Sportas

2018.09.21 10:19

Prasideda LKL sezonas: ką reikia žinoti kiekvienam sirgaliui

LRT.lt2018.09.21 10:19

Naujasis „Betsafe–LKL“ čempionatas prasidės jau šį savaitgalį – atidarymo rungtynės vyks šeštadienį Kaune tarp „Žalgirio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“. Pranešime spaudai siūloma susipažinti su esminiais čempionato klausimais ir naujovėmis.

Tvarkaraštis. Šio sezono tvarkaraštis pradėtas sudarinėti 2017 m. lapkričio mėnesį, galiausiai patvirtintas ir paviešintas šių metų rugpjūčio 10 d.

„Sudaryti tvarkaraštį sudėtinga, nes yra daug veiksmų: arenų užimtumas, klubų dalyvavimas tarptautinėse arenose – stengiamės atsižvelgti į visų interesus, – sakė Rasa Liuimienė, LKL varžybų direktorė. – Pavasarį tapo akivaizdu, kad sezonas tęsiasi ilgai, gegužę jau visi nori eiti į gamtą, o ne į arenas. Todėl pakeitėme čempionato formatą sutrumpindami atkrintamųjų varžybų serijas.“

Tvarkaraščio projektas sudarytas dar vasarį, o patvirtintas ir paskelbtas likus pusantro mėnesio iki sezono.

„Dažniausiai tvarkaraštis būdavo patvirtinamas likus kelioms dienoms iki čempionato, – sakė R. Liuimienė. – Tikimės, kad ir kitais metais pavyks išlaikyti ritmą ir tempą, komandos turės galimybę ruoštis bilietų pardavimams, reklamoms, projektų kūrimui, sudėčių sudarymui.“

Televizija. Praėjusį sezoną televizinių rungtynių auditorija lyginant su užpraėjusiu sezonu išaugo 38 proc. Kai kurias rungtynes pamatė pusė milijono žmonių, išaugo ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro žiūrimumas.

Naujasis „Betsafe–LKL“ čempionato transliacijų vedėjas bus Ignas Grinevičius, jis taip pat bus atsakingas už turinį, kuris pasieks televizijos žiūrovus.

„Stengsimės daryti, kad kiekviena turinio minutė būtų svarbi, – sakė I. Grinevičius. – Norime, kad „Betsafe–LKL“ transliacijų kokybė kiltų į viršų. Parduodame transliacijų teises, vadinasi, esame įdomūs.

Šiemet televizinės rungtynės bus transliuojamos 7 kameromis – praėjusį sezoną buvo 5. Turėsime daugiau personalo nei bet kada – galėsime daugiau dėmesio skirti rungtynių pristatymui ir atlikti rungtynių analizę tiesioginio eterio metu.“

LKL pardavė licenciją vienai didžiausių Suomijos telekomunikacijos kompanijų ir nuo šiol „Betsafe–LKL“ internetinės transliacijos užsienyje bus apmokestintos.

„Tai normali praktika pasaulyje – norint stebėti NBA, Eurolygos, Vokietijos ar Ispanijos krepšinio lygas prašoma sumokėti“, – aiškino I. Grinevičius.

BNS nuotr.

Teisėjavimas. Naują sezoną „Betsafe–LKL“ čempionate dirbs 17 teisėjų – trimis mažiau nei praėjusį sezoną. Naujų veidų tarp teisėjų nebus.

Algimantas Pavilonis, LKL teisėjų direktorius, pristatė, kad ateinatį sezoną teisėjai galės dažniau naudoti skubaus pakartojimo sistemą (SPS), kad priimtų sprendimą po vaizdo peržiūros.

Pavyzdžiui, teisėjas galės peržiūrėti, prasižengta prieš krepšininką metant dvitaškį ar tritaškį; galės peržiūrėti, ar fiksuota pražanga atitinka kriterijus – po peržiūros teisėjas, pavyzdžiui, paprastą pražangą galės pakeisti nesportine ar diskvalifikacine arba atvirkščiai.

Be to, nuo šiol teisėjai prieš eidami peržiūrėti įrašą praneš rungtynių informatoriui, ką tiksliai ketina peržiūrėti. Rungtynių informatorius praneš arenoje susirinkusiems žiūrovams, kokį epizodą teisėjai peržiūrės.

Dar vasarą pristatyta naujovė, kad LKL varžybų dalyviai nuo šiol galės išsakyti kritiką teisėjams negaudami už tai baudų.

„Labai tikiuosi trenerių išsilavinimo ir kad jie diplomatiškai prie to klausimo prieis, – sakė Remigijus Milašius, LKL prezidentas. – Tikiuosi, nebus įžeidinėjimų. Esu už liberalumą. Manau, bus susikalbėjimas.“

Teisėjams teks prisitaikyti ir prie naujovių – FIBA atliko kelis taisyklių pakeitimus. Vienas pakeitimų – po techninės pražangos ir atlikto baudos metimo kamuolys atiteks komandai, kuri valdė kamuolį iki pražangos. Iki šiol kamuolys atitekdavo techninę pražangą gavusios komandos varžovams.

Saugi erdvė sirgaliams. LKL šią savaitę organizavo susitikimą su klubų vadovais, policijos pareigūnais ir saugos tarnybų atstovais aptarti priemones, kurių ketinama bus imtis siekiant užtikrinti žiūrovų ir varžybų dalyvių saugumą.

Nuspręsta tęsti praėjusio sezono pabaigoje pradėtą iniciatyvą griežčiau kontroliuoti sirgalių elgesį tribūnose (ypatingai pirotechnikos naudojimą ir keiksmažodžius).

„Tai nėra lengva tema. Keiksmažodžiai yra viešosios tvarkos pažeidimas, bet LKL neturi įgaliojimų suimti asmenis – tai turėtų daryti policijos institucijos, – sakė R. Liuimienė, LKL varžybų direktorė. – Sutarėme, kad į rungtynes atėję žmonės būtų saugūs ir jaustųsi malonioje aplinkoje, todėl tęsime praėjusį sezoną pradėtus darbus.“

LKL visuomet pasisako už diskusijas ir bendradarbiavimą su sirgaliais.

Komunikacija. LKL naują sezoną pasitinka su šūkiu „Viena svajonė“ – šūkis jau panaudotas sezono pristatymo klipe.

Sirgaliams šį sezoną bus pristatytos ir kitos komunikacinės naujovės – oficiali LKL programėlė telefonams bei interaktyvus žaidimas.

LKL programėlė „Android“ telefonams turėtų pradėti veikti iki pirmų sezono rungtynių, „iOS“ dėl registracijos ypatybių programėlė turėtų pradėti veikti vėliau.

BNS nuotr.

Oficialus LKL žaidimas – galimybė susiburti grupei žmonių ir tarpusavyje rungtis, kurio komanda bus stipriausia. Dalyviai išrinks savo komandas iš visų lygos žaidėjų ir šie priklausomai nuo jų pasirodymo krepšinio aikštelėje rinks taškus savo komandos vadovams. Planuojama pradėti su demonstracine žaidimo versija, o sezono eigoje žaidimas bus pasiekiamas visiems.

Bendra LKL ir NKL lyga. Lietuvos krepšinio lyga dirba ties tuo, kad suorganizuotų bendrą turnyrą LKL ir NKL klubams.

„Tas turnyras reikalingas, – pripažino R. Brazauskas, LKL generalinis direktorius. – Dirbame darbą ir tikimės, kad pavyks šį turnyrą suorganizuoti.“

Šį sezoną nebus rengiamas Baltijos krepšinio lygos turnyras, todėl dalis „Betsafe–LKL“ klubų, nesivaržančių tarptautinėje arenoje, žaistų tik savaitgaliais. Bendro LKL ir NKL turnyro susitikimai vyktų antradieniais ir trečiadieniais.

Projektai. LKL ir toliau vystys sėkmingus praėjusio sezono projektus. Turėdama partnerius, Lietuvos krepšinio lyga galės tęsti socialinius projektus, kurie padės spręsti socialines problemas, suteikti vaikams užimtumo.

Iki penktadienio vyksta registracija į LKL akademiją – visi norintieji prisidėti prie lygos ar klubų veiklos kviečiami užpildyti registracijos formą. Taip pat bus tęsiamas projektas „Gyvenimas krepšinio ritmu“.