2018.11.02 23:46

Neišlaikytas čempionų egzaminas: „Žalgiris“ po pertraukos krito prieš „Real“

LRT.lt, 15min.lt2018.11.02 23:46

Eurolygos penktojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ po įnirtingos kovos ketvirtajame kėlinyje nusileido dar nepralaimėjusiai Madrido „Real“ komandai. Paskutinis rungtynių teisėjo švilpukas užfiksavo rezultatą 79:90 (32:18, 12:25, 24:19, 11:28).

Tai – jau trečioji žalgiriečių nesėkmė namuose per tris mačus. Abi turimas pergales kauniečiai iškovojo išvykoje.

Susitikimą aikštės šeimininkai pradėjo kone idealiai. Per pirmąjį kėlinį fantastiškai pataikę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai susikrovė dviženklį pranašumą 32:18, o į priekį juos tempė Paulius Jankūnas. Kapitonas surinko 10 taškų ir buvo išdalinęs 3 rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto Madrido „Real“ parodė, kodėl yra čempionų komanda. Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 12:2 ir nukirpo viską, ką „Žalgiris“ buvo susikrovęs per pirmas 10 minučių. Į didžiąją pertrauką kauniečiai išsinešė jau tik 1 taško persvarą (44:43).

Po pertraukos „Žalgiris“ vėl driokstelėjo į priekį dviženkliu skirtumu, o šį spurtą daugiausiai inicijavo gerai komandai vadovavęs naujokas Derrickas Waltonas.

Vis tik „Real“ jungė dar aukštesnę pavarą ketvirtajame kėlinyje, kuriame smaigstė vieną tritaškį po kito ir privertė Šaro kariauną kapituliuoti.

Nuostabias rungtynes sužaidęs P. Jankūnas pelnė 18 taškų (9/12 dvit.,), atkovojo 7 kamuolius ir pasirodymą baigė turėdamas 27 naudingumo balus.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 18 (9/12 dvit., 7 atk. kam., 27 naud. bal.), N. Woltersas 16 (5 rez. perd.), B. Daviesas 11, E. Ulanovas 10, A. Milaknis 7, D. Waltonas 5 (4 rez. perd.), A. White`as 4, L. Westermannas ir M. Grigonis po 3, A. Kavaliauskas 2.

„Real“: A. Randolphas 16, R. Fernandezas 15 (5/7 trit.), G. Ayonas 13 (10 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud. bal.), S. Llullas 10, J. Carrollas 9.

„Real“ – NBA lygio komanda

Į Kauną atvykęs karališkasis Madrido „Real“ klubas gegužės mėnesį Belgrade iškovojo jau dešimtąjį žemyno čempionų titulą. Pagal šį rodiklį ispanai gerokai lenkia artimiausius persekiotojus – Maskvos CSKA (7 titulai), Tel Avivo „Maccabi“ (6) ir Atėnų „Panathinaikos“ (6).

Praėjusį sezoną Madrido komanda taip pat be didesnio vargo 34-ąjį kartą iškovojo Ispanijos čempionato aukso medalius.

Vasarą įvykusi lyderio Luka Dončičiaus netektis visai nesujaukė karališkojo klubo starto naujajame sezone. Ispanijos Supertaurės varžybose triumfuota po pergalių prieš Obradoiro „Monbus“ ir Vitorijos „Baskonia“ ekipas, nacionaliniame čempionate laimėti visi 6 susitikimai, iš kurių tik vienas vienaženkliu skirtumu, o Eurolygoje kol kas demonstruojami rekordiniai rezultatai.

Pirmajame ture „Real“ krepšininkai 109:93 susitvarkė su Stambulo „Daruššafaka“ komanda, antrajame 91:85 palaužė Milano „AX Armani“ ekipą, trečiajame 97:79 nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ klubą, o prieš savaitę net 89:55 sutriuškino Podgoricos „Buducnost“. Tiesa, reikia pažymėti, kad trejas rungtynes Madrido krepšininkai žaidė savoje aikštėje ir tik sunkiausia pergalė buvo pasiekta išvykoje Milane. Nepaisant visko, „Real“ ekipos demonstruojamas rezultatyvumas (vid. po 96,5 taško per rungtynes) šiuo metu yra rekordinis ir lenkia Tel Avivo „Maccabi“ 2004–2005 m. sezone turėtą 92 taškų vidurkį.