštęs Luka Babičius.

Mūsiškių pranašumą pripažino ir svečių komandos treneris Draženas Anzulovičius.

„Lietuvos rinktinė buvo geresnė šįvakar. Su tokiu puolimu, su daug klaidų, prastu pataikymu mes tiesiog neturėjome galimybės nugalėti. Su kibesne gynyba mes bandėme kontroliuoti rungtynes, tačiau be idėjos puolime mes negalėjome varžytis su šeimininkų komanda“, – teigė D. Anzulovičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt