Sportas

2018.11.19 23:55

Serbų vakarėlį sugadinti galintis E. Jankauskas: nėra ko bijoti

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.11.19 23:55

Įžengus į vieną iš Serbijos futbolo šventovių – 32-ų tūkstančių vietų „Partizan“ stadioną, nepasakytum, kad čia pragarišką triukšmą gali kelti tiek žmonių. Ovalo formos 1951-ais metais statytas nedengtas stadionas, kuris itin primena buvusį Vilniaus „Žalgirio“ stadioną, iš pažiūros – nedidelis ir visai jaukus. Tačiau viskas pasikeis antradienį, kai jis priims paskutines UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupės rungtynes. Nors lietuviai jau nebeturi jokių galimybių išsilaikyti šiame divizione ir kitą tokį turnyrą pasitiks žemiausioje jo pakopoje, tačiau motyvacijos prideda tai, kad ir lygiosios galėtų užkirsti serbams kelią pakovoti dėl papildomo kelialapio į 2020 metų Europos futbolo čempionatą.

Perdavimas iš krašto ir puikus smūgis „žirklėmis“ į vartus. Deja, tai ne epizodas iš rinktinės rungtynių. Vienintelėje Belgrade surengtoje treniruotėje ne kartą pademonstravęs, kad parako dar turi, E. Jankauskas lieka ramus, nors problemų rinktinėje – apstu.

Vienas komandos lyderių Arvydas Novikovas rungtynėse Ploještyje užsidirbo dvi geltonas korteles ir aikštėje antradienį nepasirodys. Vykintas Slivka ant žaliosios vejos tąkart žengė po keitimo, tačiau toks rizikingas ėjimas nepasiteisino – susidūręs su varžovu jis pradėjo šlubčioti, o po rungtynių link autobuso traukė su ledo maišu apvyniota čiurna. Atsinaujinus traumai saugas net neskrido į Belgradą. Tad pirmasis iššūkis E. Jankauskui – sustatyti konkurencingą sudėtį.

„Reikės rotuoti sąstatą. Galime kalbėti, kad normalu žaisti trečią dieną po rungtynių, bet žinome visą analizę, kaip atsistatinėja mūsų futbolininkai, ypatingai – A lygos futbolininkai. Dabar tokios aplinkybės, kai netekome kelių svarbių futbolininkų, tačiau tai puiki galimybė pasireikšti kitiems žaidėjams“, – teigė komandos vairininkas.

Sekmadienį gana intensyvią treniruotę aikštėje nepasirodžiusiems futbolininkams Rumunijoje surengęs E. Jankauskas pasidžiaugė tuo, kad komanda Serbijos sostinę pasiekė be didesnių sunkumų – tiesioginių reisu iš Bukarešto. Kiek pozityvumo suteikia ir tai, kad antradienį aikštėje galime pamatyti nemažai jaunimo. Juk ir rungtynėse su rumunais savo šanso sulaukė Gratas Sirgėdas bei Domantas Šimkus.

„Nepabandžius nesužinosime, todėl nebijome mesti jaunimo, žaidėjų iš A lygos. Iš vienos pusės – resursų per daug neturime. Iš kitos – nėra ko bijoti, nes esame tokioje stadijoje, kai mums reikia mokytis, imti tas pamokas, daryti išvadas. Nes tik tokios pamokos parodo, kur mes esame, ko mums trūksta, ko mes turime siekti“, – šiek tiek rungtynių uždangą praskleidė strategas.

Vienas tokių kandidatų prisijungti prie šių jaunųjų žaidėjų – Justo Lasicko pėdomis į Belgrado „Zenum“ komandą patraukęs Danielis Romanovskis. Beje, rungtynės su serbais šioje šalyje jau kojas spėjusiam apšilti 22-ejų futbolininkui gali tapti savotišku krikštu „Partizan“ stadione.

„Stebėjau „Crvena Zvezda“ rungtynes su „Partizan“, tai paliko labai gerą įspūdį „Partizan“ sirgaliai. Manau, rytoj bus tokia pat atmosfera. (...) Kaip ir kiekvienose rungtynėse mus varžovai spaudžia visada. Aukštas presingas visas rungtynes, reikės atsilaikyti ir laukti kontratakos, kad pabėgtume ir įmuštume. (...) Kiekvienose rungtynėse einame iškovoti taškus, nelabai sekasi, bet darysime viską, kad iškovotume pirmus taškus“, – teigė jaunasis futbolininkas.

A. Šarkūno/LRT.lt nuotr

Panašaus rungtynių scenarijaus kaip ir rungtynėse Ploještyje besitikintis E. Jankauskas, nors rungtynės nieko nebelemia, tačiau tvirtina, kad taškai vis tiek komandai būtini.

„Serbams reikia pergalės, jie mes pajėgas, norės kontroliuoti rungtynių eigą, norės įmušti greitą įvartį. Mes turime būti tam pasiruošę. Ir su rumunais ruošėmės tai bangai, tačiau nepavyko. Kokybės atžvilgiu stipresnė komanda, puikus testas, egzaminas vyrams. Turime maksimaliai atsiduoti rungtynėms. (...) Svarbiausia mums patiems iškovoti taškus dėl savo būsenos, dėl pasitikėjimo savimi, dėl savivertės pakėlimo. Negalvojame apie serbus, mums svarbiausia mūsų komanda“, – tvirtina strategas.

Du komandos lyderius praradęs E. Jankauskas ginklų nesudeda. Tiesa, jų nebe tiek ir daug. Derinius rungtynių išvakarėse surengtoje vienintelėje treniruotėje šlifavusiai rinktinei C divizione liko sužaisti vos 90 minučių. Serbų vakarėlį norinti sugadinti rinktinė sieks su trenksmu atsisveikinti su šia turnyro pakopa, tačiau visi puikiai supranta, kad bus itin sunku – teks ieškoti naujų lyderių, kokiais anksčiau buvo tiek E. Jankauskas, tiek Tomas Danilevičius. „Partizan“ stadione esančiame bėgimo take lėtai ratus sukęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentas po treniruotės taip pat pademonstravo, kad technikos neprarado, kai beveik nuo kampinio gairelės meistriškai pasiuntė kamuolį į vartus.

Norint įveikti serbus kažką panašaus reikės demonstruoti ir dabar rinktinės marškinėlius vilkintiems vaikinams. Kartą šiemet jau nepavyko – rugsėjį Tautų lygos turnyras Vilniuje pradėtas nesėkme 0:1, nors rungtynių pabaigoje nebuvo išnaudotos kelios puikios progos. Atsakymo į klausimą, ar pavyks šįkart – laukti jau visai nedaug. 

Rungtynes nuo 21.30 val. stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt