Naujienų srautas

Sportas2018.12.04 15:57

Sudie, E. Jankauskai. Lietuvos futbolo rinktinė turės naują trenerį

LRT.lt 2018.12.04 15:57

Užverstas dar vienas Lietuvos futbolo istorijos puslapis. Oficialiai išsiskyrė Lietuvos futbolo federacijos ir nuo 2016 metų pradžios prie rinktinės vairo stovėjusio Edgaro Jankausko keliai. Nors funkcionierių kabinetuose šios kalbos jau netilo jau gerą mėnesį, tačiau LFF tik šį antradienį paskelbė apie dar metus turėjusios galioti sutarties su E. Jankausku nutraukimą.

„Rezultatai netenkina nieko, bet gal reikėtų pažiūrėti kitaip. Ši nacionalinė rinktinė C divizione neturėtų būti, jei FIFA reitinge ją nuo kitų komandų skiria 100 pozicijų. (...) Su treneriu pasikalbėjome, aptarėme rezultatus, priežastis, kokia problematika Lietuvos futbole. Kam dabar skubinti? (...) Treneris nori treniruoti, bet neaišku, ar Lietuvos rinktinę“, – praėjusią savaitę apie trenerio ateitį miglotai kalbėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius, kuris tuomet ir įvardijo, kad rinktinės stratego likimas ir turėjo paaiškėti šį sekmadienį.

Prieš tai Maskvos CSKA ir Edinburgo „Hearts“ trenerio asistentu dirbęs ir vos metus prie „Trakų“ vairo stovėjęs strategas darbo rinktinėje ėmėsi 2016 metų pradžioje, kai pakeitė Igorį Pankratjevą.

Nors jo treniravimo pradžia ir įpūtė pozityvumo, tačiau po fiasko pasibaigusio pirmojo Tautų lygos turnyro skaičiai labiau nei iškalbingi.

„Dabar, ko gero, nėra tinkamas laikas. Ateis tinkamas laikas ir mes apie tai kalbėsime“, – iškart po paskutinių turnyro rungtynių su Serbija Belgrade sakė į visos šalies futbolo problemas badęs E. Jankauskas.

Jis pasiekė vos 3 pergales, iš kurių tik viena oficialiose varžybose – Europos čempionato atrankoje nugalėta Malta. Taip pat Baltijos taurės turnyre laimėta prieš Estiją, o kontrolinėse rungtynėse įveikta Armėnija. Penkios dvikovos baigėsi lygiosios, iš kurių reikėtų išskirti puikias rungtynes Škotijoje. Blogiausia, kad per tuos metus patirta net 20 pralaimėjimų.

Būtent šios nesėkmės, nepaisant gana sėkmingos pradžios bei trumpų pozityvių žaidimo atkarpų, pastaruoju metu tapo trenerio vizitine kortele. Kaip ir nuolatiniai pralaimėjimai išvykoje – paskutinį kartą oficialiose varžybose išvykoje buvo laimėta 2014-ais metais rinktinei dar vadovaujant I. Pankratjevui, kai 2:0 buvo įveiktas San Marinas.

„Norime padėkoti Edgarui ir visai trenerių komandai už jų profesionalų požiūrį į darbą ir atsidavimą, kurį jie parodė būdami rinktinės treneriais. Linkime  E.Jankauskui ir visam trenerių štabui didžiausios sėkmės tolimesnėse karjerose bei kantrybės siekiant užsibrėžtų naujų tikslų“, - sakė LFF prezidentas T Danilevičius, paskelbus naujieną apie atsisveikinimą su E. Jankausku.

Lietuvos futbolo federacija pradeda naujojo vyriausiojo trenerio paieškas ir, atėjus laikui, informuos apie pasikeitimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi